Jump to content
FAS Goran
raligno

Reparacija boje i poliranje

Recommended Posts

Vosak sam uzeo ili u Tempu ili u Cort-u, ne secam se vise.

Zao mi je sto kod nas na trzistu nema vise da se nadju Meguiar's proizvodi, koji su svakako bolji od Turtle Wax-a.

Za poliranje mecke sam koristio Turtle Wax polir pastu i Nigrin polir pastu, a vosak taj sa slike.

Idem u petak za Nemacku na 15-ak dana, pa cu tamo da se nakupujem kvalitetnih proizvoda (Meguiar's, Audo Glym, Dodo Juice...), i kad se vratim treba da uzmem polir masinu, pa se nadam da ce biti ozbiljnijih radova, a i rezultata ;)

Jel' ti polir pasta Turtle Wax u zelenoj kutiji? Koja je razlika između njega i Nigirin-a tj. zašto si koristio oba? Čime si inače ''trljao''? Pretpostavljam običnom vatom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utrljavao sam pastu kao malim sundjerom, namenjenim za to. Njega sam uzeo u Cort-u, kosta 60-ak din.

Pasta je u crvenoj bocici. Ima ista ta u kutiji, isti djavo.

Ta je agresivnija od te u zelenoj i sluzi za reparaciju boje, iliti za kola sa izbledelom/oksidiralom bojom.

Nigrin sam koristio broj 4, taj sam imao. Nigrin paste idu od 1 do 5 u oznakama, s tim da je 5 najagresivnija, odnosno za najteze slucajeve oksidacije, a 1 je najblaza!

E sad, necemo o tome sta bi bilo sve idealno da sam koristio! Ima tu jos 300 cuda kojih nisam imao!

Ovo za broj hvala ogromno. Ako nije ovaj lik kog Nesa spominje, i

as pivo od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako te zanima ozbiljnija kozmetika od Turtle-a, toplo ti preporucujem, u slucaju da broj nije dobar, Farecla ili 3M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+38164 614 35 45".

Nisam odmah uporedio brojeve, ali sada jesam.

Ovaj broj imam i ja, što znači da je isti čovek - Nedeljko.

Koliko znam, on se više ne bavi uvozom tih proizvoda...ali treba proveriti. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bki Ako vec ides u nemacku mislim da ti je bolje tamo da uzmes i polirku u principu i kod nas je ok izbor u G.principa imas u jednoj radnji Einhell ona kosta 60e i 2 god garancije, 500m odatle u zagrebackoj imas Womax ona je 70e i 2 god...na bubnju sam video neku POWERTEC ona je bila 50e a u oglasima ista ta za 40e...to je sto se tice amaterskih a ako hoces prof. Makita ti je oko 350 po radnjama...ovo su ti proverene cene zato sto sam do pre 5 dana gledao da kupim polir masinu ali sam odustao...

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam amatersku Womax uzeo za oko 2500rsd... u suštini za laganu (čitaj: ređu) upotrebu, zadovoljava potrebe... za neku profi upotrebu treba razmisliti i o nekim ozbiljnijim mašinama i uložiti i znatno veći novac u tu svrhu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla, 'de si pazario tu Vomax?

http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=1225

Inače, poslali su mi je za zalepljenom cenom od 2200rsd što znači da je oni preprodaju... e sad nisam ukapirao odakle je uzimaju... mada, za 200rsd se ne bih ni cimao. Generalno je ok, mašina za te pare i snagu sasvim solidna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma razmisljao sam o toj Einhell, za pocetak, a ako krenem malo cesce i vise da se bavim time, favorit mi je makita 9227cb. Za nju mi traze 35.000 din, ali makita je makita :) Taj model hvale na sva usta, tako da mislim da vredi tih para.

Hvala za link ka limundu, video sam to vec, i to je za sada jedino mesto gde znam da moze da se nabavi Meguiar's u Srbiji.

Kontektiracu tog lika kad se vratim, da vidim da li moze da se narucuje od njega jos nesto od Meguiar's proizvoda, ili prodaje samo to sto ima!

Neko je pominjao da je u Merkuru cini mi se kupio one sundjere za polirku, razlicite gruboce, ako se ne varam 3M-ove. To cu proveriti isto.

Treba otici i u "uradi sam", cenim da imaju i oni nesto bar od opreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Merkuru sam video te sundjere i nisu 3M, mozda tada kad sam gledao nisu imali na stanju od 3M-a..?.. 3M imas u Zemunu u Ugrinovackoj, firma Ehom. Imas na bubnju farecla sundjere, oko 700-800 dindzi, i paste su malo jeftinije nego po radnjama. U uradi sam nisam vidjao sundjere.

Ja imam einhel, doduse samo sam 2-3 puta upotrebio istu i sasvim je OK. Imas 2 godine garanciju pa i da sljaka te 2 godine isplatice ti se. Jedino sto sam morao da dokupim drugu sajbnu za ove profi sundjere.

