Jump to content
FAS Goran
raligno

Reparacija boje i poliranje

Recommended Posts

Jel može neki kontakt ili web adresa hteo bih da Kupim dva tipa polir paste Farecla, onaj ekstra fini za finiš i onu malo grublju, primetio sam i to samo ja da hauba je nešto uprskivana i da se razlikuje lak boja ne, malo mi je reljefan sa ostalim delom haube pa da ujednačim?

Sa pastom neces skinuti tj ujednaciti strukturu laka,to se jedino moze uraditi smirglanjem pa poliranjem ili da se cela hauba matira pa ponovo prelakira.

Na parkingu mi je neki debil prosao kljucem po vozacevim vratima nije veliko ali preko polovine vrata i vidno je.Sa cime mogu to da resim a da nefarbam kompletna vrata.ima li neka polir pasta barem malo da smanji vidljivost toga pa dok se ne dodje do para a ofarbam ceo auto.

Kao sto ti rece MS PK.

Edited by rele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezao sam od nekog ludaka na seoskom putu, i izgrebem desnu stranu punta, od fara do stop svetla, nekoliko debelih ali plitkih linija od nekog suvog granja.

Kupio sam ovo za 280 dinara.

IMAG1128.jpg

Ekstra sam zadovoljan kako je ispalo. Nemam slike na zalost, ali linije su skoro pa nestale, naziru se jos uvek, ali mozda ponovim postupak kad mi se odmori ruka :)

Tako da ako neko ima plitke ogrebotine po laku, moze probati, meni je pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezao sam od nekog ludaka na seoskom putu, i izgrebem desnu stranu punta, od fara do stop svetla, nekoliko debelih ali plitkih linija od nekog suvog granja.

Kupio sam ovo za 280 dinara.

IMAG1128.jpg

Ekstra sam zadovoljan kako je ispalo. Nemam slike na zalost, ali linije su skoro pa nestale, naziru se jos uvek, ali mozda ponovim postupak kad mi se odmori ruka :)

Tako da ako neko ima plitke ogrebotine po laku, moze probati, meni je pomoglo.

Nije problem da kazes gde tacno ? Pumpa neka ili auto shop ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo je kad sam ga kupio imao na sebi ogrebotinu tj. sloj bijele boje koju je neko ostavio na zadnjem krilu. Danas mi je neko sličnu stvar napravio na Laguni i to na parkingu(a usput mi razbio i stopku). Čime bi se mogla ukloniti ta boja jer nije izgrebano nego je ostao sloj tuđe boje, doslovno kao da je zalijepljen u oba slučaja? Evo i slike

 

Laguna  image.jpg

 

i Bravo  image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo akrilni razredjivac, skines tu tudju boju, pa onda isperes da se ne zadrzava na tvom laku, pa onda ako imas bilo koju polir pastu i ima da bude kao novo. Drugar je prosle boje ozuljao stranicu auta o one zuto crne stubice i sve sam mu skinuo nitrom posto akrilni nisam imao, i samo polio vodom, da ne ostane razredjivac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam nekom SONAX pastom i nije se skidalo ali pokušaću prvo razređivačem ili možda benzinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim da je boja sa Lagune skinuta običnim benzinom za 10 sekundi. Na Bravu je sloj boje koju je neko ostavio bio puno deblji ali je nakon malo dužeg trljanja benzinom skinuta a onda malo polir paste i postignut je zadovoljavajući rezultat. Hvala na pomoći. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

cao drustvo.

molio bih pomoc.  :help:

posedujem kola sa crnom akrilnom bojom.

neko je pre mene presao sa korekturom (ona bocica sa pemzlom "color mix c15 gloss black") po povrsinskim ogrebotinicama. kako to da skinem? benzin kako rece igogitar.? i koju pastu da koristim posto sam nasao ovo  

 

image.jpg   image.jpg  

 

ali ne znam da li ce ova crna politura to prekriti sve ogrebotinice tj. ne znam da li ovo da koristim ili bezbojnu polituru.? ne znam ni da li je ovo vosak ili je politura + vosak ili je sve u jedan ili sta je vec.? razumem nemacki ali nisam nikada radio sa sonaxom nego sa preventom. dakle, da li crnu polituru da korsitim da prekrijem sve ogrebotine i posle njega suvim pamuk krpom predjem i to je to sve ce da cakli ili da zaboravim ovo i da krenem sa bezbojnom ali sta onda sa beli ogrebotinicama? pre sam kola ima metalik tamo sam znao sta i kako. inace auto cakli i bez poliranja svi misle da je nov auto.

hvala na sugestijama i na pomoci.  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaradio sam manje ogrebotine na braniku. Dakle povrsinske, kao paukova mreza. Vidi se samo pod odredjenim uglom, ali sada znam da su tu. Ima li neki bezbolan nacin? Polirao sam, medjutim jos su tu. Ne oseti se pod prstima, ne deluje mi da je lak ostecen jako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su kao paukova mreža, da li si siguran da je od "parkinga" ili je popucao lak od sunca? 

Tu pojavu na branicima možeš često da vidiš...samo ljudi ne primećuju - zato što je slabo uočljiva.... :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Ocesao se neko garantovano. Samo opisujem da je kao paukova mreza, mislim te dubine. Nego ima li resenja? :-[

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda je i od pranja, sundjer, ono čudo silikonsko za brisanje vode zna fino da izrisuje farbu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne koristim sundjer. Ne koristim nista sem prskalice i novih magicnih krpa. Neko se očešao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas probao debadge i nista... Probao fenom, probao vrucom vodom i sa najlonom za pecanje... Stigo do pola i nece dalje (Fiat znak) .... Izgleda kao da ga je neko lepio super lepkom i sto ga ja vise grejem on se vise susi.... Makar kad bi ga skinuo pa iako ima ostecenja stavio bi neki stiker ili nesto, ovako je izlizano i ruzno... Kad bi znao nekog ko radi to profesionalno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Makar kad bi ga skinuo pa iako ima ostecenja stavio bi neki stiker ili nesto, ovako je izlizano i ruzno...

Onda cupaj pa posle brini o posledicama. Ne znam sta bih ti drugo rekao a da ne bude glupo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...