Jump to content
FAS Goran
jboban

Stilo 1.9 JTD - ksenon se ne uključi svaki put

Recommended Posts

Ups... Greškom i po navici ovo isto postavih na "starom" mama forumu, ali znam da ćete mi ovde pre i detaljnije odgovoriti :thumbsup:

Ugradio sam HID komplet sa H7 sijalicama, ali od samog početka imam problem sa levim farom. Nekad se uključi odmah, a nekad moram više puta da uključim, isključim dok ne blicne i ne nastavi da radi. Probao sam sa zamenom balasta (boost-era, trafoa, pretvarača), ali je problem ostao. Desni startuje trenuto. Takodje sam primetio da levi, čak i kada startuje iz prvog puta, to bude za nijansu kasnije od desnog.

Da li je moguće da sama sijalica nije dobra pa teže startuje, ili je nešto vezano za liniju komanda, rele, prekidač, vod, sijalica levog fara? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si probao da mrdaš džek fara i vidiš da li gubi kontakt? :) Glupo pitanje ali trenutno imam baš taj problem, a mislio sam ko zna šta je, loša masa, žice, sijalice...

Probaj i skini ga vidi da li su prljavi kontakti. Ako jesu, prsni wd40 i par puta stavi-skini džek, da se malo platina izgrebe sa kontakata

Al' prvo sačekaj pametniji savet :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam neki xtra pametan odgovor.. ali bar predlog - obrni mesta sijalica, i bar ces znati da li je do njih ili ne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim je moguce da sijalica moze da pravi problem,posto si balaste kako problem otpisao jer si im vec menjao mesta.

Izmeri i napon koji stize do sijalice i naravno probaj sa obicnom sijalicom da vidis kako ce se ponasati....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Izmeri i napon koji stize do sijalice i naravno probaj sa obicnom sijalicom da vidis kako ce se ponasati....

Napon je sigurno dobar jer sijalica radi kad se upali, a uz to ne znam da li je to 85V koliko piše na balastu ili onih 25kV koje stoji kao upozorenje. Ne znam kako misliš da probam sa običnom sijalicom kad se ona vezuje direktno, a nikako preko balasta koji pravi veći napon.

Jesi li rešio probleme sa sijalicom?

Nisam još. Treba da probam zamenu sijalica, mada ću najverovatnije kupiti novu sijalicu i odmah je zameniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

potpuno isti problem i kod mene. Nekoliko puta palim gasim dok se upali levi far i posle normalno radi. Cak mi je sad pregoreo desni treba da idem da zamenim ali problem sa levim je ostao. Upalim auto nekoliko puta palim gasim dok se ne upali..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo ima tu neku manu sa elektronikom. Caletu isto tako zezao far, ali uvek jedan. Zameni balaste, sijalice, al isto. Sad ne znam koliko se cesto desava, ali verujem da se desi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Los kvalitet seta, pogotovo u zadnje vreme bofluka za male pare koliko hoces.

Imam "WellDone" od 2009. upravo na Stilu, ni jedan jedini problem ni sa balastima ni sa sijalicama sve ove godine, a koriste se svo vreme i kao dnevno svetlo.

Toliko o "problematicnoj" elektronici i instalaciji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...