Jump to content
FAS Goran
raligno

Reparacija boje i poliranje

Recommended Posts

Čoveče, sinulo mi!

 

A zašto vi iz BGD ne idete kod Baneta, član je i ovog foruma, nick valjda beše..... jbmlg. edit: yuhica, jb ga ti!

 

Broj mu je - Bane 064 174 50 11

 

 

 

 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li da farbam ili da kupim polovnu u istoj boji?
Brine me cena boje2af12935ba4b31a9f80e763a52ecc3b3.jpg

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno ce isto da te kosta :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farbaj. Neće u istoj boji baš da bude u istoj boji. A posle farbanja ispoliraš ceo auto. Može i za vreme farbanja da ti izlakira ceo auto. Ofarba samo haubu a izlakira ceo. Mada to košta. I treba majstor da bude dobar...

 

A ako nađeš dobru u istoj boji za malo para - ti kupi   :D:D:D     :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da mu izlakira ceo auto? Koliko znam, tako ne moze, mora da se smirgla sve pa nova baza, lak... 500e min :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da se ošmirgla samo malo, samo površinski sloj laka, i onda se jovo-nanovo izlakira. Samo je to posao ipo pa neće svako da radi i nemož' malo da košta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Ja hocu rucno da ispoliram auto i spreman sam ga polirati ako treba ceo dan, ali nije mi jasno zasto ljudi mesaju Poliranje i Voskiranje, to su potpuno 2 razlicite stvari. Imam par pitanja pa ako moze neko ko se razume da odg. Kada ljudi pominju poliranja auto da li misle da ga izvoskiraju samo ili bukvalno predju polir pastom?

 

1. Koju polir pastu da kupim? (Crn mi je auto).

2. Sta mi je sve potrebno od tih sredstava pre nego sto pocnem? (Znam da treba samo pre poliranja da se dobro opere auto i da se osusi). I ostale instrukcije znam da treba dosta nekih krpa valjda prvo sundjerom, pa sacekam nesto, pa posle vunom, pa posle valjda vatom...?

3. Zelim ceo auto da ispoliram pa se plasim da l mu ne bude ta pasta naskodila i skinula njegov lak, plasim se da auto ne izbledi ne znam da li je moguce.

4. Da li ce automobil sijati i povratiti svoju boju?

5. Da li je pozeljno da kupim vosak i nakon poliranja da ga izvoskiram? 

 

Hvala unapred :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poliranje je ozbiljan posao,obicno laici misle da to moze da se uradi za par sati.Dobro je sto si spreman da odvojis ceo dan jer ce toliko da ti treba sigurno.Prvo mpras da znas da veca ostecenja neces resiti poliranjem.treba ti polirka koja ima podesavanje broj obrtaja od 0-3000 obrt/min,sundjer za poliranje,imas da kupis kvalitetne paste novije generacije za suvo poliranje(ja ih koristim kod uspricavanja)imas i na meru imaju ih prodavnice koje miksuju boju,sve ove druge sto prodaju tipa kornjaca itd su mnogo losije.Trazis pastu za crnu boju da ti se ne bi stvarao hologram,kreces sa manjim br obrtaja pr 1200 i onda povecavas do nekih 2000obrtaja(sa sundjerom),kad predjes na vunu onda dizes obrtaje,s time sto pasis da ne pregrejes lak i skines ga,onda si napravio biiip.B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ajvan

Ako nisi nikada polirao auto, pa još je i crn, ja bi platio profesionalcu da to odradi.

Dok ne pokupuješ sve što ti treba neće tu neke velike razlike u parama da bude.

Edited by Joker

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ajvan Crna boja je najteza za poliranje i preporucio bih ti da nadjes profesionalca, sto i mene ceka jos uvek skupljam iskustva gde cu odvesti auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zavisnosti od stanja laka, od 80 do 200+ evropskih. Mada ovo jednoslojno sto je tako 80-100e pomaze samo na novijim pristojno ocuvanim kolima. Mislim da za 20g star lak, bez 200e to ne moze da bude dobro odradjeno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo ja da se upustim u tu pricu, dobro se edukovao sta i kako, i kad sam krenuo u nabavku svega sto treba da to bude top, shvatim da cu mozda tek posle 5 poliranja biti u plusu. Tako da sam odustao od rabote, i to cu uvek raditi kod profesionalaca.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nemaš mnogo oštećenja na farbi a, voliš da radiš na kolima, slobodno možeš i sam da se upustiš u poliranje. Ali nikako mašinom, sve što vidiš na ulici da je otpao lak je nestručno poliranje. Sa crnom bojom nemam iskustva ali moj beli 500L sam RUČNO ispolirao SONAX mlekom za poliranje koje sam kupio u Uradi sam za 700+ dinara. Vidi se odmah efekat, neke delove branika koji su bili zakačeni sam prelazio i po 20x i nema efekta 3D. Pre poliranja bih ti preporučio da opereš kola bar 2x. Ako je bio ranije voskiran probaj da nađeš neko sredstvo za skidanje voska, ja ga nisam našao pa sam po preporuci koristio sredstvo za pranje stakla (ono kućno za prozore).

Vosak ne traje dugo, koristio sam bar 5-6 različitih, preporuka je silikonski premaz, kažu da on najduže traje, ja ga nisam probao.

Iskreno kada bih odvezao kola kod dobrog profesionalca posle bi mi bilo žao da ih vozim po ovim našim prašnjavim putevima, zato možeš i sam bez preteranih ambicija a, sigurno će biti efekta.

Kada savladaš ovaj nivo, sledeći je glina pre poliranja. Ona je opasna jer kako čupa prljavštinu iz farbe mogu da ostanu brazgotine.

Uživaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Operes deterdzentom za sudje umesto auto samponom i ode sav vosak.U principu sve sem auto sampona ce skinuti vosak.Zato se i koriste da bi vosak na kolima opstao sto duze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rucno poliranje sa Sonax-om:

 

20180317_143252.thumb.jpg.c5c9b5cf9dcb48cd8bcbda40305b20ed.jpg20180317_143257.jpg20180317_144319.jpg20180317_144713.jpg

 

Pre 15 minuta, na brzaka zbog kiše. Vidi se da ima uključaka i da mora da radi glina. Za nju čekam malo lepše vreme.

 

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram za vikend da uzmem Sonax u crnoj boji i ispoliram haubu i vrata gepeka, trenutno nemam kinte da poliram profi trebam da menjam neke gluposti. Auto je generalno sav izgreban zbog stručnog pranja prethodnog vlasnika i pranja na četkama, ali su hauba i gepek najgori riseva - koliko oćes. Jel radio neko u medjuvremenu sa ovom pastom? Ne znam dal ce biti razlike u boji medju panelima s obzirom da je polirka u boji :ermm: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nemaš iskustva a auto je tamne boje, ja se ne bih zajebavao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...