Jump to content
FAS Goran
Guest 8348

Limarski radovi - vakuum ili slično...

Recommended Posts

Vakuum je za sitnija oštećenja kao što se vidi iz teme. Ne znam na kakvo ispravljanje krova misliš. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam vakum i alat za ispravljanje lima,pomocu lepka ,,bez ostecenja farbe osim ako nema ostre ivice ili je lose ofarban,tj pripremljen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se sređuje ovo na limariji na zadnjem delu? Jel se seče deo, pa ispravlja, pa vari, pa brusi, pa farba, pa polira? Ili može tim vakumom, mada nekako sumnjam jer je na samoj ivici (uz stopaljku) deformisano, a i mislim da nije moguće prići sa unutrašnje strane...

Koji je cenovni rang popravke, punto mk2a 5v 2000g.

DSCF6160_resize.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, hocu kevi da sredim auto. U dosta je losem stanju estetski , ali i po performansama. Odvezao ga kod majstora i on mi nudi 400 evra za sredjivanje auta...a pod tim podrazumeva sledece -

krpljenje prednjeg lonca,

zamena zadnjeg lonca,

desni retorvizor,

kablovi,

svecice,

levo krilo,

i mozda hauba (ukoliko ne uspe da je odradi)

plus sto treba da mi ispegla lim - prag (iza suvozacevih vrata ) i sa leve strane zadnje krilo...s tim sto je to zadnje krilo ulubljeno jer ga je neko sutnuo pa mozda pri ispravljanju ne mora da se farba... i da, PLUS farbanje tih popravka u istu boju odnosno metalik zlatnozelena... jel mislite da je ova cena malo prenaduvana? I naravno, ako imate preporuke za nekog svog majstora da se posavetujem sa njim i objasnim sta i kako.... hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je za zamenske delove da se obratiš Lakiju i da sve to što treba da se menja pazariš od njega, jer verovatno ima sve od toga.. Što se tiče ispravljanja, najbolje da ga odvezeš na masiranje lima i da ti to neko izvuče vakuumom..

Evo linka ka Lakijevoj temi

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=50937&pid=847760&st=420entry847760

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li postoji u Beogradu i okolini neki majstor koji izvlaci sitna ostecenja vakumom.Npr na prednjoj haubi imam 4 ulubljenja kao od grada,boja nije ostecenja.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

u kraljevu postoji 15 e max po udubljenju, a tebi bi izaslo i manje jer je lako da se pridje ostecenju. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li postoji u Beogradu i okolini neki majstor koji izvlaci sitna ostecenja vakumom.Npr na prednjoj haubi imam 4 ulubljenja kao od grada,boja nije ostecenja.

Molio bih da mi date neki broj telefona pogotovo ako je majstor u beogradu a moze i dalje jer mi je hitno.Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno ne znam kako ga zovu, znam da je u Zemunu (cini mi se da je posle Alone-a levo u nekoj ulici) drugar je vozio i30 kod njega da sredi stetu od grada i odradio je covek perfektno

Edited by Tomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molio bih da mi date neki broj telefona pogotovo ako je majstor u beogradu a moze i dalje jer mi je hitno.Hvala unapred

A, zar nije lakše da pročitaš prethodne postove (odgovore) u ovoj temi sad nakon spajanja? Brže ćeš doći do odgovora, ti ćeš imati najviše koristi od toga.

Evo ti tel Duleta "masera" iz Zemuna... 0642027373

Meni je neko sutnuo/udario 5-a vrata i on mi ih je ispravio bez farbanja, naplatio 30 EUR

A evo ti telefon i tog tipa iz KG 064/1571-526 - Dejan

Pozdrav

Evo sta sam nasao :

Goran-Mare

Kragujevac

063/7700445

Ja sam cuo da je Mare najbolji

034/222-789 ili 063/700445 ili 063/635336.

majstor Sloba 0641571526

majstor Vlada 0644250049 i 0638041469

A evo ti telefon i tog tipa iz KG 064/1571-526 - Dejan

Autolimarija, izvlačenje ulubljenja sa vakuumom i toplim lepkom, nema oštećenja farbe. Uspešno se izvlače i najsitnija oštećenja od grada.

064/114-1945 Aranđelovac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jos da dodam i limara Nikolica na Mirijevu koji takodje radi vakuum

br. tel. 0631451547

tako da sve bude na jednom mestu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari hvala na brzim informacijama :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradjeno masiranje danas,auto izgleda kao da nikad nije imao ni jedan udarac od grada.Samo na prednjoj haubi je imao 24 sitna udarca i 3 bas krupna,ocajno je izgledalo,video je i kolega sa foruma.

Niko od drustva koje je gledalo Stila posle rada ne moze da poveruje kako je odradjeno, cak i na pregibima haube koji su bili deformisani se ne primecuje.

