Jump to content
FAS Goran
MarkoJTD

Fiat Stilo - alternator failure / sija (tinja) lampica od alternatora

Recommended Posts

jutros da upalim auto i iskoci mi poruka alternator fail.

to mi se desavalo bar 20 puta u toku prosle godine, i znam da kad ga ugasim i upalim opet, nece nista prijaviti, ali kad mi je dragon rekao da mu se nakon te poruke iskljuci servo, ja da vidim jel i kod mene tako, okrenem volan - ne moze( tj. moze al jako tesko) sto znaci da se i servo ugasi nakon te poruke sto onda opet moze da znaci da to nije samo neki "trip"

meni se to desava samo kada ga palim, al dragonu se cini mi se desilo u voznji.

pa me zanima, jel ovo normalno (u smislu da je to jedan od razlicitih tripova stilica) ili mozda tu lezi neki ozbiljniji kvar?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7521

Pazi.....nije bi glup taj koji je napravio takav sistem da kad nešto rikne da te obavesti o tome na displeju......znači 20 puta ti je ispisano da je riknuo alternator i tebi to nije bilo dovoljno.Šta je trebalo da se desi,da ti otera auto kod majstora?......dakle da je normalno-nije a da je ozbiljan kvar jeste+nadaj se da nije usput riknula i elektronika od volana......pozzz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj lose da me shvatis, ali da li posedujes Fiat Stila?

svi vozaci istog znaju o kakvim tripovima je rec, i sve je to ok, al me samo zanima dal je u pitanju nesto vece od samo obicnog tripa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kod paljenja nije ukjučivao servo i ispisivao je nekoliko grešaka.

Po savetu majstora promenio sam akumulator i sve je bilo OK.

Pokušaj barem da ga dopuniš. Inače nije teško izmeriti dopunjavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se akumulatora tiche, pre 3 meseca mu je stavljen najjachi bosch-ov akumulator S5, tako da sve sumnje da je akumulator u pitanju mislim da nisu ispravne. ovo mi se desavalo i sa prvim akumulatorom i drugim, i sad ovim... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7521
nemoj lose da me shvatis, ali da li posedujes Fiat Stila?

svi vozaci istog znaju o kakvim tripovima je rec, i sve je to ok, al me samo zanima dal je u pitanju nesto vece od samo obicnog tripa.

...uopšte te ne shvatam pogrešno.Stila ne posedujem...posedujem jednog drugog Fiata....ali....posedujem autoservis tako da se moji odgovori temelje na višegodišnjem iskustvu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno te zeza remenica altenatora,ima u sebi neku zezalicu koja ukopcava na centrifugu pa ti glavi.provericu sutra koliko je gimnastika ako je do toga.javi se sutra u toku dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

vazi Miki.

sad gledam na fiat forumu, mnogi imaju taj trip kad je hladno i prilikom prvog paljenja da im iskoci ova lampica(verovatno problem sa D4 konektorom), pa kad restartuju onda nista, a ovom prvom se desilo u voznji, sto jeste bas zeznuto, vidim i da je neko i zamenio alternator pa je isto imao isti trip pri paljenju... stilo je jedan fascinantan auto :)

javljam kad budemo videli sta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

pojavila mi se greska na bordu prilikom paljenja alternator. failure, auto upali iz prve ali servo ne radi u tom slucaju. u pocetku je to bilo svaki drugi treci put a od pre neki dan moram da palim / gasim auto par puta kako bi greska nestala i servo proradio. Da li je neko imao slicnih problema i sta bi sve moglo biti u pitanju?

trazio sam malo po forumu ali nisam nasao konkretnu temu, te ako tema vec postoji unapred se izvinjavam moderatorima :)

igor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ja taj problem,otisao je neki lezaj remenice alternatora.

Koliko sam skontao to nije redak slucaj na stilu da ode remenica alternatora :thumbdown: Remont me je izasao oko 6000din. i evo vec dve godine radi radnju :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi,velika je verovatnoca da je akumulator.

Premeri napon,pa ces znati najbolje sta je problem.

