Jump to content
FAS Goran
raligno

Reparacija boje i poliranje

Recommended Posts

Dobra investicija John-e!

Malopre sam bio u jednoj radnji da jurim te sundjere ovde u Nemackoj, i video sam tu sajbu, bila je samo ona oko 8 i kusur eur.

Ja cu da napisem, kad stignem, kako pravilno prati auto (koliko god to smesno zvucalo), ali cu otvoriti novu temu za to, posto cenim da je to vec veliko odstupanje od ove. Ima tu par pravila, kojim se izbegava grebanje farbe prilikom pranja, sto ce biti interesantno najvise onima koji su tek ispolirali svoje ljubimce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg kad uhvatim vreme cu da ga predjem. Uzeo sam polirku prosle nedelje i lagano me hvatao popizditis sto nemam odgovarajucu sajbu i sundjere. Isao nesto preko severnog bulevara i kad sam vec tu prelomim i uzmem u ehomu. Naravno tu se zaletim i za G10 i to je to.

Bki dok si u nemackoj uzmi obavezno Meguiar's sundjer za pranje. Ja sam uzeo dok je jos funkcionisalo na tosinom bunaru i platio 10-12e. Sunjer je cupav prirodan i fin a sredina je punjena sa nekim drugim materijalom. Jednostavno je fenomenalan. Kad ga ubacis u kofu pokupi trecinu iste i uvek imas osecaj da ti je puna ruka vode i sampona, a ne kao ovi od 30din sto koriste po nasim perionicama, sinteticki koji su ostri i prazni dok prebacis ruku iz kofe do auta i kad krenu jos da drljaju prvo po tockovima i podrubovima pa po kolima samo da im nategnes sestru :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam Nigrin-ov sundjer, mikrofiber je, posto nisam nasao bolji.

Ne znam da li imas sundjer, ili onu rukavicu od jagnjece dlake, ali ta Meguar's rukavica je jedna od boljih koje preporucuju za pranje kola. Zove se "Lambswool Washing Mit", i ko moze neka uzme sebi preko neta, ili preko nekog.

To trazim, ali je zeznuto ovde ako ne znas jezik, gotovo je nemoguce naci. Obisao sam par megamarketa, robnih kuca, ali sve nigrin i sonax. Cak i u njihovom "wobbyhous"-u nema. Za to treba specializovana radnja, a za jednu sam saznao juce, videcu da skoknem danas, ali je problem sto sam ostao bez kinte vec :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@johne Mislim da ti je malo rano za masinsko poliranje punta ja sam ipak odustao od masinskog i rucno sam ispolirao neke sitnije ogrebotine mislim da nema potrebe tanjiti lak jel ti auto maltene jedva izasao iz garancije poliranje je keva za kola kao sto su onaj roze mercedes koj je zahvaljujuci bikiju vracen u bordo...

Da kazem i tebi a i svima da mogu da kupe megular proizvode preko Nedeljka iz sremske mitrovice +38164 614 35 45 kao sto je Nesha rekao da treba proveriti ja sam proverio i kupio MEGUIAR'S-HI-TECH YELLOW WAX/

http://www.limundo.com/Clan/Babeu/SpisakAukcija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farécla G10 Finishing Compound is used to remove any swirl marks and holograms.

ako je ok za ovaj tek ofarban porsche, onda je ok i za mene. ;) Sa G3 cu da odradim jednu tackicu sto mi je ostavila neka stoka kad je otvarala vrata. Skinuo mi boju do osnovne, manje je od zrna pirinca, ali ubija kad na sred vrata ima bela tackica a auto crn. Rucno da trljam nema sanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neces skinuti mnogo od laka, s obzirom da je G10 zavrsna pata (Finishing compound, kao sto napisa), tako da je slabo abrazivna.

Savrsena za skidanje onih sitnih obrebotina i holograma. Ne znam kakvo ti je stanje farbe, ali mozda ces morati par puta da predjes na nekim mestima. U svakom slucaju, slikaj pre i posle :D

I obavezno za one koji su voskirali auto, kao sto je Mateo to uradio. Perite auto sa samponom namenjenim za to, nikako fairy i te gluposti, kao sto koriste po nekim perionicama. Fairy je jak odmascivac, tako da nikako ni neki sampon koji je odmascivac, posto ce razbiti vosak i ostace vam auto bez zastite. I sampon koji ne peni mnogo ne znaci da je los sampon. Opisacu sve opsirnije kad stignem, kao sto sam obecao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam obratio paznju na to da si uzeo bas blagu variantu u svakom sl ako mislis da masinski poliras ceo auto sto pazljivije i sto kaze biki slikaj pre i posle...

a kad ga ispoliras i sredis sve javi se da ga izvoskiramo, ja castim ;)

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam zaparao stila, ali je ogrebotina bas povrsinska pa me zanima sta mi preporucujete u kucnoj radinosti da kolko-tolko uklonim ogrrebotinu ? Napominjem da je stilo kompletno ispoliran i izvoskiran pre samo mesec dana. ZNaci nikakve masine i novi odlasci od majstora na poliranje vec da pokusam sam nesto da uradim.

Stilo je metalik siv (ako nesto znaci) i trag je bele boje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi neku grublju polir pastu, pa sa njom ispoliraj rucno, pa posle toga predji sa nekom malo blazom.

Problem je sto ces, sta god radio tu, skinuti deo voska na tom delu gde budes polirao.

Posle bi valjalo da izvoskiras ponovo bar taj deo, ali ne znam kojim je voskirano predhodno i kako ce da se ponasa.

Sto se voskova tice, ne mogu nijedan da ti preporucim a da kazem da je dobar, jer ih jednostavno nema na nasem trzistu.

