Jump to content
FAS Goran
Guest 321

Fiat Punto mk.2 - lupanje / škripanje / češanje u zadnjem delu

Recommended Posts

vw ispred Fiata?! E Mare, Mare, bezis ti od njega, ali on od tebe ne. :D Izvinjavam se na off-u, ali bilo je jace od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle zamene amortizera na Puntu 1.2 8v mk.2b i dalje se cuje neki skriputavi zvuk, nekad kao da nesto lupi, zvuk se cuje kada prelazim preko lezeceg policajca ili preko neke rupe.
Majstor kaze silen blok veci da je otisao, a u servisu kazu da zamenim celu viljusku koja kosta 5000 i nesto din.

Da li da menjam viljusku ili samo silen blok. Ne daju mi se sad opet tolike pare.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na mom promijeni samo veliki silen i za sada je uredu. Makar kažu da je najbolje promijeniti cijelu viljušku jer sada je otišao veliki sutra će mali pa onda kugla ... A u svakom slučaju probao sam ovu jeftiniju opciju pa ćemo za ubuduće vidjeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i pitam jer ne znam da li je isplativo menjati ovo sutra nesto drugo. Neko kaze mrzi majstora da se zeza sa tim pa hoce sve odjednom da menja. Onda mozda bolje zameniti celu viljusku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam da ponekad u toku voznje cujem neko skriputanje negde pozadi. Mislio sam da su mozda sedista pomerao vracao ali i dalje ponekad cujem. Sad ono sto sam primetio da skripanje postane izuzetno glasno dan posle prestanka kise, kada se sve osusi. Da li to skripe amortizeri ili sta vec, takodje kada otvorim nekad gepek i ljuljam auto gore dole cujem skripanje. 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj zvuk potice iz zadnjeg levog tocka ali ne znam sta ga prouzrokuje. Javlja se pri kocenju noznom kocnicom ne i kod rucne. Mozda ce mnogi reci da su u pitanju paknovi, dobosi ili neka opruga. Nazalost ispostavilo se da nije nista od toga. Sve sam to menjao, Tacnije na oba zadnja tocka sam dva puta menjao paknove i dobose, zamenjeni kocioni cilindri, opruge koje pritezu paknove lezajevi tocka i na kraju zamenjeni kompletni drzaci tocka (ono gde se nalazi osovina na koju ide lezaj) i opet nista. Znaci zvuk prati brzinu okretanja tocka. Cudna stvar je sto se zvuk po ovim vrucinama javlja odmah kad sednem da vozim kola. Kad je napolju vladno zvuk se javlja malo kasnije kao da se nesto zagreje pa onda prouzrokuje ovo skripanje. Ako je neko imao slican problem molio bih ga da se javi. Ovo me mucu od maja prosle godine.

 

 http://picosong.com/mjta

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje felne imas na auto, koje srafove si stavio?

Ako se ubrzava zvuk kao i auto kad ubrzavas reko bih da je neki sraf dugacak ili nesto tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazes da si menjao i mehanizam paknova ili ... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino nisam menjao mehanizam paknova. Kaže majstor nema potrebe, dobar je. A i ako je do mehanizma kakve veze ima vreme. Po vrućini se čuje mnogo više i odmah čim počnem da vozim a po zimi počne da se čuje posle određenog vremena. Znači dok to nešto ne postigne neku temperaturu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buni me tvoje "cim pocnem da vozim..." gore si reko samo dok kocim. Jel se to desava i u voznji cim podjes i prilikom kocenja?

Kao sto kolega Mijajlovic rece, mora da ostane neki trag na toliko zakacinjanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se pre zamene tog stelunga paknova zadnji levi tocak cuo kad krenem, pa kad zakocim malo manje pa onda posle nekog vremena ako se ne koci pocne da se cuje to kao grebanje. Narucio u Autoricambiju novi stelung, zamenio ga, usput i lezaj sa glavcinom i sad nikakvih problema iako je stari stelung delovao kao nov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buni me tvoje "cim pocnem da vozim..." gore si reko samo dok kocim. Jel se to desava i u voznji cim podjes i prilikom kocenja?

