Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
chela

Punto

Recommended Posts

Punto 1.9JTD class, 3V silver metalik 2002. godiste sa 128000 (PRAVIH) km, Prvi vlasnik i skoro sve sam saam radijo na kola ja.

Spoljasnjost:

M3 look farovi

repni spojler LESTER

Shaved hauba(lose)

RH 15" felne 195-50 i 195-55

zatamnjena zadnja bocna stakla

jedan retovizor manje :D

Zadnji branik baj JA :lol:

Enterijer i ICE:

Sparco REV kadica

Aparat za gasenje pozara marke NX(nitrous express)

Boost chukica Raid

Rucica menjaca audi TT SHORTSHIFT

4. papucica tzv odmaraljka :D

Pojacalo audiobahn dub 4001 (trenutno je zajedno sa zadnjom klupom kod mene u sobi)

2x Alpina 13cm dvosistemci sa odvojenim tviterima

Elipse Pioneer

Kenwood kas

Motor:

1900 ccm 8v stock;

pojacana pumpa za gorivo

turbina garrett gt1749v

bosch dizne

custom chip

EGR zatvoren

Valeo kvacilo

Otvoren izduv f55

Prohromski lonac YED...

...i jos dosta toga

Vesanje:

H&R opruge -45 -55

Distanceri (pozadi) 2cm

kocnice By ATE

racing felne by fiat 14" 5.5J legura celika... CRNE BOJE

Gume TOYO proxes R888 185-60-14

Zadnje... fala ti Vuche

A sad malo o vremenima i snazi...

Od 0-100 nemam predstavu, ali oko 6.5 sekundi je

Maxx speed po cajgeru je 200 :D jer tolko ima a preko 200 kazaljka putuje kolko moze, sto se obrtaja tice predje jos dobrih 200,300 tako da pojma nemam koja je max. brzina.

0-400m PROVERITE :D samo ponesite kljuceve i saobracajnu :D

SALIM SE... 14.7 sa tendencijom naglog opadanja

Konja nemam pojma koliko ih ima, jer stalno neki odlaze a drugi dolaze, pre 2 godine je imao 100ks Onako punackih, i sa tom konjazom auto je od 0-100 isao za 7.5 sec. a 400m je prelazio za 15.7 sec.

Masa vozila... El oce neko da idemo da se merimo :lol: ispod 1000kg

PS.

Posto sam pozaboravljao sta imam na kolima naknadno cu dopisati, jer posle toliko stvari vise ni sam ne mogu da se setim sta sam sve radio na kolima.

16rfhdrjy6.th.jpg 11458025sw8.th.jpg 2007mostarup9.th.jpg 88403360jg3.th.jpg beogradvj1.th.jpg n1008002621301219093946dd2.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehhh nije valjda ono tvoj punto sa fluorescentnim pragovima i abarth znakom? Elem, mnogo je ranije bio lepši, trebao si malo bolje da ga čuvaš :) Zaboravio si da napišeš da imaš i nitro :D (ili si to izvadio iz auta)? U svakom slučaju JTD OBJAŠNJAVA! nego interesuje me šta znači Tuning by Kusturica? Ko je to? I sve one silne nalepnice? Jesu to neki sponzori? Pozzz Čelo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro odrađen PS ali mi se ne sviđa što je sajtna fluo boje... nekako odudara... kontam da je to i bio cilj ali mi je baš fujS :) inače mnogo mi se sviđa kačketić, baš mu dobro stoji! I Lexus štopovi mu stoje extra, ali samo u slučaju kada se promeni boja štopa a ne njegov oblik kao što je u nekim slučajevima. eh da i skroz fino izgleda bez one crne lajsnice što ide po sredini vrata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma meni se nista ne svidja......... :rolleyes:

ali ukoliko ga budes prodavao javi mi se!!! :secret::laughing::laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ loodilo

lexus stop je lexus stop i izgleda kao stop sa auta lexus.... ;)

a ovo sto je chela PS-ingovao je kristal chini mi se ;)

aV1IJWdi.jpg

ovo je ljaksus

aV1IKT4J.jpg

kristal za benku e30

nazalost za punta ne postoji, a mislim da bi mu lepo stajalo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na to sam i mislio... na taj kristal! Ovaj štop sto si postavio sliku je odvratan i na njega sam upravo mislio kad sam rekao menjanje oblika... kristal bi mu stajao vrhunski!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najs rivju, samo bilo bi bolje da si dopunio i nekim ciframa, sta, koliko... itd ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci :D ,ovaj puntic je ponos i dika svakog vozaca Fiat jtd-a :clap: ,poteze,chupa asfalt pod tockovima :w00t: ,a narocito mi se svidja onaj filmic street race history,tu je auto prikazan u pravom svetlu,i posle svega sto sam video u ovom predstavljnju nekako mi se cini da sama estetika ovog puntica i nije u prvom planu i to s namerom,vazno je ono sto je ispod skoljke,tacnije haube,masina i brzina kojom se njena snage prenosi na asfalt,tako da auto skoro da je savrsen,kazem skoro,jer ce se njegov vlasnik sigurno pobrinuti da bude jos bolji i naravno brzi :devil: !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najs rivju, samo bilo bi bolje da si dopunio i nekim ciframa, sta, koliko... itd ;)