Najbolji za sada koji moze da se nadje je Meguiar's, koji je Mateo uzeo.

Ja sam probao onaj turtle wax, ali nista od njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim da imas problem sa poliranjem a i sa izborom paste za poliranje. ja se time bavim profesionalno i veruj mi jako je zahtevan posao posebno kod crnih odnosno tamnih boja. preporucicu ti 3m pastu s tim sto 3m paste imaju posebne sundjere, odnosno svaka pasta ima svoj sundjer tako da ne mozes da poliras sa bilo kojim sundjerom. pozzz

:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bih preporucio 3m.

Juce sam svratio do Ehoma, da bacim pogled na cene 3m proizvoda koje imaju.

Nazalost, nisu imali nikakav cenovnik u stampanoj varijanti, pa sam morao da pamtim (koliko sam mogao :D)

Paste su u litarskim pakovanjima, i oko 3500 su ako se dobro secam +/- 100din.

Ima jedna od 4600, ali je neka kombinovana, ne znam za vas, ali mene ta ne interesuje.

Dodatak za polir masinu sa cickom, na koji se lepe sundjeri je ako se dobro secam oko 2700, fareclin, a 3m nisu imali pod obrazlozenjem da je skuplji (a znam da vredi svaki dinar).

3M sundjeri su oko 1900 dinara, ili su 125mm ili su 150mm, ne znam, to nisam gledao, interesovala me cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste 3m dosta skuplji od svih ostalih materijala za poliranje ali ja ga koristim vec 10 godina i sve moje musterije su jako zadovoljne, naravno kod poliranja nije bitna samo pasta vec i znanje i dosta prakse.. :D Sto se tice dodaka za polir m,asinu, mozes slobodno da koristis fareklin cicak,tj.disk na koji se kaci sundjer. pozzz. pitajte slobodno ako vas nesto zanima u vezi poliranja, farbanja i reparacija mogu vam pomoci bas dosta. :thumbup: Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz,da pitam i ja nesto,dobio sam Fareclu G6,cuo sam dda su stvarno dobre i planiram punta da poliram,ima dosta paukove mreze i holograma a mislio sam rucno jer mi je skupo da ga masinski uradim pa me zanima da li je ta polir pasta jaka i da li cu uspeti sa njom bar nesto da odradim,auto je crne boje...bojim se da mu ne ostetim boju jos vise.od one poljske sam odustao jer nista ne valja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Punto 1.2

Znas i sam da rucno ne mozes da postignes rezultat kao masinski, ali ce biti bolje svakako.

Za slabo izgreban auto, sa ne mnogo jakim ogrebotinama u obliku paukove mreze je mozda najbolji proizvod od Auto Glym-a, Super Reisin Polish.

On je abrazivan, ali ne jako i u prncipu polira i popunjava te ogrebotine tako da se ne vide na kraju, i ostavlja dobru podlogu za voskiranje:

Nisam ga nikad koristio, ali sam vidjao da su postizali extra rezultate sa tim.

Cim naletim na neku sliku, pre i posle, okacicu ovde.

Koga interesuje, moze da nadje to verovatno na ebay-u!

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da ne mogu da napravim da bude kao nov :crybaby:...danas sam ga polirao i probao sa fareclom i nije mi ni jednu ogrebotinu skinuo,pa sam se razocarao i ispolirao ga sa tom poljskom i ni sa njom nisam nista uspeo da skinem od ogrebotina...boja je sjajnija i meksa na dodir ali se i dalje vide sve crtice :wallbash: izgleda nista bez masinskog poliranja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg bas.

Ajde ako budes dolazio za BG, ali tek za 2-3 nedelje, ne ranije, mozemo nesto da se dogovorimo pa da probamo.

Ja treba da uzmem uskoro nadam se kompletnu opremu, pa da vidimo ide li to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo Super Reisin Polish na delu:

Pre:

2mg8tph.jpg

Nakon 3 ruke:

15pmxhu.jpg

Nakon 5 ruku:

6gly5w.jpg

Definitivno se pokazao najbolje u testu izmedju slicnih proizvoda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi mala pomoc.

Spremam se da picnem Puntodzeta.

Nabavio sam par sprejeva za plastiku, kako u kabini tako i u motornom prostoru.

Hocu da maximalno sredim poklopac motora. Da se crni i sija! :rolleyes:

E sad, pogledajte sliku.

imag0026e.th.jpg

Kako se vadi ovaj dzek?

Znam da ima neko pomeranje, krajnje je jednostavno, ali ne bih da silim.

Sigurno je neko skidao pa zna gde pritisnuti i izvaditi ..

Za "prsten" znam kako cu, siri minus srafciger obavlja posao, a za vracanje papagaj klesta.

edit*

Uzgred, da li neko zna kako izvaditi one okrugle otvore za ventilaciju?

Tamo se nakupili neki "dzedaji" pa bi i njih da pobijem! :realmad::thumbsup:

Edited by steva_anya

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz svima...da li neko zna gde bi mogao da kupim Turtlewax Scratch&Swirl remover?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po BG-u ima u ovim super-mega marketima, ali ne uvek.

Ali posto vidim da si iz Sombora, ne znam gde bi mogao da nadjes.

Nazalost nema nijedan online shop sa tim zezancijama :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kod nas u somboru nema nista:)trazio sam u novom sadu u tempu,rodicu,metrou i nigde nema te polir paste...u svakom slucaju hvala i pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

hej djomla85, u stanišiću imaš svega :thumbsup: šalim se, naravno

šta si pronašao u metrou? interesuje me jer tamo relativno često idem, doduše u suboticu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...