Jump to content
FAS Goran
STILISTA

Fiat Stilo JTD / MJet - protokomer

Recommended Posts

Mislio sam na MAP - na usisnoj grani,

Interesuje me i isto parametri za vakum ventil .

DA li neko zna.

Danas ocistio erg , bilo je katastrofa, malo bolje je ali jos uvek nema snage.

Sumnajm na vakum ventil, ( overbost - valjda se tako pise), da li nejga dijagnostika detektuje ako ne radi, nikakve lampice mi ne pali, a auto trom.

Ne cuje se ono zvizdanje turbine kad dam gas( u patos)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, ko kaže da zviždanje i treba da se čuje? :thumbup:

Ne postoji način da nešto nije u redu sa Stilovim senzorima, a da on ćuti, tj. ne prijavljuje bilo šta. Drugim rečima, ako ne prijavljuje bilo šta, opusti se i vozi.

Zaboravi na zviždanje turbine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko otvarao i cistio overbost? kod mene je crkaoo, bio sa m u pravu, turbina se ne cuje , zato je i isao kako baba.

Edited by asasa77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora malo da zazvizdi :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda cu nekom ovi m komentarom da pomognem, jer mislim da sam doktorirao pored majstora problem na stilu.

-Simptom, nece da vuce, ide kao baba

-Ocistili senzor na usisnoj grani, i opet isto

-Ocistili erg , i opet isto

- Zamenili protokomer- i opet isto

- Zamenili senzor na usisnoj i opet isto

-Zamenili ventil ka usisnoj grani ( overbost) i opet isto

Da bi slicajno majstor produvao ustim crevo od overboosta ka turbini i ... eto ,,, puklo crevo, a ne vidi se , ne cuje se zvozdanje.

Svo vreme je palio gresku P0236, posle 4500 br obrtaja,

- Crnog dima vise nema, auto ne ide, stilo letiii.

Uzrok zvizdanaj turbine je i protokomer, u to sam se uverio jer 2 dana menjamo delove sa jednog istog auta i vracamo.

Nadam se da sam nekom pomogao.

Edited by asasa77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto je izmedju kineza i Bosch-a. Jeste da je navdno Bosch u tom pakovanju, ali nisam bas impresioniran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari pomagajte i moj auto zaposeli gremlini.

Naime imam problem sa protokomerom koji je prestao da radi posle 5 godina. U pitanju je Marea 110 JTD. I podstaknut pricama sa foruma iskopam protokomer Bosch za Ladu 110, kuciste identicno, kutija originalna, sav srecan platim coveku 4500 din, dodjem kuci, zamenim i.... Nista. Isto kao sa mojim starim. E sad primetim da se po brojevima na kucistu razlikuju (480 na starom 481 na novom) ali nisam probao da premestim samo ulozak. Napominjem jos jednom da kuciste identicno izgleda, vredi li da probam da zamenim samo ulozak (mada zaista ne vidim ni jednu fizicku razliku u samom telu)? Kad iskopcam protokomer auto radi i ide normalno kao nekada... Tesko da cu moci da vratim ovaj protokomer jer je uzet na foru, nista nije divlje regularan VP magacin je u pitanju sa originalnim delovima za Lade.

I jos jedno pitanje. Da slucajno nije zapamtio gresku pa da mora da se resetuje, jer sam protokomer sam zamenio?

Edited by simpson_H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram samo jedno pitanje-kad skinem džek sa protokomera prijaviće mi gresku-kad vratim džek na protokomer, da li će ugasiti lampicu?

 

Hteo bih da probam, informativno, malo da testiram, a da ne moram posle na dijagnostiku....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja iz iskustva znam nece paliti lampicu kad skines protokomer na JTD ??? Probano na X Stilerosa do sada kada smo hteli da testiramo.

Dodajte (ispravite) ako imate drugacije iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće prijaviti grešku,ni kad skineš džek,a ni kada ga kasnije vratiš! Probano više puta,na više vozila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je nije upalio zbog MAF-a,da nije nešto drugo? Drugar je vozio Stila skoro 2 meseca (dok nije skupio pare za drugi),naravno,postojeći smo raskačili, i no problem.

A ima li razlike u radu i primanju gasa,kad ga raskačiš?

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedva malo. baaaasss malo. i to preko 3000obrtaja.

nije nikada pre palio lampu, danas sam skinuo i posle 20-30km je upalio. kasnije sam prikacio opet pa videcemo da li i kad ce da ugasi.

inace nemam nikakvih problema sa autom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mi krivo što ti rekoh. Valjda će da je ugasi. Ako je razlika mala,to je OK. Kada ga raskačiš,komp daje neku standardnu,default mapu,tako da u odnosu na spoljnu temperaturu i ostalo,može da ima male razlike,ali ne mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova dijagnostička alatke gasi sigurno.

 

cekic.jpg

 

Ako je nemaš, skoknuću po pivo pa je gasimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zbog radi svih prisutnih epilog sledeci:

skinuo dzek, vozio 40ak km tako, razlike ima, ali jako malo. nakon prvih 10-15km upalio gresku. onda vratio dzek i tog dana presao jos 60ak km, sutradan (juce) jos 100-120km, danas jos nekih 5-6km samo svetli!

iiiiii onda je ugasio gresku.

bas kao sto je majstor goran rekao! i coveku svaka cast, uvek me odusevi iznova :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...