Jump to content
FAS Goran
JTD-Power

Fiat Nuova Bravo / Fiat Stilo 1.9JTD - lupkanje, škripanje pozadi

Recommended Posts

pozdrav svima par pitanja za forumase,

u pitanje je stilo 1.9 jtd 5 vrata,sumnjam na zadnje silen blokove,kada prelazim preko sina cuje se tup udarac,ali se u voznji i necuje,i kada prelazim preko nekih neravninaauto mi se zaljulja levo desno....ne znam sta je i kako se ti silen blokovi manifestuju..

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan svima..Kupio sam posle Tipa jednog Stila 3v 2002 JTD u izvanrednom stanju..Osim sto se pali air-beg pojavilo se i jos nesto..Naime cuje se u zadnjem desnom delu neko lupkanje..Tak,tak,tak.

Obisao sam sve majstore po Pozarevcu i nijedan nije otkrio uzrok. Sto je gore, krenem na put i deset, dvadeset kilometara lupa li lupa i onda prestane. Ide savrseno.Nista ne lupka.

Dodjem kuci i ujutro opet isto. Ima li ko ideju sta bi moglo da bude ili je neko vec imao takvu muku i ako nista, bar mi recite gde da ga oteram jer kod mene u gradu nema nade. Hvala svima unapred na pomoci...

Zaboravio sam da naglasim da je prethodni vlasnik rekao da je menjao silen blokove. To je jedan majstor potvrdio i receno mi je da ih je menjao neki suster cekicem. Mozda su oni u pitanju.

Moze li tako da se manifestuje amortizer?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvini, slaba vajda od moje "pomoći" ali moram malo da se našalim:

- pustiš muziku kad se voziš, taman toliko da ne čuješ lupkanje :D

- "gde da ga oteram" zbog konstantnog nerviranja lupkanjem ja bi ga otero u 3 PM :laughing:

P.S. može biti svašta, meni je tako jedno vreme u baš svakoj krivini nešto lupkalo i posle jedno 4-5 sati zezanja, zavlačenja ispod auta, gledanja u sve rupe :laughing: ispalo je da sam ostavio flašicu sa sokom u onoj pregradi iza menjača <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

selen blokovi se cuju kada prelazis preko neravnina, kada se penjes na trotoar...amortizer nije, jedino da nisu lezajevi, podigni auto na dizalicu i okreci rukom tocak ako se cuju isti zvuci lezaj ti se rasuo i pravi ti problem barem ja mislim tako, poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš da kreneš od najbanalnije stvari (ukoliko to već nisi proveravao)...digni i pogledaj kako stoji rezervni točak, sve ostalo što ide u kompletu sa njim, je l' tu nešto labavo, pogledaj da li je možda bivši vlasnik zaturio nešto u tom delu gde inače stoji rezervni točak, zatim pogledaj one pregrade u gepeku, imaš ih sa obe strane kao vratanca, da možda u njima nema nešto što pravi lupkanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispod tocka rezervnog sam stavio filc..Vadio sam tepih i obloge u gepeku..Nista..Skidao sam i zadnji branik..Opet nista..Jutros sam isao na put od oko 100km..Lupkalo je do polovine i to na rupama i neravninama a onda je prestalo..Po celoj prici mislim da zamenim blokove pa sta bude..Ovako ne ide. Pozzz.

Danas sam u besu isutirao zadnji levi tocak i kao da se culo lupkanje u bloku.

Ko moze da ih proveri a i zameni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusti se bre, kakva šutiranja. To je auto, ne boli to njega, samo tebe. :thumbup:

Silen blokove nemoj menjati ako nisu za zamenu, a to se lako proveri, nemoj bacati pare. Neko je pomenuo već ležaj točka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc sam opet isao na put..Prvih dvadesetak kilometar ubi..Tak,tak,tak po neravninama i onda prestade..Milina..Vratim se kuci sve ok..Jutros izadjem na put i on opet...Tak.tak,tak..da lise silen blok cije konstantno ili?E ovo mi lici na amortizer..Kad stoji slegne ulje ili sta vec a posle krace voznje tj. kad krene da radi verovatno nabije neki pritisak..Moje misljenje..Gde da ga oteram na pregled..PS..Hvala svima na pomoci...Pozzz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Filipa u AP Sport. Taj će i luft u anteni da nađe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je nesto drugo..Ujutro prvih 20km lupa u levoj zadnjoj strani,kao da je amortizer olabavljen u kosu i posle prestane..Ceo dan se vozim bez ikakvog suma..Ostavim auto i ujutro isto..Gledali su silen blokove i kazu da su ok..da liiko ima ideju sta bi moglo da bude...Hvala unapred..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima par pitanja za forumase,

u pitanje je stilo 1.9 jtd 5 vrata,sumnjam na zadnje silen blokove,kada prelazim preko sina cuje se tup udarac,ali se u voznji i necuje,i kada prelazim preko nekih neravninaauto mi se zaljulja levo desno....ne znam sta je i kako se ti silen blokovi manifestuju..

