Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.2 - tvrdo kvačilo

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Kupio sam fiat punta 1.9 jtd i imao je jako tvrdo kvacilo, Stojanov je menjao citav set kvacila tacno godinu dana pre moje kupovine, medjutim kad sam dosao da ga provere rekli su da mora opet da se menja i naravno morao sam da placam 14000 ceo set zajedno sa ugradnjom posto je garancija upravo tad istekla. Nakon toga se videla razlika, ali sad imam isti problem nakon manje od 5000 km i opet sam bio kod njih i rekli su da mora da ide na reklamaciju. Da li je moguce da u roku od godinu i par meseci set kvacila crkne 2 puta, ne vozim sa nogom na kvacilu i na semaforu ga uvek izbacujem iz brzine.

 

Naravnom oni tvrde da je samo do seta kvacila i sto je najgore nemam pojma ni koji je set stavljen niti da li su ga uopste menjali posto na racunu pise samo da je zamenjan set kvacila.

 

Znaci ovo ce biti treci put da ga menjam...

 

Edited by Dejan Punto 1.9 jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni posle tipa 200 km postalo tvrdo da nepoveruje covek a posle same zamene bilo je meko mekse nego na novom audiju.Majstor kaze da je do korpe meni je za nijansu promenilo tvrdocu mozda 10 posto mekse kad sam na cilindru kvacila na menjacu ubacio tovatne masti ne znam da li to sme ali ja sam ubacio i odmah osetio neko poboljsanje pa sumnjam da i on moze biti  problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta mislite o kratkotrajnum zvuku kao npr "klik" ili kao da lupne kratko nesto u trenutku kad auto stoji u leru i stsnes i otpustis kvacilo brzo...jel probao neko, stojis u mesto u leru i stiskas kvacilo i u trenutku kad stisnes i pustis cuje se taj klik tj kad to lupne da kazem...jel to neki normalan zvuk nekog spajanja ili odvajanja komponenti kvacila i menjaca ili ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@strahinja987 nemoj da postaješ Stevo Žigon ljubim te :lol: vozi to novo kvačilo i ne slušaj da li i kad nešto cakne dokle god ne počne da melje i pišti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad vidim odgovore, nisam aktivan forumas jbg...ma nisam stevo zigon, vec sam pisao negde na forumu nez na kojoj temi da nakon montaze novog seta imam vibracije prilikom pustanja kvacila kod kretanja...vibracije nastaju kad pustam kvacilo u tacki kad lamela spaja tj kad "zagrize" i to pri kretanju prvom i rikverc, posle sve ok...napominjem da je to pri laganom kretanju sa slabim gasom...probao sam i na ravno ubacim u prvu i pustam kvacilo polako i kad pocne da "grize" auto krece ali uz to vibriranje....znaci moram mu dodati tipa 1500 obrtaja da bi krenuo bas glatko...majstor mi rekao treba nova lamela da nalegne na stari zamajac koji je na oko ok ali nije 100% ravan verovatno...evo vise od 1000 km prodjoh ali mozda nekih 10% bolja situacija...ma boli me k u sustini je ok, stari set tresao ceo auto ovo je ok nego sam imao ocekivanje da ce to biti glatko kao novo, ali ove vibracije pri laganom kretanju mi pokvarile utisak...poz iz kraljeva za forumase, ako neko ima ideju sta je problem nek kaze, dal stvarno treba da nalegne i dal je majstor npr mogao pogresiti kod ugradnje tipa, nije nacentrirao lamelu i korpu ili okrenuo lamelu obrnuto sta znam dal je moguce...ako je los deo sam sam kriv jbg ja kupio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...