Jump to content
FAS Goran
Stojic Boba

Fiat Bravo 1.2 / 1.8 - trza u vožnji / trokira

Recommended Posts

Guest 9075

Covek koji vec 21godinu radi kao mehanicar kod Stojanova (ovlasceni servis i prodavac Fiata) mi je rekao da se na fiat Bravu ni jedan katalizator do sada nije zapusio (sto je bio izgovor predhodnog vlasnika da ga skine)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo.Ja sam mislio da mozda postoji nacin da se merenjem tezine utvrdi stepen zaprljanosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 5277

...ranije se desavalo da trzne po koji put u sred voznje, osecaj kao da mu nestaje goriva, ali se o desavalo kad kad. Sad je ucestalo, pa se desava skoro non stop dok vozim. Da li je moguce da je problem mozda i do svecica, presle su oko 20000 km...?

Probao sam skoro da ih pregledam, ali nisam ispeo da ih skinem :rant: Iz Barajeva sam, a ovde kod mene sve neki takozvani majstori, pa mi se kod njih ne vozi auto.

Za grad znate i sami da za obicanu diagnostiku treba lepa parica, pa pomoc trazim ovde od vas koji znate malo oko mehanike...

U napred svima hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto svaki cilindar ima svoju bobinu proveri da li probija neka tako sto odvrnes srafove sto ih drze i upalis motor.ako se javlja i najmanje varnicenje izmedju dekla i bobine treba je menjati.proveri i gume sto se nalaze ispod bobine i navlace na svecicu zna i tu da napravi proboj.za ostalo ipak bi trebao do nekog servisa nije bas za hobi radinost kvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

saljem sliku bobina sutra. doduse, ostalo od mog 2.0 20v ali slicne su sa 1.8 16v samo malo vece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo slika i to stilo 1.6, fiat 2.0 20v i alfa ts.bobine razlicite izgledom ali princip rada isti

aV1e6gu9.jpg

...vrh ti je kalem-primar i sekundar, a ona gumena cevka ispod ima kontakt u sebi i nabija se direktno na svecku,tako svaki cilindar posebno, a racunar daje signal kad koja pali. nema kapa, razvodna ruke, ni kablova.

recimo, puntise 8v imaju dve bobine i kablove, ali nemaju ravodnik. Bravo-a 1.6 jednu bobinu i kablove, opet bez razvodnika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna odgovor?

Imam fiat Bravo 1.2 16v 1999 god. Auto mi stuca!!!NE prima gas,kada hocu da ubrzam,on malo trgne i posle tek ubrza,ali to postaje sve cesce,sada kada dodam gas on se skoro gusi,samo kada predje 3000 obrtaja onda dobro vuce....Sta to moze biti...unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.2 16 motori su dosta osetljivi na svecice to kad proveravas pogledaj i kablove,onaj deo koji ide u glavu motora.ako na njima primetis da postoji nesto kao bela flekica zameni ih jer je probio kabal na tom mestu i moze izazvati mnogo vece glavobolje.ovo ti je prva stvar koja se gleda a i najcesca.ako nije do toga pisi pa da idemo dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

step motor, protokomer, senzor polozaja leptira gasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto rece @mikisxy,tim redom ;) Mada ja mislim da ce biti dosta da promenis svecice.Pazi,MORAJU da budu bas,bas,te koje proizvodjac trazi,inace moze da ti se desi da posle vec 200 km imas problema.Ako stucanje ne prestane,probaj da ga uplasis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ok ljudi,hvala vam puno,provericu svecice i taj protokomer ali ako neko jos nesto zna ili je imao isti slucaj neka pise.....pozzz i jos jednom hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne trza meni auto non-stop,vec samo pri naglom dodavanju gasa!Da su svecice trzao bih stalno,ali on ne trza stalno.Molim hitno odgovor ko zna sta mu je....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao slican problem na bravi 1.6 prethodno su mi radjene dizne, pa je jedna stavljena naopako. simptomi su bili otprilike takvi. ipak, probaj svecice za svaki slucaj, to ti je najjevtinija varijanta, ako nisu one, pravo u servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drustvo problem je resen.Promenuo sam svecice,ali i jedna kapica mi je probijala,pa sada trenutno nisam jos kupio drugu,a do tada sam nekako nabudzio to biiip,tako da sada ne trza,desi se ponekad jer normalno da to nije namesteno kako treba ali ok,sada ide kao LUD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pet 16 Jan 2009 21:27

Da li neko zna odgovor?

Imam fiat Bravo 1.2 16v 1999 god. Auto mi stuca!!!...

39 minuta kasnije...

1.2 16 motori su dosta osetljivi na svecice to kad proveravas pogledaj i kablove,onaj deo koji ide u glavu motora.ako na njima primetis da postoji nesto kao bela flekica zameni ih jer je probio kabal na tom mestu i moze izazvati mnogo vece glavobolje.ovo ti je prva stvar koja se gleda a i najcesca.ako nije do toga pisi pa da idemo dalje
E drustvo problem je resen.Promenuo sam svecice,ali i jedna kapica mi je probijala....sada ide kao LUD.

:cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

moracu da pravim konkurenciju chika viliju i mene da zovu chika miki ;) .znanje je znanje a iskustvo i znanje umeju da daju odlicne rezultate :idea:bitno je da je jos jedan clan resio svoj problem,zato smo tu svi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala miki.....nema sta,znanje je znanje..hehe...a znas li gde bih mogao da kupim te kapice ili ako ne moze kapice samo,onda i kablove...iz zrenjanina sam,tako da ako ima negde danje,mozda da ih porucim...:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

u nasem beogradskom pasaluku ih ima iole snabdevena fiatova radnja.mozda neki clan iz tvog blizeg komsiluka zna gde moze da kupis.inace idu komplet kablovi ja jos nisam video nigde posebno kapice.nije zdravo za racunar motora kad probije kabal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj kod Baždara u Miletićevoj ulici u Zr. Ako nemaju možeš da naručiš.

Takođe možeš da naručiš iz NS Autoitalija 021-444-908 šalju brzom poštom za 1 dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Kole...za sada sam nesto nabudzio...:-)

Dobio sam neku kapicu,jeste da nije od njega ali odgovara,vazno je da ne probija bar dok ne kupim druge nove kablove...sada mi treba kes za gume,a ovo dok ide dobro je....pozzzz i hvala jos jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

proveri dizne,moguce ako vozis na plinu da su ti se zapusile,iste takve probleme je imao jedan moj drugar i problem je bio u diznama tako da proveri(nije na odmet)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostika nije skupa,krece se oko 10-15 eura i na njoj se sve lepo vidi...Mada,kako si objasnio,najverovatnije jedna ili dve bobine probijaju i to one cevke,kao sto je covek naveo.Proveri ih,one hoce usled silnog grejanja da se ukrute,pocnu pucati,...,mada i ne moraju skroz da se raspadnu,da bi ti se to desilo.

Ako ne nadjes da su se raspale ili da imaju neko ostecenje(makar i sitno)promeni cevku,to ti je najjeftinije resenje :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam skinuo katalizator i ništa se nije dogodilo, bio je čist kao suza. kupite srednji lonac od golfa 3 1,6 ; zadnji od kadeta 1,6 i platite prepravku cevi 1000 din i vozite se za 5000 din komplet (imasaf) prohrom. kada mi crkne dam 2500 za bilo koji lonac i super. inače tražili su mi 13000 za komplet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...