Jump to content
FAS Goran
Stojic Boba

Fiat Bravo 1.2 / 1.8 - trza u vožnji / trokira

Recommended Posts

Da li neko zna sta da radim sa autom!Kada ga vozim i kada je mali broj obrtaja pa kada pocnem da mu dodajem gas on pocinje da trza,kao da se gusi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zameni svećice i kablove i problem verovatno rešen,teško da su dizne.Prvo to pa onda kod majstora,verovatno ti neka svećica blokira tj ne može da sagori veću količinu goriva pri većem dodavanju gasa.

@stefanves

nemoj da odmah deliš lekcije,čovek je nov na forumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vama sto ste hteli da mi pomognete ali danas sam nasao resenje!Promenuo sam auspuh i sada radi kao nov!!!Bio kod majstora,kojeg znam i koji me ne bih zajebao...On radi rucni rad auspuha,sve po orginalu i dimenzijama...sve ukupno me je kostalo 10.500 dinara.

Imam garanciju 2 godine i kada prodju dve godine popravka i greske na njemu su besplatne...

ima li boljeg???

Skinuo mi je katalizator jer u njemu vec nista nije bilo i nicemu nije sluzio,samo ga je jos vise gusilo....

pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala vama sto ste hteli da mi pomognete ali danas sam nasao resenje!Promenuo sam auspuh i sada radi kao nov!!!Bio kod majstora,kojeg znam i koji me ne bih zajebao...On radi rucni rad auspuha,sve po orginalu i dimenzijama...sve ukupno me je kostalo 10.500 dinara.

Imam garanciju 2 godine i kada prodju dve godine popravka i greske na njemu su besplatne...

ima li boljeg???

Skinuo mi je katalizator jer u njemu vec nista nije bilo i nicemu nije sluzio,samo ga je jos vise gusilo....

pozzz

E to mi "strucnjaci" i omasismo. Drago mi je da si uspeo resiti proble, ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala vama sto ste hteli da mi pomognete ali danas sam nasao resenje!Promenuo sam auspuh i sada radi kao nov!!!Bio kod majstora,kojeg znam i koji me ne bih zajebao...On radi rucni rad auspuha,sve po orginalu i dimenzijama...sve ukupno me je kostalo 10.500 dinara.

Imam garanciju 2 godine i kada prodju dve godine popravka i greske na njemu su besplatne...

ima li boljeg???

Skinuo mi je katalizator jer u njemu vec nista nije bilo i nicemu nije sluzio,samo ga je jos vise gusilo....

pozzz

E lepo,sad imas temu.Pricaj nam sta se desava posle skidanja katalizatora????Bilo bi zanimljivo da cujemo iz prve ruke s obzirom da smo ovde otvarali razne teorije o tome.Ne budi lenj,napisi kako ide koja je potrosnja i td.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad skineš cat ništa se ne desi osim što počne da zvoni auspuh. Na nekim autima skidanje cat-a napravi samo probleme jer se zbuni lambda sonda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bm... li ga.Nesto se sigurno menja,da li pozitivno ili negativno ne znam,verujem da zavisi od modela do modela,cisto me zanimaju covekove impresije s obzirom da ne znam u kakvom mi je stanju kat i kad cu morati da ga menjam ili skidam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kad skineš cat ništa se ne desi osim što počne da zvoni auspuh. Na nekim autima skidanje cat-a napravi samo probleme jer se zbuni lambda sonda.

zbuni se ako ima 2 komada odns. ako je jedna sonda iza kata. Oni modeli automobila koji imaju jednu (ispred kata) ne vidim što bi se bunili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako,od kako sam skinuo katalizator,auspuh uopste ne zvoni kao sto ste rekli!On se uopste ni ne cuje,dobro ustvari ne bih ni trebao jer je nov auspuh!Mogu da kazem da mi sada bolje ide,mislim vuce!Nije to neka drasticna razlika ali osetise!Potrosnju jos ne znam,nisam merio ali ne verujem da se promenila!Znaci katalizator sluzi za samo neku "Ekologiju" i nicemu vise!Autu je sigurno bolje bez njega...mogu reci da mu je lakse 100%

I da,izvinite jos se ne snalazim ovde bas najbolje,nemojte mi zameriti...

pozdravljam vas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj,koje gorivo sad sipas?Jer olovni benzin ima drugu tacku predpaljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cekaj,koje gorivo sad sipas?Jer olovni benzin ima drugu tacku predpaljenja.

