Jump to content
FAS Goran
Guest 8348

Limarski radovi - vakuum ili slično...

Recommended Posts

Guest 11484

Imaš vrhunskog farbara u zanatskom centru u mirijevu zovu ga Šilja.dok sam radio limariju kod ujaka sa njim smo sarađivali čovek farba vrhunski uzima oko 100 e po površini njegov materijal.i meni je farbao vrata na puntu ispalo je vrhunski!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8348

Evo kako su radovi ispali, sasvim zadovoljavajuce, ne primecuje se u principu osim kad se zagleda i kad se trazi sta ne valja. Evo i slika, mada je mrak i auto je prljav, ali uslikacu kad ga operem po danu da se vidi kako je uradio. U svakom slucaju svaka preporuka coveku ako vam se ne daj Boze ovako nesto desi.

26012009178av7.th.jpg

26012009179rl5.th.jpg

26012009181gj2.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ima dosta ljudi koji traze popravku limarije metodom bez farbanja, odnosno tzv. "masiranjem"...

Ja sam kupio auto pre ne punih mesec dana i u jednom nevremenu od grada, ali i kestenja, jer je auto bio ispod drveta parkiran, pa sam dobio udarce (ulubljenja) po krovu, ali i sa strane jedne. Raspitivao sam se za informaciju o kojoj i vi svi ovde diskutujete, pa da budem malo od neke pomoci i da kazem da i ja znam i da sam pricao sa covekom koji je iz Kragujevca, ali nije Dejan kako ste napisali vec se zove Vlada i njegov broj telefona je 064 4250049

Meni je rekao da je popravak od 100 do 300€ u zavisnosti koliko i kakva su ostecenja. Posto je on ipak u KG tako smo se dogovorili da ja napravim nekoliko slika i da mu posaljem na mail, pa ce mi on reci koliko je od prilike cena tog rada. Da samo dodam da sam zvao npr. lakirerski servis Gabika u Kacu i da su mi rekli da je popravak ostecenja oko 150€ sa farbanjem krova i jednog dela auta i to da se nikako one primeti da je farban....Ja toliko samo da nekome budem mozda od neke pomoci, a kada uradim ostecenja onda cu vam napisati kako sam prosao sa cenom i koliko zadovoljan sa radom...POZDRAV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto mi je pre 2 meseca grad izlupao,i imam ulubljenja koja sad hocu da sredim.Na netu sam nasao da to rade 2 lika,jedan iz BG ,Dule,a drugi je iz Kragujevca.E ,sad ,ja bih isao kod tog iz Kg ,i kad sam poceo da trazim br. tel-nadjem vise njih,i sad zapravo ni ne znam kod koga da idem,jel ima samo jedan covek u Kg koji to radi,ili vise njih,nista mi nije jasno.Ako neko od vas zna ,molio bih da mi odgovori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde je na forumu bila tema o tome, probaj na search da nadjes... ili ce neko vec da ostavi link

Edited by neshaoct
spojeno sa temom koju Steelo pominje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde je na forumu bila tema o tome, probaj na search da nadjes... ili ce neko vec da ostavi link

Ma nasao sam ja ,nego ,kazem ti ,pominje se lik iz Kg a ja nadjem vise br.tel i razlicita imena,pa sam zbunjen.

Evo sta sam nasao :

Goran-Mare

Kragujevac

063/7700445

Ja sam cuo da je Mare najbolji

034/222-789 ili 063/700445 ili 063/635336.

majstor Sloba 0641571526

majstor Vlada 0644250049 i 0638041469

A evo ti telefon i tog tipa iz KG 064/1571-526 - Dejan

Pa mene sad muci jel ih ima vise ili sat?I kod kojeg ici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je vec ta tema, ali s' obzirom da sam ja iz KG,pretpostavljam da si mislio na Mareta koji najbolje to radi, znam da dolaze ljudi iz cele Srbije kod njega,... :welcome:

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci ime coveka ili radnje da bar znamo odakle da pocnemo da trazimo. Ja znam da ovde u Kg-u svi hvala nekog lika po imenu Maki za sve sto se tice oko limarije, farbanja i poliranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni treba covek koji radi ispravljanje limarije (kod mene su to ulubljenja od grada) vakumom.Kad sam krenuo da trazim po netu ko to radi,nadjem Duleta iz Zemuna i nekog lika iz Kg.Sto sam vise trazio,sve vise sam se zbunio,jer kazem vam da su ljudi ostavljali razlicita imena .Ja sad ne znam ko to radi u Kg.Da li ima vise takvih majstora,koji vakumski ispravljaju to ,i ako ih ima vise ,koji je najbolji?

