Jump to content
FAS Goran
raligno

Reparacija boje i poliranje

Recommended Posts

-da li je neko od vas koristio sledece "CARPLAN Triplewax car polish" da li je to vosak ili polir pasta ,na deklaraciji pise na srpskom polir pasta a neki tvrde da je vosak ,zanima me sta je i da li je cemu ,jer sam pazario a ujedno sam uzeo i Turte wax PLus PTFE premium car wax vosak ,mislio sam prvo poliranje triplewaxom pa posle voskiranje kornjacom (turtle wax plus ptfe) pod uslovom da je ovo prvo pasta za poliranje a ne vosak ?:)

ff1.jpg ff2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbun je totalno taj proizvod.

Pise Car Polish, sto bi trebalo da je polir pasta.

Onda na halfords sajtu koji si dao pise It combines three of the world's finest wax extracts to provide the original triplewax protection and an unsurpassed shine that protects all year round.

Sto te navede da pomislis da je obican vosak, a onda kad kliknes na specifications pise type: car polish

:D

Luuudnica totalna.

Izgleda da je pasta za poliranje, a ne kosta te nista da probas.

Na krpicu/sundjer pa jedno mesto na kolima probaj, pa ces da vidis, da li skida malo sloj, ili ne.

Tako i treba, kako si hteo.

Ispoliraj, pa operi, pa voskiraj i milina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehe ,pa to pricam na srpskom jedno na eng. drugo ,ne mogu da skontam nikakko :)a opet mi bez veze da sam kupio 2 komada voska :),mada sam pitao da li mogu da zamenim za nesto drugo ,pa tako da moram da dodjem do zakljucka sto pre :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tamo je neki lik napisao da je polirao i da je zadovoljan rezultatom.

Ali opet...raznih ima, pa neki pokusaju da poliraju voskom :)

P.S.: Jel pise na eng upustvo za upotrebu? Da li se spominje polishing compound ili slicno?

Ako da, onda nije vosak definitivno.

Edited by Bki

Share this post


Link to post
Share on other sites

fazon je u tome sto je preko zadnjeg dela bocice prelepljena nasa budjava deklaracija sa sturim prevodom pa nevidim od nje,a ne smem da je odlepim da mogu da procitam,jer ako budem vracao nazad u prodavnicu...........pokusacu polako ako ide ide ako ne :( ...tebi veliko hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da javim rezultat....

Probao obe bocice i naravno opredelio se za CARPLAN ,u sustini to je vosak sa nekom blagim polirom u sebi nesto kao 2u1, fino ispolira beli prah se lako skida ne ostavlja tragove na kederima gumama ,plastici sve se obrise lepo i naravno sija na gumenim i plasticnim delovima,za razliku od TURTLE MURTLRE SHITA koje moje oci nece skoro videti po meni su to bacene pare pogotovo ovoaj PLUS PTFE sa teflonskom zastitom i nano mega ultra tehnologijom :)

kada se uporedi carplan i kornjaca definitivno carplan

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glinu imas da nadjes na kupindu ili limundu, ima jedan prodavac koji prodaje Meguiar's proizvode, pa ima i meguiar's glinu medju ostalim stvarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj ovde EHOM Cenu ne znam

imaju....sad sam zvao...5k dinara...preterano skupa...3M

Glinu imas da nadjes na kupindu ili limundu, ima jedan prodavac koji prodaje Meguiar's proizvode, pa ima i meguiar's glinu medju ostalim stvarima.

na limundu nema, a na kupindu imaju sve i svaša od meguairsa ali ne i glinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

-da li je neko od vas koristio sledece "CARPLAN Triplewax car polish" da li je to vosak ili polir pasta ,na deklaraciji pise na srpskom polir pasta a neki tvrde da je vosak ,zanima me sta je i da li je cemu ,jer sam pazario a ujedno sam uzeo i Turte wax PLus PTFE premium car wax vosak ,mislio sam prvo poliranje triplewaxom pa posle voskiranje kornjacom (turtle wax plus ptfe) pod uslovom da je ovo prvo pasta za poliranje a ne vosak ?:)

ff1.jpg ff2.jpg

Ne vidim u cemu je problem sa ovim prozivodom? Imao sam i prethodnu generaciju?!?!Bila je crvena bocica, sada je crna. To je `mleko` u kojem ima i polir paste i voska. Najbitniji podatak je da je iskljucivo za rucno poliranje. Taj preparat nije predvidjen da se ispolira ceo auto vec delovi na kojima postoji neka prljavstina ili ogrebotina. Mora biti hladan auto, da nije na suncu, kupi se sundjer ili ona rukavica za rucno poliranje i polako....Namaze se pasta, ostavis par minuta da se skoro osusi i onda trljanje kruznim pokretima...Za skidanje ogrebotina oko brave i rukohvata kao i sa branika u boji - sjajna stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

na limundu nema, a na kupindu imaju sve i svaša od meguairsa ali ne i glinu

Ima, ima, samo treba pretraziti dobro :)

http://www.kupindo.com/kupovina/Auto-i-moto-delovi/Tuning/MEGUIARS-AGGRESSIVE-CLAY-ABREZIVNA-GLINA-EXTRA-SNIZENJE/9215964

Nisu 3M proizvodi "skupi" vec je problem sto nemaju manja pakovanja za nas amatere :thumbup:

Ima radnjica u Zemunu, pisao sam vec, prodaje na meru polir paste 3M.

