Jump to content
FAS Goran
Guest 8348

Limarski radovi - vakuum ili slično...

Recommended Posts

 

Trebalo bi da popravim jedan auto ostecen od grada, da li neko zna kako se krecu cene?

 

 

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tadej

Pitanje je spojeno sa postojecom temom, ako ti znaci mozes da pogledas i dosadasnja iskustva, cene, kontakte...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo fotografija mog ljubimca!
 
Moze li ovaj krov da se izvuce na normalu?
I hauba?
 
Sta mislite?
 
Da li onaj covek iz Zemuna jos radi?
Ima li neki u Novom Sadu, Zrenjaninu?
 
IMG_20181223_190014.thumb.jpg.15f33cdc076e28b4384b8b08e8768b43.jpgIMG_20181223_190024.thumb.jpg.22486bc54987a189b10119b1b8ad119d.jpgIMG_20181223_190031.thumb.jpg.d92f7040f2fa0b8798de9f57f08750a6.jpg
 
 

Sta si uradio ?


Sent from my iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Braca92

 

Oštećenja na sajtnama (pragovima) su najteža za sređivanje. Ustvari, najlakša su ako se preseče prag, tako napravi pristup i popravi. Ali, pošto ljudi po pravilu ne žele da seku prag (plaše se da će posle tu da rđa), onda limari moraju na teži (i po vlasnika skuplji) način da ovo sređuju. Međutim, ponekada i ne može (kad su veća oštećenja) da se sredi bez sečenja praga, bez obzira na svu želju da se prag ne seče. Zato ćeš videti da dosta automobila ima takva oštećenja, tj. da ih niko nije sređivao (dirao) baš zato što su svima limari rekli da mora da se seče...i onda to ljudi neće i nastave da voze tako.

 

Zato mislim da je najbolje da svratiš kod par limara, čisto da vidiš šta kažu, da dobiješ okvirnu cenu. Da vidiš šta će reći ne samo po pitanju cene, nego i načina kako bi to popravili.

Ne znam koliko tačno može da košta sređivanje ova dva oštećenja, ali mislim da to nikako ne može da pokrije npr. 50-100 evra, već će biti skuplje. 

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam godinama imao slično oštećenje praga na 308 SW i bilo me strah da to saniram, jer sam čuo da mora ili da se "raspertla prag" (otvori se dole, na dnu, spoj praga i sajtne) ili da se to ispravi "kukicama" (zavare se kikice na par mesta i to se povuče). I na kraju sam rekao majstoru radi šta god treba, nije me briga. A on je to ispravio bez da je vario kukice i bez raspertlavanja. Slao mi je i slike tokom rada (video sam da nije ni "otvoren" odozdo, ni da su zaverene kukice, odnosno, da spolja boja nije bila oštećena ili spaljena), a navodno je to ispravio "iznutra". Imao sam sreće da su se u blizini nagnječenja nalazile neke rupe/rupice sa unutrašnje strane praga, kao i da je mogao da pridje kroz vću rupu spreda (od prednjeg točka). Već sam ovde kačio slike tog nagnječenja. Kada je on to sredio, bilo mi je žao što sam tako dugo čekao sa time, a kada sudbina hoće, ubrzo nakon što sam to popravio, prodao sam ta kola. A godinama pre toga sam to gledao i nervirao se.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, moron said:

060 311 03 76

Bule

Sad mi Bule rece da ako treba da se vari patos,on to ne radi.Eto ti sad muke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čudi me. Znao sam mu videti u radioni i vozila na kojima izvodi i veoma ozbiljne radove "presadjivanja" delova karoserije ( jednom sam video da je na jedno havarisano vozilo bukvalno vario celo "dupe" odsečeno od nekih drugih kola ). Ali znam da trenutno ima gadnih problema sa kičmom i da ide na neke fizikalne terapije. Moguće da je to razlog.

Imaš tamo na Sajmištu još dosta tih (sličnih) majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reko je da mora da operise kicmu pa ne ulazi u kanal. Treba mi sad broj od tog majstora iz Zemuna,ne vidim ga ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...