Jump to content
FAS Goran
MarkoJTD

Fiat Stilo - alternator failure / sija (tinja) lampica od alternatora

Recommended Posts

Ali kazi ti zeni da vam kesa pistaca i kantica maslinovog ulja ne bi ustedela 300€ a akumulator jeste, i + sad imas nov akumulator.....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekljuce po onoj kisi i barustinama kod Nisove pumpe na Ceraku kad sam prolazio nakon toga mi se auto par puta ugasio ali nakog toga odmah i normalno upalio. Palio mi lampice za altenator fail, loose connection. Danas po suvom nisam imao problema, i bas odem po susphleh ali nigde na stanju. U medjuvremenu dok sam se vracao pocela kisa i opet se isto desavalo i u voznji se desavalo da secne i da da ispise loose connection. E sad da li je sve do suspleha ili ? 

Inace sam altenator radio u januaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i tako vozim se po gradu kad se počela sijalica kontrole alternatora paliti...pa nestane pa se pojavi, i primjetim da je ler povečan, na oko 1100 okr...nakon jednog zaustavljanja i ponovnog paljenja pojavio se težek volan, nema servo...dam malo gasa i proradi...dođem kući pogledam pod haubu da nije kanalni remen pukaao, nije...pokušam upaliti, teško vergla ali upali, ali sa nekim zvukom kao da nešto drobi...brzo ugasih, stavim punjač pa sad čekam,...aku je star 4 godine, možda mu je vrijeme za zamjenu??

Edited by lan_fan

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam stari unimetar sa analognaom skalom, u mirovanju oko 12 a kad motor radi, sad upali bez problema i dodatnih zvukova. ispod..rekao bih oko 10...mislim da je aku  dao svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, lan_fan said:

kad se počela sijalica kontrole alternatora paliti...pa nestane pa se pojavi

teško vergla ali upali, ali sa nekim zvukom kao da nešto drobi

 

3 minutes ago, lan_fan said:

u mirovanju oko 12 a kad motor radi

Na leru, napon punjenja treba da bude cca 14V. A jos vise zbog pomenutih zvukova, pretresao bih detaljno PK krug.

Pre svega remenicu alternatora kao i sam alternator, moguce da mu je vreme za remont ako do sada nije radjen.

Akumulator nije bas preterano star, vise mi deluje kao posledica, bar iz tvog opisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio novi ako.  Isti simptomi. ..dogovorio kod aelek za ujutro..ruke 50 e sa skidanjem i montažom.  Jedan put sam to sam radio. Nikad više . Kaze da su simptomi alternatora. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

riješeno...novi aku, 75 ah... gen pregled i zamjena dijelova na alt, regler, ležajevi, četkice, kolektor...+ ruke...sve zajedno sa aku 150 eura..

Edited by lan_fan

Share this post


Link to post
Share on other sites

prve impresije nakon popravka su pozitivne, osim što alt radi bez problema, mislim da sam izgubio neke vibracije prilikom gašenja motora a koje sam prije imao..ne znam čemu zahvaliti, ali pozitivno.

 

do slijedećeg problema, nadam se ne tako skoro, pozdrav ekipi i hvala na sajetima.

 

off, kaže mi ekipa daj ga se više riješi, 17 god, 365 000 km, več si dosadio i vragu i čovjeku...ali nešto bolesno me tjera da ga vozim skroz dok mislim da vrijedi ulagati...još uvijek na 10 000 kn pola litre ulja..

 

poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, lan_fan said:

off, kaže mi ekipa daj ga se više riješi, 17 god, 365 000 km, več si dosadio i vragu i čovjeku...ali nešto bolesno me tjera da ga vozim skroz dok mislim da vrijedi ulagati...

Sto mi je ovo poznato, a zeznuo si i mene :D - vozio Stilo tacno 10 godina i 8 meseci (jedino sto je dogurao do samo 215 000 km). Iako sam u novijem, boljem, jacem, opremljenijem autu - ni dan danas ga nisam prezalio. Sto ti kazes, tako je sluzio svo vreme, da sam imao osecaj da mogu na mesec sa njim... Sa minimumom problema, bez i jednog skupljeg kvara, nikada mi nije bilo zao da potrosim na kvalitetan deo za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros kad sam upalio auto, radio je sve normalno i kada sam hteo da krenem u rikverc, namotao sam volan ulevo i izbacio mi je gresku altn failue i posle poceo EBD fail ABS..... Da napomenem cuo mi se kais od altenatora, skripio je, mislio sam da nije on puko ali nije. Kupio sam auto pre 20 dana i sve je normalno radilo, mozda je zbog toga sto je auto za 2.5 god presao samo 10000 km i na njemu nista nije menjano. Zna li neko da mi kaze da li je to do akumulatora, posto je star sigurno 3-4 god, ili altenator? I da napomenem da mi je akumulator jako los, Fiat Stilo - 1.6 16w 75kw 103KS.