Zbog reklame necu napisati koji je servis u pitanju a i zbog moguce opomene od administratora.

Servis se nalazi u Beogradu podno dragog nam tornja.Kome treba tel.pp

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, ko je tebi rekao da ne može da se napiše javno na temi? Zašto prenosiš loše navike sa drugih foruma i na ovaj? ;)

Dakle, slobodno napiši kontakt javno na temi, pa ima gooomila tema na forumu koje upravo služe za razmenu telefona raznih majstora, prodavnica, itd... :thumbup:

Pogledaj samo postove pre tvog u temi na kojoj smo da vidiš koliko telefona već ima postavljenih. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je servis u Resniku Hgt.Auto je uradjen za dva dana.Cena :krov 100€,hauba 50 €,okolo 50€.Ukupno 200.Imaju reklamu na netu.Da sam farbao ceo auto bilo bi vise i gita i cene a parcijalno bi mozda boja odskakala.Napominjem da je stilo bio pocepan od grada.

Inace izvinjavam se za gore navedeno,clan sam samo ovog foruma i nisam mislio nista lose.A sto se tice majstora nemam emocija prema njima ja njima pare a oni meni uslugu.Sa hgt nemam nista samo prenosim da sam zadovoljan.Mozda nekog i z...Ja sam im jasno rekao da ako kojim slucajem nebudem zadovoljan nema nista od para.Ja uvek napomenem sta hocu i nema problema,mislim bilo je ali posle im bude zao.Jbg prasnem lako.A i zivot me je sibao.

Pozdrav forumasima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Učinilo mi se da imaš neke navike sa drugih foruma jer na dooosta foruma to kao nešto ograničavaju. Izvinjavam se što sam brzao sa zaključkom oko toga. ;)

Hvala na kontaktu koji si ostavio. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavljam cim nadjem,klinac mi je uzeo karticu iz telefona pa ako nije obrisao...

Veliki pozdrav najboljem forumu i clanovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavljam cim nadjem,klinac mi je uzeo karticu iz telefona pa ako nije obrisao...

Veliki pozdrav najboljem forumu i clanovima

Nazalost obrisao je jedine dve slike mada se na slikama slabo vidi jer je telefon u pitanju.Samo se vidi da je talasast (prelamanje svetlosti) U principu koliko sam primetio sto se tice cene rada dosta su liberalni,setaju oko kola,zagledaju,nesto mrmljaju sebi u bradu pa prvo zacepe cenu pa ako prodje prodje t.j. ako se slozite to je to a ako kazete videcu jos negde oni odmah popuste.Pre mene je bio covek kome su za totalno izgradiranu haubu i krov na stilu trazili 250 evra pa kad je sutra pozvao da se jos raspita uzeli su za haubu 50 i krov 100 e.Isplati se u svakom slucaju,neko radi samo sta je upadljivo pa kad skupi pare ostale delove.Mislim nisu ni oni blesavi,znaju vrlo dobro koliko je farbanje i limarija,koje su cene masiranja po Srbiji i sl.

Imao sam sa strane dva udubljenja kao od grada samo manja ali nije moglo da se ispravi jer je farba pukla.To su mi rekli pre odpocinjanja posla.Posebno lako rade i ulubljenja od parking steta samo ako lim nije previse istegnut i farba ostecena.

Prilicno su temeljni rade pod nekom prenosnom zutom neonkom i tek onda se vide strahote :vava: ali kao sto sam rekao ta neka ostecenja ne moraju da se rade.Hocu reci sami birate kompletno sva ostecenja ili samo ona koja su upadljiva i koja vi odredite.

Odusevio sam se sto imamo i u Beogradu servise koji rade masiranje,ja sam se taman spremao da krenem u Kragujevac kod Mareta ili u Arandjelovac,dobri su majstori ali gde spavati ili se cimati busom,drugari da voze itd.ako auto nemoze da se uradi u jednom danu.

Sto se tice alata sa kojim rade nisam video ali neverovatno je kad ostavis auto 2006.koji je kao krs i po izgledu i sa cenom a kome ga i prodati takvog izlupanog a podignes auto kao iz salona(cak vidim da je i poliran).Skocila mi je vrednost kola bar za 1000 evra a i meni je lepse. :thumbsup: i naravno necu ga ni prodavati uskoro.Auto je inace sivi metalik.

Eto ako sam malo pojasnio i nekom pomogao super :thumbsup: Sve moze da se popravi,samo covek nazalost ne moze :no

Edited by Joca

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da ako je bas tako ostecena farba na kolima i ne moze da se masira tako da se ne vidi oni za skromniju cenu izvuku ostecenja pa majstor koji farba kasnije ne mora da nanosi git,tj limar nema sta da radi,samo farbar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...