Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Guest 8911

Lancia Lybra 1.6 - grejanje

Recommended Posts

Guest 8911

Pozdrav svima i imam jedno pitanje,da li grejanje kod mojih kola ide preko klime ili moze da prosto "duva iz motora",lancia lybra 1.6 je u pitanju.

aV2gz6wJ.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8911

Znaci samo to a ova strelica pored nista?? I josh nesto nesto strelica mi posle dva pritiska na nju postane zelena a inace je zuta,sta to znaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo to ;) Ukoliko eventualno počnu stakla da ti se magle uključi na kratko klimu (AUTO) da se razmagle pa onda opet vrati na ECON ;)

Ova strelica pored ti služi za cirkulaciju vazduha u kabini i uključuješ je uglavnom kada napolju nešto smrdi ili možda voziš iza nekog kamiona pa nećeš da uvlačiš u kabinu njegove izduvne gasove ;) Takođe, ako je predugo držiš uključenu pa čak i u letnjem periodu izaziva magljenje stakala ;) A za ovo zelena-žuta ne znam šta znači, kod mene ima samo žuta kad je uključim i ne svetli ništa kad je isključim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8911

aha ok,hvala puno..sada idem na aerodrom pa cu probati!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li iko gde ima da se nadje za Lybru "pokrov" kilera. kad otvorite haubu, nad kilerom postoji crna maska koja pokriva celu površinu do poklopca motora.

aV1loliJ.jpg

Odnosno, ukoliko fotografija nije dovoljno jasno, šematski to izgleda ovako:

gx1XuyWA.jpg

unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Kod klime kada ti je dugme za reciklažu vazduha isključeno onda je na Auto funkciji, što znači da bi trebalo samo da zatvara spoljni protok kada je loš vazduh. Kada je zeleno trebalo bi da je raciklaža vazduha kabine stalno uključena i ne uzima se spoljni vazduh. I kada je žuto spoljni vazduh se stalno koristi u kabini.

The air recirculation function is controlled

according to three strategies:

– automatic operation (LED on button

off)

– forced ventilation on (recirculation

always on) - the green LED on the

button will come on

– forced ventilation off (recirculation

always off, air taken in from the outside)

- the amber LED on the button

will come on

Iz uputstva za Lybru.

Cya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...