Jump to content
FAS Goran
raligno

Reparacija boje i poliranje

Recommended Posts

znam da tamo ima svega:)pa u metrou sam nasao onu crvenu,zelenu i plavu i nista drugo,ovu sto ja trazim ne mogu nigde naci...idem ove nedelje u suboticu pa cu da navratim do metroa mozda mi se posreci:)pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi mala pomoc.

Spremam se da picnem Puntodzeta.

Nabavio sam par sprejeva za plastiku, kako u kabini tako i u motornom prostoru.

Hocu da maximalno sredim poklopac motora. Da se crni i sija! :rolleyes:

E sad, pogledajte sliku.

imag0026e.th.jpg

Kako se vadi ovaj dzek?

Znam da ima neko pomeranje, krajnje je jednostavno, ali ne bih da silim.

Sigurno je neko skidao pa zna gde pritisnuti i izvaditi ..

Za "prsten" znam kako cu, siri minus srafciger obavlja posao, a za vracanje papagaj klesta.

edit*

Uzgred, da li neko zna kako izvaditi one okrugle otvore za ventilaciju?

Tamo se nakupili neki "dzedaji" pa bi i njih da pobijem! :realmad::thumbsup:

Možda je malo kasno - to je MAF senzor. Povuci žutu plasitiku na konektoru ka gore, tada pritisni konektor bočno kao štipaljku, i mrdanjem tamo-vamo ga izvlači na gore. Teško ide jer jako drži pa pazi. Levo su dva šrafa koja drže cev maf-a za filter. Otšrafiš i izvučeš. Filter se izvuče prvo prednji deo na gore (iz žabica) pa ka napred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

HELP!

Imam jednog retardiranog (na zalost) klinca u komsiluku koji se povremeno igra sa mojim klincem...

Juce ga nadjem kako mi se pentra po haubi :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: sve sa patikama :wallbash: Da ne pricam dalje, nekako sam se suzdrzao da mu nista ne uradim :ouch: ali cu imati jedan razgovor sa njegovim roditeljima jer mu nije prvi put da pravi stetu....

Sad sta je tu je, hauba je izgrebana. Planirao sam vec ranije da odradim jedno poliranje posto je auto vec imao dosta sinih ogrebotinica sto jos od uvoza, sto od voznje po gradu itd. Svestan sam da nece sve moci da nestane ali da ispadne sto bolje moze.

Odlicno mi izgledaju rezultati poliranja onog crnog Pola, sto je radio Laki iz Batajnice (bar ovako na slikama),koristio je Farecla total koliko sam citao koristi se za suvo poliranje sa dva ili tri sundjera razlicite finoce od grubljeg ka finijem...

Da li pasta ima da se nadje u NS i gde i ako moze neki mini tutorial ili iskustva sa koriscenjem ove paste? :)

Koliko moze da traje ovako polirana povrsina?

Razmisljao sam i da dam nekom strucnom da to odradi ali ne znam kome, od onih sto sam video kako rade ne bih im dao ni cipele da ociste .... :no Tako da moze i neka preporuka za nekog u NS ko ce prvo da pogleda auto i odredi tretman a ne samo da jednom predje polirkom i voskom i kaze 70e :whistle:

Mada sam trenuto u fazonu da sam odradim polako sa ovom Fareclom posto nekako "IF you want a job to be well done, do it yourself" :)

Inace auto je Sivometalik graphite

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ukloniti ogrebotine od kljuca ? moze li se barem srediti da se malo manje vidi,imam par ogrebotina neke su dublje,a neke je ocigledno napravilo neko nejako dete <_<

Koja polir pasta,da li vredi ona olovka sto reklamiraju,sta,kako? pomazite :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavih u jednoj temi ali niko ne odgovara pa da pitam ovde.

Pojavile su mi se neke bele prilicno velike fleke na krovu,...tri-cetri fleke preko celog krova,negde po sredini najvise.

I tu mi je boja nekako bledja,izgubila sjaj.Nisu fleke tipa klasicnih onih kao kad pocne da se ljusti lak nego bas kao sto rekoh malo tamija boja i sa manje sjaja.

Imaju izgled kao kad vam promakne negde da ga operete pa primetite to tek ka se osusi.

Sumnjam na jedno od prethodnih pranja,gde sam posle pranja tu po sredini krova primetio da mi je "promaklo" da operem i ostavio sam tako,mrzelo me da perem opet.

Pa rekoh mozda mu je ovo sredstvo kojim sam prao nesto smetalo,..mada uvek perem sa njim i nikad se nije pojavilo.

Pitanje jer ima neke paste da tu boju ujednacim i povratim sjaj ili nesto slicno a da nije farbanje?

I jel' mu smeta nesto ako ostane to tako,...mislim da ne korodira ili slicno.

