Jump to content
FAS Goran
bolenbgd

Stilo - Zamena sijalica na farovima

Recommended Posts

E ima da namotam točak čim se vratim sa posla čisto da vidim koliko mesta ima, samo se plašim da će moj stomak da mi smeta, a prsti hm. pa nisu klavirski ..., a dužina ruku je lalinska za čoveka od 1.76 

videćemo ..., samo prvo da pazarim sijalice ... pitanje o njima je u drugoj temi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pun desni,i odvrneš dva šarafa što drže plastiku,taman prođe ruka i direktno u far,možeš lepo i osigurač da namestiš pošto će ti sigurno spastisve u svemu kad prvi put zameniš,videćeš da uopšte nije strašna zamena.e,jedino prvo skineš napajanje,onaj okrugli džek što ulazi u far

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bi skidao napajanje fara??? Inace, sve jos davno objasnjeno do u detalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni nekako lakše ako skinem napajanje,lakše mi da skinem poklopac,a skinuti i vratiti napajnje sve zajedno 30 sekundi.možda sam pogrešio,možda to nije napajanje,al cenim da jeste,onaj okrugli džek pri vrhu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Screenshot_2014_08_19_15_49_42.png Screenshot_2014_08_19_15_49_51.png

Gledam da naučim neke led sijalice za punta mk2b pa me interesuje da li su iste sijalice kao sa ovog spiska od stila ili moram da trazim bas za punta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

KAd sam digao haubu rekoh ajde od točka da probam, skinuo tri šrafa, zavukao ruku ok, lako se dođe ali pilopac nema mesta gde da se skloni, pa sam na kraju skinuo pokopac akumulatora, skinuo akumulator i otkačio sijalicu i zamenio je i vratio sve, a posle sam od tri šrafa plastike kod točka vratio samo 2 jer mi jedan negde nestao ... na zemlji, sve u svemu uspeh ...

 

Primetio sam jednu veliku raliku kod menjanja sijalica osigurač sa sijalicu kod suvozačeve strane se skida ceo, dok kod vozačeve strane ostane i samo se podigne i isto posle tako vrati ... mnogo je lakše sa vozačeve strane, jer nema da gađaš onaj žleb za osigurač.

 

Inače sam primetio da je neka žička sama za sebe i nigde nije utaknuta, pojma nemam od čega je ...

 

hvala svima na savetima

Edited by mwolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti su osiguraci na oba fara, nesto ti se tu raskantalo :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti su osiguraci na oba fara, nesto ti se tu raskantalo 

 

Izgleda...

 

šta je tu je, ako budem menjao far :) biće drugačije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i ja zeznuo taj osigurač pa sam posle jedva vratio.

Rekao sam da ću da ugradim xenone kada bude desna sijalica za zamenu da ne bih opet čačkao taj osigurač :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja prvi put kad sam menjao H7 skinuo konektor i vratio bez problema, a onda kad sam menjao poziciju pokušao da skinem i neće nikako :D nisam hteo da zapinjem i menjao sam tako sa njim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusana zamena sijalice prvo odozgo pored akumlatora, pa onda drugi pokusaj odozdo pored tocka i rezultati je bio izgubljen osigurac sijalice, i zestoko nerviranje.

 

Na kraju treci i uspesni pokusaj sa skidanjem branika.Sijalica zamenjena, nadjen osigurac na sus-plehu.Tako da kad uporedim prva 2 pokusaja i ovaj sa skidanjem branika, mislim da je taj sa skidanjem branika najbolji.

20160507_125935.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje sijalice idu u farove za Stila 2004 god. 1.6,koje za duga svetla koje za kratka,molio bih brz odgovor.Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratis se 10 postova unazad i nadjes kompletnu specifikaciju za Stilo ;) .

Tj. H1 i H7, tim redom kojim si pitao:

On 8/19/2014 at 3:51 PM, ivan.ik said:

Screenshot_2014_08_19_15_49_42.png Screenshot_2014_08_19_15_49_51.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz, interesuje me da li neko zna koje sijalice idu za fiat stilo 2003god kratka svijetla? Duga mi rade al kratka su crkla. I koja sijalica ide za maglenke?? Lp

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I duga H1 :) .

Pisano je X puta (Search foruma), tako da je spojeno sa postojecom temom ;)

Za pitanja ove vrste koristice i : https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Stilo/100009215.pdf

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros mi sva svetla rade. Pre pola sata primetim da ne rade levo kratko svetlo i desna maglejka! Neverovatno mi je da su obe zajedno crkle, pa me zanima da li je mozda neki osigurac? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rocket

Ta dva sijalicna mesta nemaju ama bas nikakve veze. Levo oboreno svetlo koristi osigurac F13 od 15A (ispred je rele T1, ali on je ispravan posto ti pusta struju na desno oboreno svetlo.):

 

2024417.thumb.png.2478d7ac5e7b39224781d11f109ea5b9.png

 

Dok desna maglenka (zajedno uz levu), ide direktno na rele T14, ispred koga je osigurac F30 od 15A:

 

2024447.thumb.png.11dc334aca29af08ca651acb30613176.png

 

Po meni, na prvu deluje da je ipak Marfi u pitanju ;) .

Ionako na Stilu te sijalice na oborenim svetlima crkavaju kao blesave, bar iz mog nekadasnjeg iskustva. A pogotovo ako se jos koriste i kao dnevna svetla (u najvecem broju slucajeva je tako).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sijalice crkavaju minimum 2 puta godisnje, nego me zapanjilo sto su obe crkle u isto vreme, a trebao sam u subotu na tehnicki. Plus ova kisa i hladnoca, pa mi se bas i ne izvode akrobacije ispred kuce. Izgleda da je Marfi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi sta si dijagnostikovao ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otisao u Auto Beba servis , zamenili mi maglejku i levo svetlo. Sve sa sijalicama uz malo kukanja jer je Stilo, uzeli mi 1200 dinara. Bosh sijalice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...