Jump to content
FAS Goran
raligno

Reparacija boje i poliranje

Recommended Posts

Jedno poliranje bi verovatno resilo sve Tvoje probleme :thumbsup:

(Ako mislis na one olovke/flomastere sto reklamiraju zaboravi jer nista ne pomaze)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je samo ogrbotina , onda samo dobro poliranje.A ako je stradala boja e to je mali problem,ali ima lakirera koji i to resavaju.Pa nije valjda tata tako opasan ? :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planirao sam da sutra ispoliram svog stila koji je inace crvene boje. Kupio sam sve tri vrste 3m paste u onoj radnjici u Zemunu,po 250 g od svake. Radicu masinski,imam samo jedan sundjer,nije koriscen.Pa me zanima da li mogu da nanosim sve tri paste jednim sundjerom ili da kupim jos neki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka pasta "trazi" poseban sundjer. Mislim da ces bolje rezultate dobiti sa bar jos jednim sundjerom.

Kad sam ih ja kupovao, pre nekoliko meseci u Ehomu, komad je bio 1000-1200din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam sve ovo i izgubih se negde na nekoj cetvrtoj, petoj strani xD

Uglavnom, danas sam ozuljao u garazi mog Seija :cry:

120513_190311.jpg

...i sad ne znam posle svog ovog procitanog teksta, mogu li ja sam ispraviti to sto sam naradio? I da li se moze, posto je to plastika ozuljana, ne karoserija, polirati, voskirati ili sta bilo, samo da se prekrije, da se ne vidi ogrebotina???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vodena smirgla 2000 pa neka polir pasta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^^ ko sto rece covek.

Nemoj mnogo da stiskas prilikom smirglanja, da ne bi skinuo skroz boju. Znaci blag skroz pritisak, cisto da izravnas tu povrsinu.

Nakon smirglanja bi povrsina trebala da ti izgleda onako matirano, mutno tako da kazem, kao peskirano staklo.

Onda polir pastu, poliraj i nema greske :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ta vodena smirgla i polira pasta, to nije nista valjda specijalno, moze se naci u nekoj prodavnici auto opreme? I nije skupa valjda?

Pitam jer trenutno vagam, da li da odem negde na profesionalno poliranje, ili da kupim sve ^^ pa da odradim sam, s obzirom da nemam ama bas nikakvog iskustva,

da ne pogorsam samo situaciju...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smirglu ces naci u svakoj farbari P2000 u boljim farbarama kao sto je Ehom ovde u beogradu imas i Smirgl P3000 koja se lepi na polirku....

Paste potrazi u nekim radnjama....3m, farcela, turttle wax(proizvodjaci)

ako siprevise pedantan gledaj da ti neko ko se time bavi to odgradi...ako bas nemas nikakvu predstavu o poliranju kucaj na you tubu npr car polishing

pa gledaj malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, pa dobro, moracu da uzmem ovih dana, pa kad odem kuci, za vikend da sredim to.

A ne smeta sto je to plastika? Taj deo sto bih da ispoliram, mislim nije karoserija, vec plasticni branik...posto su mi neki ljudi rekli da plastiku necu moci ispolirati...Ili moram onda kompletan branik da predjem, da bi dobio sjaj? Uh, kako je bez veze kad nemam veze s vezom... :thumbdown:

A mora da sam i smorio...

I da, umalo zaboravih, jel to nesto slicno ovome:

xxa615.jpg

http://www.motip.rs/...chk=1&Itemid=26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htio sam da vas pitam sta da koristim za poliranje auta a da to radim ručno, ne sa masinom za poliranje. Hvala

Edited by neshaoct
spojeno by Bki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bitno da li rucno ili masinski, iste su osnove. Ja sam svog unica dok je bio u mom posedu ispolirao rucno, zivnuo je autic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Delakroa

Ta pasta pise da je za uklanjanje ogrebotina, sto znaci da je prilicno abrazivna (ostra).

Paste se "mere" iliti oznacavaju po abrazivnosti.

I naravno, sto abrazivnija, to vise skida povrsinski sloj.

Steta sto nisi iz BG-a, rado bih ti pomogao da to saniras.

EDIT:

Sad tek videh prvi deo tvog posta.

Pa jel se na izgrebanom delu vidi branik ispod? Jel probilo kroz farbu skroz do branika?

Ako jeste, nemas nikakvog benefita od poliranja, ogrebotina ce se videti i dalje.

Meni na slici koju si stavio ne izgleda kao da je probilo, ali da pitam za svaki slucaj...

Edited by Bki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ogrebotina nije jako "strasna", tj samo je povrsinska, nije probilo skroz. Cini mi se, koliko sam gledao po netu i na yt da bi se to moglo

samo poliranjem otkloniti. Ali, jos uvek nisam nista resio, skupljam savete i hrabrosti da uradim sam :D

A koliko bi me izaslo, da li neko zna, da odem negde na profi poliranje, koliko kesa kosta to zadovoljstvo? I jel' bi morao ceo auto da se

polira, ili to moze da se uradi posebno taj kriticni deo, dakle ja bih onda oba branika ispolirao, da ne bude razlike u izgledu...

I ako uzmem jednu tu tubu polir paste, za koliko je to? Mislim, hoce to pokriti ogrebotinu samo, ii mogu ceo branik? Brine me to da kad

uradim, da se ne vidi razlika u ispoliranom delu i ostatku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

druze tebi je "obican" odnosno nefarban branik tako da se mani poliranja i bacanja para. Skini malo to sto je zagrebano i teraj dalje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sastruzi lagano nekim nozem, skalpelom... ne duboko nego samo povrsinski da izravnas. Probaj malo da vidis kako ce ici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko radi provereno dobro poliranje u Novom Sad i okolini :) ? Pošto nailazim na veliki spektar cena od 20e pa do dosta više,pa me zanimaju preporuke šta-kako,da se sam ne upuštam u to kad nisam nikad radio do sada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam hladan tecni vosak. 400 din litar,koncentrat. Isprobao sam ga odlican je. Kupio ga od komsije koji radi u perionici. Pa ako nekog zanima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

neko mi je pre tri dana polio ceo auto osnovnom bojom za metal..drug i ja krenemo da skidamo boju nitro razredjivačem i veći deo skinemo ali me muči sad sta posle toga..imajući u vidu da smo se malo zeznuli i uzeli nitro umesto akrilnog a u pitanju je Puntić metalik plavo-teget kako i čime uraditi poliranje jer mu se poprilično izgubi metalni sjaj :crybaby: I sta sada ja kao jedna žena koja nema pojma a nije u mogućnosti da plati trebam da uradim

Share this post


Link to post
Share on other sites

jelena i meni se isto to neki dan desilo,neko je farbao neku ogradu pored parkinga i kao da je tresao cetku, auto mi je kao buba-mara...svo na tackice,samo su manje...ja sam se razmisljao sta da radim.nisam nicim pokusavao da micem boju,nego cu dati da se ispolira auto jbg...

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jelena tesko da mozes sama nesto toliko uspesno da uradis, iz tvog posta vidim da ti je potrebno profesionalno poliranje (oko 50e kosta). Probaj neku pastu da kupis po prodavnicama 500-600din pa probaj sa drugom nesto, bice bolje sigurno. Ili da sarmiras nekog ko to radi profesionalno ;) Nisam jos kupio masinu, uradio bih ti za dz. na obostrani rizik :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...