Jump to content
FAS Goran
STILISTA

Fiat Stilo JTD / MJet - protokomer

Recommended Posts

Danas sam bio na redovnom servisu kod Gorana (ulje-filteri)
i pozalio sam mu se da mi auto nije zustar kao ranije.
Njegovzakljucak, posle gledanja i kacenja na dijagnostiku, glasi PROTOKOMER.
Skinuo sa njega dzek da probam tako, a auto poleteo. Kaze majstor Gogi da mora da se menja jer je ispustio dusicu. Al' auto mi pomalo sad secne kad ga vozim bez protokomera!
Jel' imao neko od vas takve problemcice i kako ih je resio ?
U nameri sam da pazarim isti u Delti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemas drugog resenja sem zamene.ne moras u delti jer fabricki ide bošov, a ima ga na vise mesta povoljnije.

Pazi, ima kineskih skoro duplo jeftinijih, ali im je vek trajanja od 1 do 90 dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isto iskustvo. To što ti malo secne nije ništa čudno jer radi bez informacije o količini usisanog vazduha i temperaturi istog. Rešio sam na jedini mogući način, tj. kupio drugi ;)

Bosch-ov je i koštao 7900 din (100 EUR). Kineski su bili tačno u pola cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nemas drugog resenja sem zamene.nemoras u delti jer fabricki ide bosov a ima ga na vise mesta povoljnije.pazi ima kineskih skoro duplo jeftinije ali im je vek trajanja od 1 do 90 dana

a gde moze da se nadje Bošov? i kako da znam da nije Kineski bosh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da su imali u AP,a oni ne smeju da uvale kineza umesto originala. Proveri KIT, AP i GMS posto taj protokomer ide na vise tipova, trebalo bi da ga imaju...samo po kojoj ceni

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8074

Za svaki slučaj proveri cenu i u Delti... Možda razlika i nije drastična...

Share this post


Link to post
Share on other sites

juce sam kod drugara skinuo protokomer i video da je zaprljan od fine prasinice i

uljne pare lepo smo ga ocistili i vratili nazad i probao sam auto i sa udzekanim i neudzekanim protokomerom, i nisam osetio nikakvu razliku ( ali je ima pre ciscenja i posle ciscenja).

Sad nisam siguran dal je neispravan ili nije! Rekao bi da nije. Zasto se na njemu pojavila uljna para (mada protokomer nije menjan od proizvodnje automobila) ?

Sta mi je sad ciniti? U mentalnom sam vakumu!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 277

Nista, otici kod nekoga ko se razume da vidi na dijagnostici da li je rikavela ili nije. Nema tu jeste,nije,mozda, neka proveri neko pa menjas ili ne menjas.

Uljne pare su iz iber creva, ili prljavog filtera za vazduh, ili ako je neko terao neki filter sportskog tima K&N i slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kit komercu kupljen Boshov za nekih 8000 din letos. Garancija 6 mes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ulozak- FOOCZG2063

ceo sa kucistem- 0280218120

evo brojeva za M-POWER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 277

Toliko je i kod nas ceo. Cenu sam ti naveo za ulozak, kuciste ti ne treba nizasta sem ako nije mehanicki osteceno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9703

Na CROFiat forumu ima sledece za STILO JTD: "Zamenjen MAF senzor, uz sestokrake torex-e za svaki slucaj, auto kao nov :) Inace, eto da dam informaciju, MAF senzor (umetak, ne i kuciste) koji je meni ugradjen je sa Lade 110. Potpuno su isti i odgovaraju, kompjuter ne javlja gresku na dijagnostici i kataloski broj je isti. Ja ga sad imam na Stilu, covek koji mi ga je ugradio ima ga na svom Stilu vec neko vreme i problema nema. Eto nadam se da ce to biti nekom od pomoci, sobzirom da je i cena niza nego original (predpostavljam Bosch)." (http://www.crofiat.com/forum/showthread.php?t=14823&page=3)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 277
Inace, eto da dam informaciju, MAF senzor (umetak, ne i kuciste) koji je meni ugradjen je sa Lade 110. Potpuno su isti i odgovaraju, kompjuter ne javlja gresku na dijagnostici i kataloski broj je isti. Eto nadam se da ce to biti nekom od pomoci, sobzirom da je i cena niza nego original (predpostavljam Bosch)."

Kataloski broj ne moze biti isti. Ako je isti kataloski broj, to znaci i da je na Ladi Bosch sto znaci i istu cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9703

Nazalost, ne znam detalje - sto bi rekli:"posto kupio, poto prodo" :)

Bez obzira na sve - mislim da vredi pokusati, posto je covek bio prilicno rezolutan u vezi ovog...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Inace, eto da dam informaciju, MAF senzor (umetak, ne i kuciste) koji je meni ugradjen je sa Lade 110. Potpuno su isti i odgovaraju, kompjuter ne javlja gresku na dijagnostici i kataloski broj je isti. Eto nadam se da ce to biti nekom od pomoci, sobzirom da je i cena niza nego original (predpostavljam Bosch)."

Kataloski broj ne moze biti isti. Ako je isti kataloski broj, to znaci i da je na Ladi Bosch sto znaci i istu cenu.

moguce da je u slucaju Bosch-a takav slucaj i to postujem, ali ima detalja koji treba da se provere da covek nebi pucao pare bezveze. Npr. Reno Megane (kacket) 1,9 dci ima identicne prednje plocice ko i Reno 21, a razlika u ceni je tricavih 20 jura u korist Megane-a, itd...

zadnje plocice za Senator opela kostaju 40 jura, a za golfa 1 prednje 10-15 i to isti proizvodjac

i iste plocice.

S toga ljudi pomisle na druge delove vezane za elektroniku i ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 277

Nisu iste plocice, nije isti kataloski broj, vec su to na primer slicne plocice ili iste ali imaju neke razlike u osiguracima, ili kablicima ali odgovaraju jedne umesto drugih.

Da moguce je da ima neke ne bitne razlike i da u potpunosti odgovara ali da bude dosta jeftiniji ali onda nosi drugi kataloski broj. Cisto radi pojasnjenja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se javim, malo kasnim na temu, ali eto tek sam se sad prikljucio! :)

Inace ja sam onaj koji je na hrvatskom forumu napisao da je menjao protokomer. Svojim ocima sam video isti broj na novom protokomeru i na Bosch-ovom. Ovaj je sigurno za Ladu, jer se za te pare dobije i kuciste koje je sasvim neupotrebljivo na Stilu! Auto vec godinu dana ide savrseno, i nemam problema sa protokomerom, a ipak me je izaslo duplo jeftinije nego original.

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

da se nadovezem posto ne pise kako je resen problem na kraju.....isti problem pre tri meseca,cas ide pa nece da vuce kako treba ali svega par sekundi pa nastavi po starom...vozio ceo dan sa otkcenim protokomerom i na kraju zamenio isti....10000 din bosch...auto leti i nikakvih problema eto vec 3 meseca...

*stilista--imas u prvomajskoj servis fiat marea(beli) ,ja kod njih vec 6 godina odrzavam auto,sve resavaju a i blizu ti je :thumbup:

Edited by vladac81

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna sta dijagnostika treba da pokaze za map senzor fiat stilo 1.9 85kw

Kad se upali auto ,neki protok , neki mbar-i .

Kako da znam da je ispravan, map senzor?

( auto dimi, prepolovila mu se snaga, u zadnjih 10 dana)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAP (senzor pritiska na usisnoj grani)

MAF - protokomer

Pišem ovo jer je u naslovu teme koja je postojala dok ovde nije spojena pisalo MAP protokomer... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...