Jump to content
FAS Goran
bolenbgd

Stilo - Zamena sijalica na farovima

Recommended Posts

Jes' da sam i ja tako radio za vozacki far, al' gde je bre odlican pristup sijalicama kroz krilo :laughing:, mamicu im ..em konstruktorsku. Srecom pa su bar generalno na ovim novijim modelima omogucili normalan prilaz faru...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo piše u zadnoj rečenici teksta

Fiat wanted £75 to do this job, by the time you have driven to the garage you could have done the job

and saved £75.

Samo što nisu predvideli prosečnog Srbina koji će radije skinuti branik. farove i točkove nego da da 1000din za zamenu sijalice u servisu :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se sad i trudim da što više sredim na kolima jer sam slobodan do sredine Oktorbra kada mi počinju predavanja pa gledam da ga dovedem u top stanje do tada. Izvinjavam se na offu :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam prvi put menjao sijalicu na stilu.prednju desnu sam menjao.sve je trajalo 5 min.odma sam otkačio bocu za vetrobran samo sa gornje strane malo je sklonio u stranu i cepaj :smoke: mada sam primetio i sa leve da je pozicija vrisnula.mislim da će tu trebati malo više vremena :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I odranih ruku :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam danas zamenio sijalicu levog fara h7...namucih se zestoko..i lepo odem kod devojke..kad kaznije krecem kuci izgorela h7..da li je ovo moguce :) a sve sam odrao ruke :)   a kupio sam neku sijalicu kod drugara u radnji..kaze on ako ne traje godinu dana ja ti dajem dugu...ala ce da se iznendai kad cuje da je trajala pola sata... :)      a vidim da dosta ljudima pregoreva bas sijalica levog fara.  da nije mozda problem u struji negde :)

 

sijalica je marke antares ,,i pise zemlja porekla italija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a vidim da dosta ljudima pregoreva bas sijalica levog fara.  da nije mozda problem u struji negde :)

 

Vidi da li far stoji kako treba, tj. da ne landara jer su nosači (ili jedan od njih) otišli. Tada češće pregorevaju sijalice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomoc koja ide sijalica za oboreno svetlo kod stilo, i cudno mi zasto mi nije komp javio na tabli da je pregorela sijalica nego sam vizuelno primetio , da li se to nekome jos desavalo da mu ne prijavi ,a za zadnje mi je prijavljivao ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili se vratis stranu unazad i procitas :) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora Neša da poveća dugme za back ili da non-stop blinka čitaj prethodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam do duse na blic posto sam na poslu , izvinjavam se drugarima sto mi je promaklo nisam od onih razmazenih, pomogli ste mi . Nisam znao da napred javlja samo na pozicijama :) ja pomislio da nesto nije u redu kada nije prijavio, slucajno se jutros zabio u gepek drugog auta i primetih da desno oboreno mrtvo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode. Potrebna mi je pomoc. Danas sam menjao sijalice na Fiat Stilo jtd 2003 god. Naime, desni id migavca,a ispod pozicije nalazi se neki crni uredjaj koji je povezan za far sa dva srafa i na njega je povezana neka zicica, pa me intteresuje sta je u pitanju? Posto sam skinuo taj uredjaj i ne mogu da ga vratim u njegovo leziste bas najbolje.Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nigde nasa temu ako postoji pa da pitam ovde.da lina stilu prijavljuje gresku na bordu ako se stave led sijalice u mesto sijalice za tablice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako stavis canbus led nece da prijavljuje. Ako stavis obicne oce. Pisano je vec. Ivan je bese kacio koje da stavis i da pristojno izgleda i da nema greske na tabli. Bile su u pitanju one sa hladnjakom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bi pravili off ovde - odgovarajuca tema, moje licno iskustvo, sve objasnjeno do u detalje i u prethodim postovima: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/27115-stilo-nuova-bravo-led-bele-pozicije/page-9#entry936291

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo u menjanju par sijalica

U Novembru mi šurak zamenio sijalicu oborenog svetla i to dok ja nisam bio tu, pokazao je sestri tj. ženi  ..., posle je drugi šurak oborio ključ 10 pa dok su ga izvukkli i j sam stigao ... naravno ostao sam bez praktične obuke oko menjanja sijalice sa vozačeve strane , naravno koliko sam i primetio snop je tukao malo gore ulevo ..., naravno posle dve nedelje mi crkne sa suvozačeve strane, i rekoh ajde prvi put ne može baš toliko da bude strašno, imaš odštampano uputstvo, jednostavno sam utukao bezmalo sat i po pri menjanju sijalice, skinuo sam relativno lako, ali posle nikako da vratim osigurač sijalice u onaj žleb, jer nisam znao ni da postoji tj. nisam znao sa koje je strane... i tako na kraju dođe komšija "baksuz" i  koji ima punta i pričamo tako dok ja sam ja pokušavao da ubacim u žleb i nekako sam ga ubacio ... prosto nisam verovao da sam uspeo ... došlo mi je da ga polijem gorivom i tako an parkingu potpalim sa sve konstruktorom i njegovim saradnicima. Posle izvesnog vremena mi crkla pozicija sa suvozačeve strane, i tu sam se namučio, nisam znao odakle šta ... a nervirala me i poruka da mi je crkla sijalica, Posle iščitavanja svega i svačega,  daima ta ručica crna i da treba ... šta god da treba ... dobro je nisam polomio... i uspem, i zamenim i bio sam presrećan :). Elem suvozačevu stranu položio koliko toliko, za kratko mora da se odpusti posuda ako hoćeš da priđeš.

E sad dolazimo opet do početka, crkla ovih dana sijalica sa vozačeve strane, i sad planiram da je promenim, ne planiram da skidam točak i slično, ali mi se čini da mi akumulator ne gine ... NAdam se da kad zamenim sijalicu neće i meni da snop beži gore u levo, iako mi nije jasno zbog kako je to i moguće jer u faru ima žleb da sijalica legne kako treba.

Ako čujete da je neka budala zapalila svoj auto na parkingu ovih dana, znaćete odmah ko je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto mi se ne skida točak i ona plastika, Jer je to na mom parkingu ... odmah zanimacija za sve ostale ... dok bi podigao dizalicom, ... poskidao sve... 

videćemo, ko zna ako se dobro iznerviram :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nekako lakse tako. Dok skinem poklopac aku pa onaj drzac pa imam muke da izvadim aku posle..mislim da sam kroz tocak vec i zavrsio, a mozda i ne mora da se skida, samo mozda da se namota u stranu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...