A ,gore sam postavio imena i br.tel. sto sam nasao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd' da probam da ponovim MARE u KG je najtrazeniji , znaci i najbolji !!!!!!!

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može.

Tradicionalna metoda je da ti seče sajtnu...ispravi...onda je zavari i celu zaštiti i ofarba.

Druga metoda je da to probaš na vakuum da izvučeš...ali će opet morati farbanje jer je velika površina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da vam otkijem jedan mali majstorski trik. Ja sam ga primenio 2 puta i mogu vam reci da nije uopste lose ispalo. Drugar je na autu imao slicno ostecenje na gredici. To je da kazem komplikovano mesto posto se ne moze prici sa unutrasnje stane i to izgurati. Problem smo resili tako sto smo na tom mestu gde je ulubljen izbusili par sitnih rupica busilicom i onda smo kroz te rupe provukli kukicu kojom smo to izvlacili. Pocnes sa jednom rupom koja je koliko-toliko blizu kraja ulubljenja i onda polako. Izvuces nju pa ces onda videti gde treba izbusiti drugu i tako redom. Moram priznati da se radi o malo starijem autu pa nam nije bilo zao da busimo,ali to je bilo par malih rupica tako da u sustini nije strasno. Sve to lepo poravnali gitom i prefarbali mat crnom iz spreja posto je takva cela i bila. Mozda nekom ovo i pomogne.

Ima jos jedna fora sa izvlacenjem ulubljenja,a to je uz pomoc tecnog azota ili kiseonika. Njegova temperatura je -192 stepena i kada se isipa na mesto gde je ulubljen metal pocne da se skuplja kao se skuplja i sve na hladno i onda se sam od sebe ispravi. Cudna stvar ali tako je. To sam prvi put saznao od drugara koji je radio u jednoj maloj radionici gde su tako radili. Lepe pare za kratno vreme i bez muke. Ovde se mora paziti da prilikom ispravljanja ne pukne farba. Ima jos par fora,ali me mrzi vise da kucam,a i verujem da niko tako nece da ispravlja tako :)

A,da cuo sam da se jos radi i uz pomoc jakih magleta. Znaci "zalepi" se i posle ostaje samo da se vuce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz, imam 3 udubljenja na kolima sva tri su velicine tipa nekog "kestena".Na haubi je malo veca al sve jedno nije nesto veliko.Farba nije ostecena, interesuje me koliko bi me to para izaslo i neki majstor da je u bg ako znate ista molim za pomoc!Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A,da cuo sam da se jos radi i uz pomoc jakih magleta. Znaci "zalepi" se i posle ostaje samo da se vuce :)

Dobro, sta posle kad se izvuce ulubljenje? Kako odvojiti magnet od auta? Da ne ostane tako , pa teraj ?! :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autolimarija, izvlačenje ulubljenja sa vakuumom i toplim lepkom, nema oštećenja farbe. Uspešno se izvlače i najsitnija oštećenja od grada.

064/114-1945 Aranđelovac.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Kosta.dz

Postovani Drugari,

Imao sam udes sa cromom 2006 godiste i polomio sam masku hladnjaka i spao mi branik sa jedne strane sa zabica i farovi se malo klimaju,e sada moje je pitanje ako se neko razume koliko moze da kosta da mi namesti branik da ga lepo izravnja sa krilom(nije pukao samo stelovanje) da mi nasteluje farove i nasteluje haubu posto je i ona malo pobegla...cudo je croma pukao sam lika od pozadi a pukla samo maska(ja za sada samo vidim da je to puklo)...

bili bi mi od velike pomoci kada bi neko barem okvirno mogao da mi kaze koliko to moze da kosta da me ne oderu negde posto mi je ovo prvi udes za 12 godina!

Unapred veliko hvala!

pozzzz

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da neko moze da ti kaze nesto bez gledanja, nista se to i ne vidi dok se auto ne rasturi, tek onda limar moze da ti kaze sta je i koliko kosta. Ti plasticni originalni branici su fleksibilni i posle udesa se nista ne vidi jer se on vrati (kvalitet) tek kad ga skines vidis sta te ceka ispod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...