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Uradi sam nemojte da trošite vreme da idete. Nema ništa na ovu temu, bio ja pre 15ak dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U temi o platanima smo spominjali kako voskovi ostavljaju bele tragove po plasticnim i gumenim delovima pa da okacim slicicu turtle proizvoda za koji kazu da ne ostavlja te bele tragove i cini mi se da je ovaj laksi za nanosenje zbog pumpice (nisam licno isprobao proizvod pa ne mogu da garantujem)

danas uslikano u Cort-u

07092010.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, ja nisam stitio plastike prilikom voskiranja turtle wax-om sa slike, i nisam imao nikakvih problema!

Ne znam kakvi su ti tecni voskovi, video sam i neki wax it wet, ili tako nesto se zove, u fazonu voskirajte auto odmah nakon pranja, bez potrebe za susenjem.

Bilo bi extra da se javi neko ko je probao, pa da podeli sa nama utiske!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo da kažem da sam bio u Merkuru u JEDVA našao deo gde bi moglo ovo da stoji... među lakovima, farbama i poludisperzijama :S I kada sam našao, ponudio mi je lik jaču i slabiju varijantu (da se maže jedna pa druga) Turtle i to samo za metalik boju... imao je i nešto univerzalno, ali kao to kaže da je bezveze. Bilo je još par nekih gluposti za mazanje guma, stakala itd...

Stvarno bih voleo da odem u neku ozbiljnu prodavnicu auto-kozmetike gde ima neko stručan da me uputi, a ne da se smucam po tim velikim šoping centrima i pitam se šta je to što nude i da slušam da li je neko nekad mazao tu pastu na svog Punta :S

E sad, što se tiče voska, ja imam neko sredstvo koje naprskam na mokar auto, ostavim minut dva i onda posušujem auto. Radi se o nekom Turtle proizvodu sa pumpicom i zaista je to to. Samo što ja to nisam mazao jedno 3-4 meseca i već je počela farba da mi se ''odvoskira'' tj. da mi se zadržava voda na limu... pogledaću baš popodne kako se tačno zove, pa da napišem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^pretpostavljam da je taj turtle u nekoj tamnije plavoj flasi sa pumpicom? zaboravih naziv tacan.

Ako prolazis kros Zemun svrati u Uginovacku, Ehom, i tamo imas sve proizvode i prodavac ce ti verovatno reci sta je najbolje za tvoj auto, odnosno za farbu na tvom autu. Takodje pogledaj u radnjama gde prodaju boje i lakove, uglavnom imaju dobar izbor polir pasti i voskova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh danas Einhell BT-PO 1100 E BLUE.

http://www.einhell.com/res/imageresource.aspx/D635FE7C-DEB0-A42D-DD6E-3D4A7DD66BD5?width=971&height=549&quality=90

U setu masina, cicak sajba 180mm, neki glupavi sundjer (ostar, sta li taj polira???, pre bi se reklo da priprema podlogu za farbanje), dva krzna (dosta finiji od sundjera, ali mi se idalje cini ostra) i smirgle neke. Naravno i koferce. Ima displej i moze da se podesava od 1000-3000rpm u koracima od po 100rpm. Garancija 2 godine. Cena 5.999,00.

E sad treba oprati auto i probati masinu dok ne istekne garancija :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu sam i ja uzeo prosle godine :) nemoj koristiti to krzno, previse je grubo. sundjer i nje bas toliko grub, mozes racimo sa njim da odradis voskiranje.

ostalo ti je da dokupis manju sajbnu, jer ta koju si dobio je prevelika za ove "profi" sundjere.

srecan rad :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj ni voskiranje da radi sundjerom...voskiranje najbolje rucno.

A sundjere te zaboravi, i vidi da kupis negde profi.

Obicno imas tri vrste...recimo cutting pad, polishing i finishing.

U perionici traze cca 40eur za masinsko poliranje.

Da li je neko radio?

Interesuje me kako je ispalo, i da li je video kako rade?

Mogu da se kladim da koriste 1 pastu i to je to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko sam se raspitivao cena je minimum 40e a mom ujaku su za alfu 166 trazili 60 evra u jednoj perioni na krstu.

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj ni voskiranje da radi sundjerom...voskiranje najbolje rucno.

ma i mislio sam rucno, nego velika povrsina sundjera pa ce brze da nanese vosak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni treba neka extra fina varijanta. Nema potrebe da drljam kad je maltene u perfektnom stanju. Za ove 3 godine sunce je video samo kad se vozi, ostatak vremena je u garazi. Da nanesem neko mleko/vosak cisto da se lakse pere i da saniram jednu tacku sto mi ostavio neki kreten sto je otvarao vrata i jos seo u kola i zaljuljao pa je tacka bas uocljiva na crnoj boji :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...