P.S.U pitanju je srebrna metalik boja.

Edited by Jim9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olovke su sh*t, one za reparaciju ogrebotina.

Ja imam par istih na vratima, moram da sredim.

Najbolje je da se ode do neke radnjice, da vam izmiksuju vasu boju. To recimo rade u zemunu u onoj radnjici na uzbrdici (ul. Prilaz, bivsa Jakuba Koburovica).

Lepo vam naprave vasu boju, uzmete to i lak. Mislim da cak pune u sprej, sto je odlicno i treba imati za tako sitne opravkice.

Operes auto, i cackalicom popunis ogrebotinu bojom. Kada se osisi, smirglicom preko, da se poravna, pa tako i sa malo laka.

Zatim ponovo smirglica, vodena naravno, i onda pasta za poliranje. Ispadne kao da nikada nista nije ni bilo.

Sto se tice fleka na krovu, poliranje nekom od pasta resava problem.

Meni je fleke napravio jedan majmun, kada mi je da kazem upropastio krov, pa je pokusao da sredi tako sto je alkoholom skidao neke fleke, pa napravio te bele jos vece.

Poliranje je resilo problem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala na odgovoru.

Da li mozes da mi preporucis neku dobru pastu?

Boja mi je srebrna(siva) metalik.

Ja sam koristio neku italijansku iz AP sporta 470 din. i vise je kao neko mleko nego pasta ali auto mi je sijao posle mesec dana,..mada

nije za ove stvari probao sam i fleke ostaju.

Ne znam da probam sa onom Turtle Wax?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes Turtle Wax, ali ako mozes da prijustis sebi, onda 3M definitivno.

U principu, ovi u Zemunu u gore pomenutoj radnjici prodaju te 3M paste na meru, tako da ne moras da kupujes ceo litar.

Postoji nekoliko vrta njihovih pasti, ali najvise se koriste 3, zavisi od gruboce koja ti treba.

Zeleni cep - Fast Cut Plus - najgrublja

Zuti cep - Extra Fine - Srednje granulacije

Tamno plavi cep - Ultrafina SE - najfinija

Ova poslednja je zavrsna, i koristi se takodje za uklanjanje holograma. Ona bi trebalo i da je najskuplja, ako se en varam, duplo u odnosu na druge dve.

Koja tebi treba, pa ne znam, zavisi od stete.

Ja sam koristio turtle wax u crvenoj kutiji, ona je veoma gruba, i koristio sam nigrin br. 4, koja je skoro pa najgrubolja (postoje od 1 do 5, 1 - najfinija, 5 - najgrublja).

Nadam se da sam bar malo pomogao.

Poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ukratko kako ja radim.

Farecla za manje zahtevne stvari,polira se na mokro i jedino se masinski postizu kakvi takvii rezultati.

Redosled pasti je malo apsurdan ali je takav

prva je G6,pa onda G3 i na kraju G10

treba obavezno(preporucljivo ne bas obavezno) koristiti krpe za poliranje i naravno svaka pasta da ima i svoju krpu.

Za poliranje zahtevnih i sveze ofarbanih stvari koristim 3M paste.

prvo sa belim poklopcem-grublja na beli sundjer

nakon nje sa plavin poklopcem na crni sundjer

Poliranje je na suvo,naravno opet svaka pasta ima svoju krpu.

Ako je potrebno i ako je moguce ostecenje ili prasina( posle farbanja) se smirgla i to smirglom minimum 2000 vodenom ili ako je vrlo malo potrebno moze se koristiti i abralon 3000-4000 ali on mora na slajferici.

Poliranje obavezno u hladovini ili garazi.

Evo i jedan primer:

dsc08162h.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maler za malerom.

Taman koliko toliko danas resih problem sa ovim flekama,ispolirao malo,malo trljao i nekako se skinulo kad

ono neko nevreme pre par sati koje ne pamtim da je nekada bilo u Nisu i eto meni cetri udubljenja od grada na krovu.

Moze li se to nekako srediti a da nije farbanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrazi na forumu ima ljudi koji to rade sa nekim vakumima, pod uslovom da nije ostecena farba, naravno...

Edited by Brzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jim ako si iz beograda potrazi duleta masera resice ti to budi bez brige..

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna li mozda neko koja polir pasta najbolje leze za metalik srebrnu farbu,a da moze da se nadje u novom sadu ( i gde? da ne vijam po radnjama ) trebo bih da poliram auto.....?