Meni kad je crkla remenica culo se neko krljanje iz alternatora,ako se nista ne cuje odmah otpisi ono prvo sto sam ti napisao i baci se na aku. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da nista se ne cuje. a posle malo duze voznje ako ugasim auto i upalim ponovo nema nikakve greske, sve radi normalno.

dakle onda je najverovatnije aku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pisao o ovom problemu u temi koja se zove " ... prijavljuje greske kojih nema" Imao sam slican, tj isti problem. Desavao se samo zimi i samo po nekada. Nema potrebe da auto palis i gasis, vec samo sacekaj par sekundi i sama ce greska nestati ili dodaj malo gas i ode greska. Akumulator je prazan, pa bord prijavi gresku da nema punjenja, posle par sekundi kad se aku dopuni greska nestaje. Posle voznje, on se dopuni i sve bude ok neko vreme. Inace servo ne radi jer ga komp iskljuci da ne bi trosio stuju i ova greska nema veze sa tim. Recimo meni se vise ovo ne desava. Akumulator cu promeniti pred zimu, jer je ocigledno da se praznio na jakom mrazu, sto znaci da je pri kraju. Ja moj kada sam proveravao, napon na njemu je bio ok 12.7 i auto opali sasvim dobro, ali ako stoji malo duze na hladnom, u verglanju, on upali, ali mu napon drasticno opadne i tada javi gresku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle a li da menjam akumulator ili da ostavim ovako? recimo juce sam palio auto par puta i ni jednom nije javio gresku...

ako bi kojim slucajem uzeo novi koliko je komplikovano zameniti ga? da li je potebno da ide u servis ili jednostavno zameni se?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam sta da ti kazem, pri kraju je cim se tako desava. E sad, moze koji mesec jos,ako se retko javlja greska s obzirom da ide lepo vreme, mozda ces moci da ga vozis do zime, ali ces pred zimu morati obavezno da ga zamenis jer ce mraz da ga dokusuri, a posto je zima daleko...:)

Ne bih da ti dajem striktne savete, sta ti je raditi odluci sam. Ja sam odlucio da svoj aku ostavim dok ne rikne skroz pa da ga menjam onda, od kako je krenulo lepo vreme gresku mi vise ne javlja, a preko zime sam izbegavao da ostavljam auto na mrazevima duze od 2 dana. Kada sam bio na planini, na otprilike 2-3 dana sam izlazio upalim auto malo da odradi u mestu da se dopuni i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ajde da i ja napisem po neku.Isti problem Alternator fail gori lampica akumulatora pa se ugasi.Kaze majstor crko ti regler jer je izmerio 17V.Popravka 8000 sa rukama.Uzmem ja auto radio 7 minuta opet isto.Vratim ja auto majstoru kaze crko ti ponovo regler zbog kratkog spoja na rotoru alternetora.Premotavanje rotora samo u Subotici i kosta jos 70 Eura.Ja poludim uzmem auto doteram kuci i rasturim alternator,odnesem u Auto Start u N.Sadu da provere sve to.Regler ispravan nije ni menjan,kod Belanovica proverim rotor jeste u kratkom spoju ali na kolektoru.Zamene kolektor zamenu lezaj prodaju mi cetkice ja ga sastavim i montiramo drugar i ja.Sve to me kostalo 2290,oo dinara.Sta da se kaze dok ima ovaca bice i novaca

EDIT: E ljudi nisam jos spomenuo da uz gresku Alternator Fail poceo da pali sve moguce greske (ASR.ABS Door open,.....)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

evo kod mene je jutros upalio lampicu od akumulatora,ne ispisuje alternator failure ali stalno gori i ne funkcionise servo...Akumulator je nov!Ima neko ideju?pretpostavljam da ili je regler ili da ne ukopcava centrifugu jer sam slusao alternator i kao da se u jednom trenutku posle paljenja cuje neki zvuk da cakne...

Inace problem je nastao posle jake kise iako je auto stajao pa sam mislio da je vlaga a mozda i cista slucajnost, sve osuseno ,pregledano,problem ostao.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, oko akumulatora tu nešto nije ok, tj. auto nema dovoljno struje i gasi ti najvećeg potrošača - el.servo.

Kažeš da je akumulator nov...tako da onda kreni od alternatora...tj. premeri prvo vrednosti napona u svim režimima...vidi puni li i kako... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...