:AR15: :besserwisser:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8751

Zelim samo da se nadovezem ako nije prob sa po meni slicnim ptanjem.. u pitanju je Stilo 1.6 kada je hladan gusi se, jednostavno pri naglom dodavanju gasa prvo se sekundu gusi pa tek onda povuce i pomalo trzne..

Nadam se da razumete o cemu je rec.. ako neko zna bio bi zahvalan na pomoci!!

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cekaj,koje gorivo sad sipas?Jer olovni benzin ima drugu tacku predpaljenja.

:AR15: :besserwisser:

Sto??Nekad su katove skidali zbog toga sto nije bilo bezolovnog svuda.Mala korekcija tacke predpaljenja i sve je OK.E sad to sa novom elektronikom nije tako prosto.A postoji pitanje kakve bi bile performanse i potrosnja kad bi trosio olovni benzin.Lako je mene upucati,sto mi lepo ne objasnis sta sam prevideo? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nude iznat Arhitektonske skole za 2000 zamenu kata sa loncem.Samo ne bi voleo da mi auto posle zvoni ko da ima auspuh male privrede za juga.Kad bi malo dampirali te lonce ne bi bilo razlike u zvuku,al ko ce ga znati pre ugradnje,da li je stavio vunu u njega ili nije.Sto se benzina tice,Abi je do nekle u pravu.Skoro da ni teoretski nema potrebe za novom tackom predpaljenja zbog oktanske vrednosti.Nekad je bilo razlike kad je super bio 98 oktana,trebalo ti je kasnije predpaljenje a samim tim bude i za trunku veca kompresija pa i snaga.Sad prakticno kad skines kat samo oslobodis malo back pa se motor radije vrti,ali moze da izgubi na snazi jer si mu skino deo kompresije koju daje izduv.Znaci kad je opterecen,ide losije nego fabricki.Naravoucenje,narani prasice i ne diraj loncice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od kako sam promenio auspuh i to sada nemam katalizator,meni auto uopste ne trza pri malom kasu,mozda je zbog onog auspuha i katalizatora koji je bio prazan(nije valjao) i trzao...Auspuh sam menjao kao sto sam i rekao u Zrenjaninu kod Auspuh servis "KOVAC" za 10.000 dinara(Garancija 2 godine i posle dve godine besplatna popravka,naravno sve sto se moze popraviti).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9075

U novom sadu sam gledao auspuh komplet oba lonca 12.000 bez ugradnje a za garanciju nisam pitao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti si gledao sigurno orginal auspuh za njega!!!Ovo je rucni rad,ali covek pravi isto po orginalu,bar je tako rekao a tako sam i cuo od dosta njih!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa 2000 bi prezalio i kupio original s obzirom da ovaj koji imam ne izgleda lose ni posle osam godina.Ne smem da se zakunem ali mi se cini da su svi delovi iste starosti sto me navodi na zakljucak da nista nije ni menjano.Kat je jednako star po izgledu ko i lonci a ne verujem da je neko menjao isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9075

Kod mene je predhodni vlasnik skinuo katalizator,a zadnji lonac je nasadio na nesto veliko pa se raspao i zardjao,moracu i to da sredim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj izduv je spolja 80 posto a mozda i vise potpuno zdrav.Tek po negde ima po neku smedju fleku.Lepo se cije,jedino ne znam kako da proverim stanje katalizatora.Zna li neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

oteraj auto kod nekog dobrog majstora pa neka vidi ali pazi ta te ne ze*zne pa da ti ga skine ako je dobar ili da nesto slicno ne uradi!!!Zato budi pored auta.Ja nisam bio pored auta pa kada sam dosao rekao je da ga je skinuo jer nije valjao,e sada da li da mu verujem ili ne...

Mozda je i bio dobar,pa ga je na lep nacin maknuo iako sam mu rekao da ga samo prebaci na nov auspuh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...