Jump to content
FAS Goran
Guest 8348

Limarski radovi - vakuum ili slično...

Recommended Posts

Nije to samo vakuum, ima tu i "masiranja" limarije ali sve u svemu odlična stvar ako nije farba oštećena.

Ima na par mesta u gradu. Ja sam konkretno bio kod Duleta "vakuuma" u Zemunu za neka sitna oštećenja i zadoboljan sam. Za relativno male pare sam sklonio nekoliko oštećenja koja su mi bola oči dugo!

Što se laka tiče valja mu poliranje nakon ispravljanja zahtevnijih mesta. Generalno Dule je to uradio nakon peglanja ali ne baš najsrećnije pa sam ponovio na drugom mestu. (mislim na poliranje naravno)

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Išao sam i kod njih samo su bili tri puta skuplji od Duleta pa sam se ipak odlučio za njega jer nije bilo ništa preterano zahtevno. Njihova radionica je bruka i sudeći po kolima koja se rade vrede sve pare ali opet kažem učinilo mi se da je cena drska!

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo, zanima me vase misljenje da li je moguce ovakvo ostecenje ispraviti vakumom? Naravno ne ocekujem bas da mi se vrati farba :) samo da se lim vrati na svoje....evo linka

 

Ogrebotina_Grande.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo pitanje je koliko dobro može da se priđe sa zadnje strane. Mislim da sam ćošak do gepeka ne može da se masira, ali jedino pouzdano je otići kod majstora da pogleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam dosta udubljenja po vratima po limu sa svih strana od udaraca na parkingu od tudjih vrata. Na suncu se dosta primjete ta udubljenja. Na koji način se to ispravlja da li vakuumom ili.. i koliko bi to kostalo
ima otprilike 10-ak tih udubljenja. 
P.S. bilo mi dosadno bas sam zagledao druga auta na parkinzima pa ni jedno nema ta udubljenja k'o Fiat Bravo on je svaki udubljen bar negdje
zar je moguce da je tako tanak lim :( pa gdje god ga dodirnu vrata druga ostane udubljenje
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno može za manja ulubljenja.

Ja sam pokušao vrata da ispravim vakum držačem za mobilni :)

Koja je cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam i probao Pops A Dent na Stilu.

Uređaj nije svemoćan ali može da pomogne kod manje komplikovanih ulubljenja.

Lepak koji dobijate uz njega je biiip. Kupiću profi lepak pa ću probati i sa njim.

Evo kako to izgleda:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, da li bi moglo ovo da se ispravi a da ne mora farbanje. Udaren je gepek biciklom... Hvala na odgovoru!

 

IMG_3600_r.jpg

 

IMG_3601_r.jpg IMG_3602_r.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidi se najjasnije ali ja mislim da mora fleka.Ako je ostecen lak do farbe onda mora da se farba ne vezano za ispravljanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru! A je li ukupno 100 eur ok iznos da se plati i za limara i za farbara, ili mogu da prođem bolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozes i sa 70 verovatno, mislim da odradis cela vrata al nista ne znaci to sto ja kazem nego koliko je skup majstor. Kod mene bi mogao ladno, za poznanike i manje i to extra da bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru! A je li ukupno 100 eur ok iznos da se plati i za limara i za farbara, ili mogu da prođem bolje?

 

Ovo je posao od 50-60 eur. max.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni jeste. Ovu boju možeš i sam da skineš nitrom, a izvlačenje vakumom ne bi trebalo da bude više od 20-30€, zavisi koliko je ulubljenje.

Ostaje još pitanje lajsne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...