Jump to content
FAS Goran
raligno

Reparacija boje i poliranje

Recommended Posts

ja mislim da ove dve najsvetlije neces moci da izvuces,ostalo je moguce,jednom prilikom mi se ortak naslonio farmerkama na kola i fino mi je izgrebao krilo,kad sam otisao do majstora (ortakov burazer) ko iz stopa je rekao da mora da se farba,kaze paukova mreza moze da se ispolira,sve dublje tesko....

Edited by Rile_bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smirgla radi gde burgija nece... a sta mislite koji je redoslad operacija kod farbanja? Prvo se osmirgla, pa nanese git, pa opet osmirgla... i tako nekoliko slojeva dok ne bude ravna povrsina. Kada je povrsina idealno glatka - tek onda se farba... Jedino kada smirglanje ne pomaze je ako je ogrebotina dosla do osnovne boje (ili metala, sto je jos gore), ali ako se zadrzala samo u laku i farbi moze se toliko srediti da niko ne moze primetiti razliku, ako mu jedino ne kazemo gde da gleda... ja sam smirglao i gore stvari... nista mu ne skodi da proba, ne moze napraviti vecu stetu ako koristi fine smirgle. Moze zaj.... stvar samo ako bude zaboravio jednu nulu, pa koristio 100-tku umesto 1000. ;)


A sto se tice majstora, oni su druga prica... uglavnom nece da rade takve stvari jer je to pipavo za njih, oduzima puno vremena, a postoji mogucnost da im se neka picajzla posle toga zali "...kako se primecuje gde je bila ogrebotina, a on je hteo da se posle poliranja nista ne vidi..."

Da budemo jasni, videce se, ali mnogo mnogo mnogo mnogo manje, i to samo kad je auto potpuno cist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo je to rucno poliranje u perionici? Ne bih se sa tim zezao, ako vec dajes 2500din dodaj jos toliko i odradi profi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jednog rodjaka koji je bio ubedjen da je poliranje auta, kad ga na kraju izbrisu jelenskom krpom.

Kaze on meni - u perionici mu ga i operu i ispoliraju za par stotina dinara, reko jel to akcija?

Kaze, ne svaki put kad ode... kada sam shvatio umalo sam se upi*o od smeha!! :hrhr:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima kontakt te autoperionice Plus sto se nalazi u Sumicama, trebao bih da ispoliram auto pa vidim da ih hvale. Ili preporuka za nekog drugog ko radi poliranje a da je ok.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio sam prošle nedelje masinsko poliranje u auto perionici 36, u blizini Vukovog spomenika, moram ih pohvaliti jer su stvarno odlično uradili, sve je trajalo 2 dana, radili su sa 3M proizvodima, preporuka od mene. Cena je bila 10000 dinara. Evo i slika kako je ispalo... 

 
cxcb106300.jpg  cxcb106301.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze pomoc

planiram da poliram sam auto inzteresuje me sledece :

Ako koristim 3m pastu da li je dovoljno polirati samo sa zelenim cepom i posle toga ultrafinu tj sa plavoljubicastim cepom

A ako se odlucim za faracle da li je dovoljno preci ca total pa opet na kraju sa 3M ultrafine za skidanje holograma?

Svaki savet iz iskustva je dobrodosao

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras da znas u kakvom ti je stanju boja ili lak, kakve je tvrdoce, da li je fabricki ili je naknadno farban, prema tim saznanjima ces odredjenu pripremu da uradis, glina, smirgla ako treba i sl. Kakvu masinu imas, kolika jacina treba da bude, koji broj obrtaja, da li je rotaciona ili ona druga bolja ( ne mogu da se setim :) ). Koju zastitu planiras da koristis... Ima tu puno stvari koje moras da znas pre nego sto pocnes, da ne bi unistio auto! Najbolje je da pozoves naseg kolegu Rele iz Sm jer je covek profesionalac i da te koliko toliko uputi sta i kako. Ja sam samo teoreticar sa dobrom namerom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradili su za sve pare.  :unworthy:  A inace, kada je najbolje raditi ovakav tretman, sad pred zimu, ili na  prolece?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcb199351.jpg  cxcb199352.jpg

 

200 eur-a sam ja platio.Imajuci u vidu da auto nikada do sada nije bio poliran lak je bio u ocajnom stanju i vapio je za ovim.Razmisljao sam da li to da radim na prolece ali stanje bi bilo samo gore.Sa druge strane lose perionice,sundjeri i pticije i drvene kake su ostavile dosta nepopravljivih oziljaka na laku.Imajuci u vidu da auto ima 9 godina i sta sam dobio ja sam prezadovolajn.Moj savet kada vidite kaku na laku brisite je sto pre,

Ovo je uradjeno

-pranje, dekontaminacija laka
-smirglanje pojedinih ostecenja
-poliranje sa vise pasti
-poliranje i zastita stop svetala
-dvoslojno voskiranje (sealant+carnauba)

Ljudi su auto uzeli u cetvratk popodne ( 16:00) i zavrsili ga u nedelju uvece ( 21:30).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alal im qrac! Dobro odrađeno ali i dobra cena.

A za kaku poučen sopstvenim iskustvom perem čim vidim na kolima. Nije ni svaka ptica ista i neće od svake da se pojede lak ali ne ulazim u hemiski sastav već perem odmah. Na haubi mi je progrizlo lak na jednom mestu i od tad vodim računa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi imao negde malo dublje ogrebotine? Ako jesi, da li su uspeli i to da saniraju?

Na trećoj slici vidim jednu ogrebotinu koju su rešili, ali ne mogu da provalim da li je bila samo površinska...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas kad sam prao kola primetim iza zadnjih vrata jednu liniju, na dodir se uopste ne oseca, kada je nakvasim ne vidi se ali kada se osusi opet se pojavi. Imam jos nekoliko takvih linija po kolima.
Da li se moze sanirati nekom polir parstom i krpom, a da se ne napravi gore? :D
I da li bi u tom slucaju morala cela povrsina da se istrlja ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je ne mozes osetiti prstima, sigurno ce nestati... a da li ce trebati polirati i ostatak kola zavisi od toga kakva je ostala povrsina... da se ne desi da kad ispoliras jedan deo, on ne upada u oci jer je mnogo sjajniji od ostalih povrsina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo auto je poliran septembra, tako da sto se toga tice ne bi trebalo da bude problema?

 

Koju pastu za rucno poliranje preporucujes?

I da, boju kola vidis na avataru. Kakva je procedura tu? Sa koliko pasti ide poliranje?

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bolje da odgovori neko ko bolje poznaje paste od mene... ja sam uvek kotistio neke srednje (ni najjeftinijr ni najskuplje) do sada, i uvek dobijao odlicne rezultate. Moj recept je bio - odem u najbolje opremljenu prodavnicu i pitam prodavca za misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema od tih pasta za rucno poliranje nista. Jedino vosak da neki rezultat ali ne u ovom tvom slucaju. Svrati do tog sto ti je polirao kola i neka ti odradi to mesto, verovatno nece nista da ti naplati ili ces da ga castis nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije samo to jedno mesto, ali tu je najveca linija :) Ima jos na par mesta

 

Cini mi se kao da se neko naslonio na kola pa ogrebao dugmetom od farmerki. A primetio sam i malo po haubi i krilu, u predelu iznad fara. Isto se na dodir ne osecaju, kad prebrisem vlaznom krpom ne vide se a cim se osusi eto ih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema od pasti za zastitu, ali ako trazis nesto jace - za uklanjanje ogrebotina onda ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...