Jump to content
FAS Goran
igors

Fiat Punto mk.2 - ručna kočnica

Recommended Posts

imam problem.. Mogu da podignem rucnu ali ona se sama spusta, ne drzi. Tockovi mi nisu blokirali.. Da nije riknula opruga sto je drzi za zupcanike? Kako to sam da pogledam...

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj, jel' krcka dok je povlacis? Mozda se zaglavio onaj zub koji je drzi podignuto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ne krcka ili jako slabo, bas sam se smorio. Ne znam jel komplikovano da sam skinem plastiku oko rucne, jel to na zabice? i ne mogu normalno da pritisnem dugme na rucnoj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da su mast+prasina+hladnoca blokirale oroz od rucne,pa nece da zadrzi rucicu gde treba.Ako nije puko oroz malo WDa bi resilo stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E a reci mi kako se skida ta plastika oko rucne,menjaca? ima li nekih srafova (skrivenih) jer is spolja nema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Bravu ima 4 elasticne zabice i samo povuces.Mada dosta toga moze i da se uradi kad se raskopca slic oko rucke.Moze se dotegnuti sajla a mislim da mozes videti i stanje mehanizma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas napravim žešću glupost. Pukne mi zadnja guma, i ja ajde šta da radim nego da stavim ''invalida''. Skinem točak, sve normalno, a zajedno sa njim i distancer(reko koji će mi ku*ac distancer do vulkanizera). Da napomenem da je ručna kočnica sve vreme povučena. Stavim invalida, sednem u kola i kada sam spustio ručnu vidim da je ručica labava. Krenem kolima skroz lagano i odmah osetim da je auto zakovan. Nisam tu ništa silio, i dođe mi iz dupeta u glavu da su brezoni koje imam dosta duži zbog distancera, a i same felne.

Onda sam uzeo ponovo da skidam točak, i kako sam odšrafio, točak odblokirao. Stavio sam distancer i ponovo montirao, i tada više nije bilo problema. Probao sam jel koči kada se pritisne nožna kočnica i vidim da je sve ok.

Međutim, ručna kočnica mi je i dalje labava, prilikom povlačenja se skroz slabo čuju zubi, a i kada je povlačim i spuštam čuje se neko caktanje... Pošto je noć, nije mi se dalo da skidam doboš da vidim, ali da znam otprilike šta sam s*ebao i šta mogu da očekujem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

najverovatnije ili si svukao sajlu iz lezista ili sredio mehanizam za stelovanje paknova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto sam sredio definitivno, videću kad skinem...eto napravio sam s*anje bez potrebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskrivio sam mehanizam za štelovanje k'o kiflu! :) Ispravio sam ga nekako i namestio ponovo...sad je manje više ok, doštelovao sam paknove i sad sve normalno radi. Poslužiće dok ne kupim nov mehanizam... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozovi ih pa ih pitaj, možda je cena i za oba, nisam siguran, u svakom slučaju nije ljadu kinti koliko sam ja mislio pa da zamenim i to kad već menjam paknove :D

Kažu da ih servisi (verovatno Ninić jer je radnja u Mirijevu) kupuju ko alvu, mada dotični servis voli da ti ugradi i šta ti ne treba ne bi li uzeo još kinte za ruke...ionako se sve to skida kad se menjaju paknovi, pa ti onda umesto da vrate stare, stave nove i za to naplate ruke kao da su od trojeručice :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas podigo ručnu i ona gotovo da ostade u ruci, samo se ručica nateže iznad onog normalnog i postade tako labava...i sad nit hvata nit ima kakvu čvrstinu pri natezanju, ono osjete se zubci al je to tako lagano za nategnuti...pa imal ko ideju šta je moglo riknut, dal je sajla mogla puknut, il nešta gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je pukla sajla rucne kocnice, majstor koji mi inace popravlja te sitnice zasluzio je da ga pljunem u facu jer mu skoro 2 godine za svaku zamenu bilo cega ostavim baksis, da ne bude da samo ja ostavljam, radio je i on nekad besplatno, radili smo i zajedno uz po koju casicu, ali vec mesecima mu trazim malo slobodnog vremena da mi namesti rucnu, da zameni sajlu, preksinoc mi je rekao da je to mnogo komplikovano i da ne moze da mi radi. Otisao sam kod jos jednog u blizini koga sam video prvi put i trazio mi je 1500 dinara da mi zameni sajlu, samo sam se okrenuo i otisao . Da mu peva dok radi mnogo je ...

Sad ja za vas imam par pitanja, koliko je komplikovana zamena sajle i da li moram da skidam tocak, dobos i ostalo i da li je 1500 dinara realna cena, jer meni je to mnogo za tako nesto

:question: :question: :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je isto ili slicno kao kod punta 1, moras da skidas dobos, mislim i pakne, moras da se zavlacis ispod kola, posle da nastelujes kako treba... daj mu crvenu i nek ti uradi to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja gde jednom zalupim vrata tamo se ne vracam, ok jeste komplikovano ali bas da me ubije sa 1500 dinara necu da mu dozvolim ... Naci cu drugog majstora pa makar obisao sve garaze u Smederevu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju moj,treba nekada i ceniti rad,uzmi sam da radis,pa ces videti,a posebno ako nisi nikada radio,ima da ti presedne tih 1500din,uzmi i stavi na papir sta danas mozes da uradis sa 1000din.

moras da skidas tocak,dobos,raskacis paknove,rastelujes paknove,skines plastiku u kabini,pokaces sve,vratis,pa onda stelovanje paknova,pa stelovanje rucne, u sustini ,mozda jos gore zvuci kada ti pisem,ali taj je posao,naravno za nekoga ko to radi i nije toliko strasno,ali nije bas 30min posla ima da se radi,ali ima sigurno jos majstora kod vas ,pa vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne moram da idem na tehnicki, znas kad bi menjao sajlu, rucnu i onako ne koristim, ali onom dziberu da dam 1500 dinara nema sanse, pa verujem da i ovlascenom servisu kosta toliko ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam tacno koja je cena, ali to da ti rucna ne treba ne verujem da bi se slozili ovde na forumu oko takvog misljenja, svako ko odrzava kako treba rucna, parking ili pomocna kocnica ce mu uvek biti ispravna.

Moj ti je savet uradi to, ne zbog tehnickog vec sebe, jer ti tehnicki mozes da prodjes i bez valjaka, kod nas u zemlji sve moze. :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate slatki pocni da je koristis,kada se parkiras slobodno je koristi,sto je vise koristis ,kasnije ce propasti i imace duzi zivotni vek/duzu funkciju :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao sam drugara ciji je cale mehanicar i dobio sam ovaj odgovor:

za to je maher ima ti sredi rucnu ima da koci u mesto

:rofl: :rofl: :rofl:

a i bice besplatno za mene jer se znamo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...