Edited by sashko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhhh koliko dobrih saveta, svaka cast. Sve sam procitao i ukapirao sam da je preporuka 3M i Farecla i da su favorit paste za poliranje i na kraju 3M tecni vosak. To mene ceka ali ne sad po ovakvom vremenu. Reparirao sam branike od sitnih ostecenja i u farbari uzeo pola seta metalik boje koju su nazalost omanuli. Farbar je izuzetno dobro ofarbao branike ali je lakiranje upropastio nanevsi mi puno laka te sad treba sa 2000 da ispravljam placen posao i da sve to ispoliram. U planu su mi da ugradim one male bocne pragove od poliestera pa cu i njih da ofarbam u nijansu branika. Na kraju price ispasce kao da sam namerno tako ofarbao. Ovo sam vam sve napisao iz prostog razloga da ako vam vec toliko ne bodu oci sitna ostecenja i ogrebotine, a imate relativno noviji auto, nemoj te mnogo petljati oko nekih radikalnijih zahvata u vezi farbanja, poliranja i sl. Dovoljno je da vaseg ljubimca uredno odrzavate i zasticujete. Meni je prisela cela kombinacija i toliko sam sada besan da cu morati ponovo sve da odradim, a pare nisu problem, PARA NEMA. hehehe Pozdrav svima od mene ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li leka za ovakve ogrebotine? Pretpostavljam da nema, ali opet da pitam, pomaze li neka polir pasta? Ogrebotine nisu do lima, na slikama tako deluje ali nisu.

Rezultat ne mora da bude savrsen, samo da nije ovako upadljivo.

IMG_20110716_162555.jpg IMG_20110716_162613.jpg

Da li pomaze ovako nesto:

ss1.jpg ss2.jpg

Video sam u Tempu, cene so od 400-700 din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze poliranjem da se popravi.

Mozda ne 100%, ali moze da se ukloni vecina.

Ne znam rucno kako bi islo, treba probati.

Probaj sa nekom od tih pasti.

Mozes da uzmes i 3M, najgrublja je Fast Cut + (zuti cep).

Ima radnji prodaju na meru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala drugar, probacu nesto rucno pa sta bude...

jel znas u kojoj radnji bih mogao da uzmem 3m na meru, i koliko bi mi trebalo? Ja bas i nisam u toku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li leka za ovakve ogrebotine? Pretpostavljam da nema, ali opet da pitam, pomaze li neka polir pasta? Ogrebotine nisu do lima, na slikama tako deluje ali nisu.

Rezultat ne mora da bude savrsen, samo da nije ovako upadljivo.

IMG_20110716_162555.jpg

IMG_20110716_162613.jpg

Da li pomaze ovako nesto

http://cdn.priceprobe.net/i/4894213.74124db97322341e45.88545319

http://images.drillspot.com/pimages/7337/733707_300.jpg

Video sam u Tempu, cene so od 400-700 din

Ako nije skinuta boja mozes ispolirati jedino ako prethodno ismirglas postojeca ostecenja pa tek onda poliranje.

Ako nemas polirku nemoj ni pokusavati sa 3M pastama nego sa fareklom,ona je predvidjena i za rucno i masinsko poliranje.

Treba ti vodena smirgla 2000,pa lagano smirglaj,kad ti se bojavi boja u toku smirglanja prekidaj odmah inace ces probiti skroz do osnovne ili jos gore do lima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i kako izgleda u toku poliranja,ismirglano sa 2500 vodenom pa polirano,fotke su sledecim redom:ismirglano pa jedna gde se vidi ismirglano i ne,polirano i jedna sa kompleticem za poliranje manjih povrsina.

sa1.jpg sa2.jpg

sa3.jpg sa4.jpg

sa5.jpg sa6.jpg

Jos da napomenem da je u ovom slucaju farbanje odradjeno sa nekim osrenjim kvalitetom materijala i to body 4+1 s.git i body hs lak a boja je ppg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na zadnjoj slici gde su ti polir paste ...

izmedju te dve ti fali 3M sa crnim cepom.Brze bi resavao izvlacenej riseva i viska paste koje ostaje posle

aplikacije 3M sa belim cepom. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da u pravu si.

Ima tu jos razno raznih boja cepova,zelena,zuta,crna....

Moje poliranje se zasniva na stvarima koje sam video i cuo kod drugara u ovlascenom mercedesovom servisu.

Nakon vise kombinacija poliranja ova koju sam pokazao se ispostavila kao naj bolja a ujedno i naj rentabilnija za ono sto radim.

Auto poliranje me nije nesto preterano interesovalo i uglavnom sam ga zavrsavao low-cost farekla varijantom.I nakon toga voskiranje i tu sam prekidao.

A sto se tice riseva i viska paste sa tim apsolutno nemem problema.

Risevi se resavaju sa 2500 ili jos bolje 3000 vodenom koju trenutno nemam.

Kada poliram belom i sivom(plavi poklopac)pastom prakticno i da nemam viska paste osim ako se zavuce u neku rupu ili ispod neke ivice.

A to se resava sa krpicama za poliranje.

Edited by rele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...