Kao sto kolega Mijajlovic rece, mora da ostane neki trag na toliko zakacinjanje.

 

Mislio sam da kočim odmah posle pređenih nekoliko metara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat puno classic 2009.god problem je u tome sto prilikom kočenja nožnom pedalom se čuje kao neko pucketanje-lomljenje(mislim da dolazi sa moje leve strane i to baš kod levih vrata) i prilikom naglog oduzimanja gasa..kada normalno vozim i polako kočim nečuje se. Zvuk je kao da se nešto slomilo-puklo. U čemu može biti problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav, zanima me ako neko zna iz iskustva, naime, cesto mi se desava, ali nije konstantno, da mi se cuje skripanje iz zadnjeg trapa, kao stari krevet ili vrata nepodnazana, i to npr najvise kad krecem autom pa se auto nagne napred nazad pri polasku, bas u tom ritmu zaskripi, ili npr na lezecem policajcu, iritira zvuk, oce da skirpi kad ga u voznji zaljuljam naglim pomeranjem volana levo desno takodje, sta bi to moglo da bude, da li je moguce da silen blok skripi? i sta jos moze biti? Punto 1.2 8v 2004 godiste!

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@strahinja987

 

Pogledaj sve ranije napisano u temi na kojoj smo. Nema veze što su neki postovi stari godinama, razlozi za škripu pozadi su isti...a mi baš ne volimo na Forumu da već pisane stvari stavljamo u nove teme samo zato da bi bile nove. :thumbup: 

Opruge mogu da škripe, naročito kada su ulazi/izlazi iz auta, mogu i silen blokovi ali bi onda verovatno i lupalo pozadi preko rupa/ležećih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, ja sam kao citao, ali pregledacu opet...u svakom slucaju samo sam hteo proveriti tvrdnje majstora koji mi je rekao da su silen blokovi oslabili, ali mi nista ne lupa vec iskljucivo skripi...hvala u svakom slucaju :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo da osvežim ovu staru temu sa mojim gremlinima.

Kod mene se čuje neki plastični zvuk škripanja kada prelazim preko neravnina i ležećih kao i kada se auto malo rastegne na većim neravninama. Čuje se u delu kod zadnjeg levog zvučnika, od prilike iznad zadnjeg levog koša kao kratko škriputanje. Skidao sam i pričvršćivao stopaljke, silikonirao one plastike od maske zvučnika jer su klimave, podmazivao gumu i limčiće na onoj dasci gepeka ali nisam rešio problem. Tražim žrtvu koja će da vozi a ja da zalegnem u gepek.

Ono što je kod mene specifično je to da se škripanje izraženo čuje rano ujutru kada je jako hladno. Kada bude iole topao dan kao danas, nisam primetio da se išta čuje. Tako je bilo i juče popodne prilikom vraćanja sa posla. Danas popodne sam ga dodatno terao po džombama, bio je parkiran na suncu baš tom levom stranom i ništa ne čuh a rano jutros me je izludelo to kratko ali glasno škripucanje. Imam utisak kao da je u nekom gornjem delu kabine, oko zadnjeg stuba ili oko daske gepeka mada se zvuk prenosi. .

Edited by Bojssa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada rešio problem škripanja tako što sam oko onih osovinica na dasci gepeka oblepio krug izolir trake. Takođe, oblepio jedan krug i oko onih metalnih prihvatnika za zabravljivanje zadnjih sedišta. Par dana, mirna Bačka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumaši!

Naime prilikom malo bržeg prelaska preko ležećeg pozadi se čuje zvuk poput starog kreveta na federe.

Čini mi se sa desne strane samo. Ovako auto ide i radi kao zmaj :D 

Nov sam u svetu automobila pa bih voleo ako možete da mi pomognete da saznam uzrok problema, hvala unapred ! :)

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...