Jump to content
FAS Goran
STILISTA

Fiat Stilo JTD / MJet - protokomer

Recommended Posts

Ovo sto si napisao je broj kucista i u njemu se nalazi ulozak sa brojem 044 fabricki tako ide za jtd euro3 a moze i da ide ulozak 030 on je iso na jtd euro2 a moze i 033.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim danas stila mjet 120konja normalno bez ikakvih problema,primao je gas extra i odjednom izgubi snagu u voznji.....na leru radi normalno, ide koliko on hoce a uzbrdo nikako,pocinje da vuce tek preko 3000 obrtaja. Svi ciljaju na protokomer,moze li jos nesto da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj vakum creva, mozda je neko puklo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

protokomer je bio u pitanju.

Otkacim ga uplalim auto ,auto radi prima gas kao i do tada,ocistim protokomer vratim sve kako je i bilo upalim,radi prima gas ali se na startu malo muci pa primi gas...Gde i kakav protokomer uzeti???

Edited by Nikola_stilo06

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima,imam stila 1.9 jtd i poceo je da se gusi,odem kod majstora i on mi kaze da je protokomer,skine ga i auto radi eztra,malo vise dimi samo. zanima me jel neko ima iskustva sa tim i da li ce mi sad vise trositi? do sad je prosecna bila 5,5 l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kupi protokomer i zameni...
Nema viška delova na autu

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamenicu ga ali zanima me koliko ce vise trositi jer trenutno nisam u situaciji da kupim nov

6 minutes ago, bit said:

Pa kupi protokomer i zameni...
Nema viška delova na autu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/21/2018 at 11:26 PM, stilo002 said:
zamenicu ga ali zanima me koliko ce vise trositi jer trenutno nisam u situaciji da kupim nov

Kupis neki krsten polovan.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stilo002

Pitanje je spojeno sa postojecom temom, pa ako te zanima mozes da procitas dosadasnja iskustva oko MAF.

A pomocu Search foruma ces najbrze naci odgovor koji te zanima, npr. i ova tema:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/22/2018 at 4:12 AM, DraganUS said:
Kupis neki krsten polovan.

Ali ga pre placanja treba proveriti sto se parametara tice...


 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko zna koji mi treba protokomer za stila 1.9 mjet 103kw,tj koja je tacna oznaka da bih mogao da ga nadjem na netu

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis na Fiatovu oznaku dela, lako mozes da pronadjes u ePer preko svog VIN.

A pisalo se o tome u postojecoj temi, sa kojom cemo spojiti i ovo pitanje. Pa mozes da pogledas:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiat Bravo 1.9mjtd 110kw 2008godiste. Auto je isao oke ali u poslednje vreme jako sporo ubrzava i kada dam gas do daske obrtaji se jako sporo podizu. Idu obrtaji i preko 3000(mogu da idem i preko 140 na sat) ali jako sporo i mucno dodje do tih obrtaja, ne znam sta moze da bude. Auto ne dimi i ne trosi mnogo ulja(mislim da je potorsio oko litru za 13000) i ne prijavljuje mi gresku, nikakva lampica se ne pali. Ne verujem ni da je DPF radio sam u skorije vreme regeneraciju i mislim da je bas dobro ocistio sada.

Edited by kiza87

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sta, kada istekam dzek i auto ide oke onda je do progokomera? Al cudno da mi ne baca gresku nikakvu.

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za to ne izbacuje gresku.

Ako je do njega onda kupis nov - iskljucivo bosch, stavis i vozis. Desava se.

Ako se i posle toga opet desi, onda moras da kupis jos jedno 5-6 komada i da menjas do iznemoglosti :D salim se, ovo vazi samo za mene... :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...