Jump to content
FAS Goran
MarkoJTD

Fiat Stilo - alternator failure / sija (tinja) lampica od alternatora

Recommended Posts

Mozes da probas sa punjenjem svog akomulatora pa ako bude uspeo da upali izmeri (ako si u prilici)napon punjenja koji bi trebao da bude od 13,4 do 14v u zavisnosti od opterecenja. Ako se ispostavi da ti alternator ne puni imas set za zamenu za Bosch=ov alternator koji je ugradjivan u 1,6 16v. Malo je sex skinuti ga sa auta...ali je izvodljivo.Puno srece

druze bio si u pravu...nije do akumulatora vec do tog bosovog alternatora...sa majstorom merili napon i bio je oko 11,3v...ostao auto kod majtora da ga menja. Hvala na pomoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana sam popravio anlaser otisle su bile cetkice i automat i juce vratim na mesto i krenem iz garaze i krenem kad nakon 800m upali mi na bordu lampicu da ne puni akumulator...ja ugasim auto i upalim ne sija i krenem opet upali posle nekog vremena i servo prestao da radi i na kraju isprazni ceo akumulator u cemu je sad tu problem jer otisao mozda sad alternator jel ima to veze nekakve sa anlaserom jel otisao akumulator ako neko zna resenje ili je imao neki slican slucaj nek mi se javi treba da krenem na put sto pre sobzirom da je subota jako mi treba i jako je bitno...!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš kod električara da ti proveri napon punjenja (alternator). Ne postoji druga opcija. Nakon toga ćeš znati na čemu si. Ako treba alternator da se popravi, obično to bude oko 50 eura. Ali, obično...sve zavisi šta mu je tačno riknulo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgluplje ce biti ako ti posle remonta startera nije dobro postavio kontakte na automatu, pa jedan kaci negde masu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kako to da znam da li je postavio dobro ili ne posto on puni al slabije i to dosta vise trosi nego sto puni... Mislim ja sam skinuo anlaser i dneo mu ga tako kako sam ga i skinuo pa se nadam da je i tako kako treba vratio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simptomaticno je to sto se spontano praznjenje akumulatora javilo neposredno posle remonta startera, a to me je i nagnalo da napisem da je moguce da dolazi negde do blagog kontakta "+" sa masom, sto je, naravno, samo nagadjanje. Ako si siguran da si dobro montirao starter onda je OK.

Jedan kabl sa akumulatora bi trebalo da bude direktno vezan na automat startera, pa postoji teoretska mogucnost da, ukoliko je neispravan, automat "vuce struju", mada je stvarno malo verovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

povremeno se upali nakon sartovanja 'altern.failure',nema ispada elektronike u smislu serva airbaga itd.

Dakle auto normalno radi akumulator je nov,kod elektricara unimerom na akumulatoru u radu sa dugim svetlima i ventilatorom na 3 izmereno 13.8v ali na dijagnostici u istim uslovima izmereno 12.3v?

Elektricar kaze ne brini i vozi

Sta ciniti?

A da stilo 1.6 16v 2002 :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vracam se sa posla i osetim da nesto smrdi, pomislio sam ma napolju je i nastavim kad vidim dim iz haube, stanem  ugasim auto , otvorim haubu i dim cepa ispod motora (izmedju motora i mesta gde se sipa voda / antifriz ali na dnu dole) , pomislio sam da je auto prokuvao, iskulirao pola sata, sipao malo vode (ali nije pljuvalo vodu pa nije prokuvao) i upalim opet auto, sve normalno i ne dimi nista, nastavim ja jos nekih 2-3 kilometra kad opet dim i smrad, izbaci alternator fail  na ekranu i ja ga odma ugasim i parkiram...

Da li se ovo vec nekom desilo i da li je samo alternator mogao da gori? Majstor mi tek dolazi za 3-4 dana ne znam na cemu sam...

Hvala unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma moguce da se zapalio alternator, nemoj paliti auto dok ti majstor ne pogleda da ne napravis neki veci problem. Mozes i sam da bacis oko na njega cisto da vidis jel ima nekih tragova paljevine na njemu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj boze da je samo on, ispao sam debil zato sto nisam odma stao nego sacekao da izbaci na tabli, sutra cu da ga odslepam kuci pa majstor. Hvala u svakom slucaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da se zapalio, mozda je remenica ili neki lezaj rotora, a dim je bio od kajsa jer se palio preko remenice. Ali, ako je otisao roler ili spanner ili cak lezaj na kompresoru klime napravice se opet dim od PK kajsa jer je jedan kajs za sve pa I altenator.lici da je kompresor klime blokirao jer on ima snage da zablokira kajs - nagadjam

Share this post


Link to post
Share on other sites

@miki zaboravljas da je taj lezaj rebao prvo da cvili I da pisti ko macka u februaru pa tek onda da blokira

 

 

definitivno ti je nesto izgorelo od struje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god miki ima logike sve sto si rekao, ne znam da li ima veze ali bila mi je upaljena klima za hladjenje, odjednom nevreme neko pocelo i ja prebacim na grejanje, da li ima veze sa tim?(Ili voda nakvasila neke kablove?) DIm jeste bio od kaisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je crkla ona remenica na alternatoru svojevremeno, ništa se nije čulo, samo se remen zapalio od trenja. To je sređeno pre 5g, ali na žalost posle 5g se ipak raspao alternator u paramparčad, pa je uzet novi.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisam cuo nista. Evo sredio sam sve... Otisla mi remenica radilice i kais, 100e nizasta -.- . Bolje bi mi bilo da je alternator haha :D . Zbunilo me bilo alternator fail na ekranu mislio sam da je elektronika...Hvala svima u svakom slucaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da znaci da bi ti bilo bolje da je alternator, zna to da izadje isto toliko ako ne i vise. A pokazao ti je to na ekranu zato sto je prestao da puni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

300e u mom slučaju, jer se razleteo u Segedinu. Da crnjak bude veći, bio je dva meseca pre toga u servisu zbog greške alternatora na BC i konstantnog sumnjivog zvuka koji se čuo iz motora.

Dok nisu ostali samo dugmići nije bilo greški ponovo, ali zvuk je bio tu. Na žalost, zakasnili smo na "second opinion" kod drugog doktora.

Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako ljudi imam problem tinja mi lampica od akumulatora i ja pomislih crko regler odem i kupim nov regler sa cetkicama i zamenim kad ono isto kad dam kontakt svetli normalno kad ga upalim tinja merim napon punjenja daje mi 14,5 volti sto znaci da alternator puni.

Ponekad se desi i da se ugasi i da ne tinja al ponekad al cim upalim bilo koji potrosac ona tinja al napon ne pada i dalje je 14,5 volti sta moze biti?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

proveri kontakte na klemama,da li su cisti i dobro stegnute

to sam prvo i uradio, iygleda da je neka dioda riknula

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...