Meni se čulo, mislio sam da će točak da otpadne. Doduše, nešto se ne sjećam da mi se auto ljuljao. Ali lupalo je k'o ludo. Zamijenio zadnje selene i od tada milina. E, sad, što se tiče ljuljanja, ne znam. Možda su ti i amortizeri loši...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je nesto drugo..Ujutro prvih 20km lupa u levoj zadnjoj strani,kao da je amortizer olabavljen u kosu i posle prestane..Ceo dan se vozim bez ikakvog suma..Ostavim auto i ujutro isto..Gledali su silen blokove i kazu da su ok..da liiko ima ideju sta bi moglo da bude...Hvala unapred..

Kod mene je isti taj problem, znaci kada je auto hladan tada se cuje lupkanje, cim se motor zagreje, lupkanje se vise ne cuje . Isao samo kod majstora proveravali su mi silent blokove i vesanje, sve je radilo ok. I na kraju su ustanovili da mi lupka plastika na zadnjim vratima (vrata gepeka). Pa su mi na ivice plastike prilepili gumu. Lupkanje je momentalno nestalo, tako da ti savetujem da probas da skines tu plastiku i da vidis da li ce se i dalje cuti taj zvuk.

E sad meni je ta guma resavala problem u datom trenutku, ali kako imam potrebe da stalno nesto stavljam u gepek ta guma se pomerila na mestu pored stakla usled zatvaranja vrata, i lupkanje je ponovo pocelo da se cuje.Razmisljam se da stavim silikon na ivice plastike, ali nisam siguran koliko je to dobro :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi ako zelite da menjate silen blokove zadnje ima covek u jagodini ugradjuje silene sa punom gumom ne one punjene sa uljem i cena oba silena zadnjih sa rukom je 5000din a ako vam treba jabucica na prednjoj veljusci ina je 1800din sa skidanjem veljuske a reglaza trapa 750din vrlo jevtino kvalitetno i brzo rade drug menjao na stilu kod njih pre mesec dana mogu vam nabaviti broj coveka ako ste zainteresovani ja mog stila sam odrzavam i menjao sam sam svoje silene i znam da je bolje platiti nego sam cackati :)

mislim da kod ovog coveka mozete srediti kompletan prednji i zadnji trap za nekih 11000 din sa sve njegovim delovima sto je mnogo pristupacno sledeci put i ja teram tamo auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeni silen blokovi pre dve nedelje,stavljeni Fiatovi original kupljeni u Delti.Tri dana se nije čulo lupkanje,a potom isti zvuk kao pre zamene.Otišao kod majstora koji su menjali i posle dva sata utvrđivanja odakle se čuje lupanje(podizanja sedišta,vađenja stvari iz gepeka) utvrdili su da je verovatno novi silen blok,jer kada ga nategnu pajserom lupanje se više nečuje.Ulje nije bilo iscurelo.Kada se auto zaljulja(rukama),ili se točak cima(rukama) pozadi čuje se lupanje u zadnjem delu.Otišao sam i kupio Akron silen blok,koji su mi ugradili na levu stranu odakle se čulo lupanje.Ovaj put se odmah čulo isto lupanje,šta više mislim i da se više lupa nego sa Deltinim silen blokom.

Problem i dalje postoji zamenom silen blokova nije rešen,majstor kaše da nije amortizer.

Da nije problem do šrafa koji prolazi kroz silen blok,video sam da silen blok ima neki žljeb(kanal).Ako šraf nije običan već sa izbočinom koja ulazi u silen blok,a koja je možda oštećena,istrošena pa to prouzrokuje problem?

Hvala

Imao sam identičan problem. Kod mene je bio stradao amortizer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko imao ovakav problem?Celo leto nista.Super ide.Super se drzi na putu.A kad zahladni problem..Sto je hladnije sve mu duze treba da prestane da lupka u zadnjem levom tocku.Naime ako je 0 stepeni on lupa nekih 600-700m i prestane i mozete ga voziti na kraj sveta,nista se ne cuje. Ujutro ista pesma.A ko je-10 on lupa nekoliko kilometara pa prestane.

Do pre neki nan nije lupnuo ni jednom. Majstor sumnja na amortizer da ne pusti ulje na vreme. Da li je neko imao ovakav problem ili zna resenje.

Hvala svima unapred...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predhodni vlasnik,inace moj dobar prijatelj,kaze da je menjao.Majstori proveravali i kazu da su novi.Stvarno mi nije jasno..Gde da svratim u servis u BGD da provereim..Pozz..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi kaze o cemu se radi ovde? Koliko vidim nesto se raspalo ;) i konacno znam sta lupka od nazad tj saznacu uz vasu pomoc.

 

20140517_162431.jpg  20140517_162443.jpg  20140517_164457.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...