 

 

Edited by Ivan
Spojeno i sredjen post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugasi se lampica, ali nisam obracao paznju, imam servo.

Akumulator mi je katastrofa, ne znam da li to moze da bude problem. Ili je altenator riknuo.

 

Edited by Ivan
Sredjen post, ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akumulator sigurno moze biti problem ali mozda i alternator. Servo je najveci potrosac struje u autu i ako krene problem sa akumulatorom (crkavanje celija, pad napona i snage) i alternatorom (ne puni dovoljno ili zbog loseg akumulatora ne puni uopste) prvo racunar iskljucuje servo pa ostale velike potrosace a njih si naveo: ABS, ESP, EBD. 

Proveri akumulator i snagu punjenja alternatora, treba biti iznad 13.6-13.8

 

Kada su radjeni veliki i mali servisi? Da li su radjeni (bar mali servis) unazad te 2.5 godine pre nego da si ga uzeo? 

 

Ako veliki servis nije radjen unazad 4.5-5g racunaj da se uradi pod hitno da ne bi pukao neki kais i napravio ti igranku od par stotina do hiljadu eura. Isto vazi i za mali servis (tkz godisnji). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam mu mali servis pre 10 dana, u motoru je imao nepunu litru ulja, bio sam zaprepascen. Kaisevi su onako malo ispucali, al cim dodjem do para to cu da popravim. Samo sto mi je ovo sad ispalo neocekivano.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Skocko

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom o "Alternator Failure" problematici - pa mozes da procitas i dosadasnja iskustva iz prethodnih 10 godina.

U najkracem, ako sumnjas na alternator, proveri prvo unimerom punjenje koje mora da bude od 13.8-14.4V. Sve ispod toga ili bilo kakvi zvukovi ukazuju na neki problem - los PK kais, remenica alternatora, regler, mozda neophodan kompletan remont alternatora... Isto vazi i za proveru stanja akmulatora. Servo u piku, tokom motanja, vuce cak i do, u praksi izmerenih, 93A i bilo sta od ovog kruga da nije u redu, servo se prvi iskljucuje kao najveci potrosac. Dodatno sto o autu uopste nije vodjeno racuna, ko zna kada su radjeni i osnovni servisi (po pomenutih litar ulja u motoru od blizu 5 potrebnih) - tako da sve treba dodatno pretresti. Stilo je krcat elektronikom, koja je malo osetljivija pre restyle (<=2003), pa o tome treba povesti racuna. Slicno vazi i za pratece ABS, ASR, ESP greske, za sta takodje imamo odgovarajucu temu:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Litar ulja u motoru? Auu jbt, ovo jos nisam cuo.
Obavezno odradi veliki servis (posto si mali vec odradio) jer verovatno nije radjen "100 godina".
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo drugari,
Pre svega, srecna svima Nova godina i predstojeci praznici :)

 

Imam pitanje u vezi alternatora za Fiat Stilo 1.9, 59kw 2002. god
Trebam da kupim polovan pa me zanima kako znati da li taj paše na mog Stila, bez da prvo skinem moj, jer nemam gde da ga skinem danas, majstori verovatno rade tek od sutra, pa bih ja već sada da nađem na oglasima tu u blizini da bih sutra mogao da zamenim kod nekog majstora.

 

Jedan sa KP mi kaže da ima neki "Denso za Fiat Bravo od 2007. do 2015.god", kaze trebalo bi da pase :) Mada ja ne bih ništa prepuštao slučaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milana iz Medjurova?

Poslao sam poruku jednom Milanu na KP, mislim da je on ali nisam siguran. Nemam njegov broj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savet No1: "kaze trebalo bi da pase" - proverite sto mozete sami i ne slusajte price preprodavaca, nazalost gomila njih ima pricu samo da uvali robu.

Savet No2: ako nemas 100% tacan info, unesi svoj VIN u neki noviji ePer, pronadji alternator i njegov SN. Takodje, otvori Compatibility listu za taj SN i videces na koje sve modele ide isti takav.

Savet No3, a mozda i najbitniji: bolje repariraj svoj alternator, koji ce te posle toga bez problema sluziti godinama. Umesto sto isti iznos dajes opet za polovnu macku u dzaku.

Kacio sam negde izvod iz eLearn koji tacno model alternatora ide na koji Stilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

0604267543

15 hours ago, majkicbane said:
 
Milana iz Medjurova?
Poslao sam poruku jednom Milanu na KP, mislim da je on ali nisam siguran. Nemam njegov broj

 

 

Edited by Ivan
Sredjen post

Share this post


Link to post
Share on other sites

@majkicbane

 

Repariraj svoj alternator kao što kaže @Ivan, jeste malo skuplje od polovnog ali više nemaš briga oko toga. 

Alternator menjaš komplet samo ako je kućište puklo. Sve unutar njega se zameni novim i miran si, a ceh čak i ne mora da bude veći od cene polovnog, sve zavisi šta sve kod tvog treba da se zameni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...