Ex Xebi ga, da sam ga okitio ciframa(postoji i verzijasa skoro svim vremenima postignutim, uspesima...) duzina klipa bi bila preko 7 minuta, sto je slozicete se previse za jedan klip ovoga tipa.

@ Mik

Hvala brate, mislim da je najbolje kad ima svega po malo, ali se mogu sloziti sa tobom da je najbitnije ono ispod `aube... prvenstveno ispravnost :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu i drugi put :D , u pravu si da treba naci kompromis izmedju rada i ulaganja na tom spoljnom izgledu automobila i ulaganju u samu tehniku i poboljsanje voznih preformansi automobila-koje su u tvom slucaju definitivno vaznije zbog hobija kojim se bavis i trkama na kojim ucestvujes,samo tako nastavi :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

O.Z. F1 16" uzeo malko da se zezam a mozda ih i uzmem. Inace ovo je slika sa dizalice dok su montirani tockovi, imaju poklopce sa centralnim shrafom... Kao ove...

9vRo0.jpg

oOmZi.jpg

oOJqA.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta si mogao da uradis na Puntu JTD pa da pricas da ide 6,5s do 100km/h? Moja Astra Turbo koja je bila dignuta na 240ks je isla 6,8s.Po tvojoj logici bi sad ispalo da Stilo sa 150ks M-Jet dignut na chipu na 190ks ide jedno 5s do 100.Ja sam imao i Nisana SX 200,Toyotu MR2,Gsi 150ks,Gsi 130ks,Calibru,Astru Turbo i znam jako dobro sta pricam.Ipak je to punto sa fabrickih 80-85ks a ispade da bi otresao Astru koja fabricki ima 192ks i jos je benzinac. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledaj malo kliphorse.gif, pa otreso sam ja maaaaallloooo jacu astru nego sto je tvoja bila wink.gif Ali ipak ja malo bolje ne znam sta pricam wallbash.gifwallbash.gif pa ti predlazem da stavis kjuceve od punta(tvog, zeninog) da cu da ostavim tu tvoju astru... AKO SMES.popo.gif

P.s To je poslednje opelo u klipu!!!

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Po tvojoj logici bi sad ispalo da Stilo sa 150ks M-Jet dignut na chipu na 190ks ide jedno 5s do 100.Ja sam imao i Nisana SX 200,Toyotu MR2,Gsi 150ks,Gsi 130ks,Calibru,Astru Turbo i znam jako dobro sta pricam.Ipak je to punto sa fabrickih 80-85ks...

Postoje merenja, postoje rezultati koje je taj Punto napravio. Nije ništa na nivou priče ili procene, već izmerenih vremena i snage.

Ovaj Punto je pri jednom merenju pokazao 130KS na točku ( ispraviće me Čelić ako sam pogrešio ). Ali, od tada se dosta stvari promenilo...Takođe, Punto ima i ''magično dugme''... :thumbup:

Nemoj odmah trčati sa zaključcima...ima i ovde ljudi koji takođe znaju šta pričaju... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Po tvojoj logici bi sad ispalo da Stilo sa 150ks M-Jet dignut na chipu na 190ks ide jedno 5s do 100.Ja sam imao i Nisana SX 200,Toyotu MR2,Gsi 150ks,Gsi 130ks,Calibru,Astru Turbo i znam jako dobro sta pricam.Ipak je to punto sa fabrickih 80-85ks...

Postoje merenja, postoje rezultati koje je taj Punto napravio. Nije ništa na nivou priče ili procene, već izmerenih vremena i snage.

Ovaj Punto je pri jednom merenju pokazao 130KS na točku ( ispraviće me Čelić ako sam pogrešio ). Ali, od tada se dosta stvari promenilo...Takođe, Punto ima i ''magično dugme''... thumbup.gif

Nemoj odmah trčati sa zaključcima...ima i ovde ljudi koji takođe znaju šta pričaju... wink.gif

Pusti ga nek se primucka

@boki Gde si gurao bocu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...