A glinu manju ne mozes da uzmes.

Iskreno, ovo sto je BaneT rekao je preterianje sa cenom.

5k dinara je previse, stvarno. Ne mogu da poverujem da je preko sve bar duplo jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Bki...šta bre duplo? pa meguairs je plafon 15 dolara ! sve sa fajtalicom

Pre pola sata sam kupio SurfAce putty....2.6k dinara...200 grama

čim se bacim na posao kačim slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

gore kod Ace u Mastermixu...Žarkovo...

napominjem da je ona Mequarisova...hard varijanta...tako da ako neko bude naručivao to, prosto obrati pažnju, da ne bude posle kukulele

Edited by BaneT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao je ovaj i Meguiar's medium abrasive, ali trenutno nema.

P.S.: A slike gde su? :D

Edited by Bki

Share this post


Link to post
Share on other sites

ćuti...još nisam našao vremena...nisam ni mali servis uradio na alfi...ni za to nemam vremena...a kamoli za veliki...pa za trap...pa tek onda "lim" :)

nizak auto...ima dosta potpisa kamenčića po haubi i malo po krilima...boju i lak sam kupio...glina je tu...ma samo da navatam vremena i pada prvo styling :)

ko šiša mehaniku...ccccc....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vremena za to nikad dovoljno.

Ja sam se bio nameracio da radim kompletan detailing na kolima, ali doslo posle vreme da nisam imao kesa, bla bla bla, e pa sad cu to da radim na sledecim kolima.

Polako prikupljam sredstva, hocu da narucim neke stvari iz engleske.

Na zalost nemam uslove da sam perem kola, pa sam nasao vosak Collinite koji je otporan na deterdzent :) Prava stvar za nase perionice + sto je u nekoliko slojeva super zastita za zimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

primetio sam da si redovan na ovom topiku i da te zanima tema...probao karnubu?

Verovao ili ne tražim je jedno godinu i po dana...nema gde nisam gledao...to je meni extra..i pre 5 dana naletim na pumpi...ovaj brend što se u poslednje vreme forsira kod nas K2-poljaci....englezi i ne rade toliko sa njom...ja je straaaššno gotivim...pogotovo kad mi dođe neko sa tamnijom bojom...perverzno daje dubinu boje...ništa joj toliko ne da koliko karnuba...a probao sam doosta voskova...onih silicon free naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koliko znam, skoro svaki iole kvalitetan vosak u sebi sadrzi i dozu carnuba voska.

Englezi imaju carnube u skoro svim svojim voskovima. Inace, poznato je da sto veci sadrzaj carnube u vosku, to je vosak skuplji. Tako kutijice kvalitetnog voska dostizu cene i preko 1000 funti.

Jedna od jacih engleskih "ne skupih" firmi je Dodo Juice. Imaju malo skuplju varijantu voska pod nazivom Supernatural (najskuplji u njihovoj paleti). Kazu da moze da se meri sa mnogo puta skupljim voskovima po kvalitetu. Dobra stvar kod Dodo Juice-a je sto imaju male kutijice od po 30ml. To nisam video da iko sem njih radi. Samim tim je i cena manja, pa planiram da uzmem supernatural u toj maloj velicini. Ako se pametno koristi, moze i sa tih 30ml da se odradi auto u par slojeva.

Mogli bi da se organizujemo i da narucimo nekoliko komada, mozda i raznih, pa da izdelimo postarinu.

Ali opet dolazimo do problema da ja recimo nemam uslove gde sam da perem auto, i sad treba da dam pare na neki stvarno dobar vosak, nakon toga odem kod nas u neku perionicu i sta sam uradio...dzabe bacio pare i dzabe se trudio, kada ce njihove hemikalije da mi skinu vosak.

Zato bih bio do neba zahvalan, kada bi neko podelio informaciju, ukoliko zna za neku perionicu u kojoj koriste iskljucivo Ph neutralan sampon za pranje kola.

Ta informacija bi mi zlata vredela :D Posto onda sve dobija drugi smisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Evo da i ja postavim moja iskustva sa poliranjem kola. Totalni sam amater, tj. prvi mi je put da poliram kola.

yu30.jpg yu31.jpg

Koriscena najjeftinija polovna polirka, 3000 o/min, vec spomenuta pasta/vosak ili sta vec CarPlan Triplewax zeleno pakovanje. Nije najbolje ali je ipak uspela da iz nicega izvuce nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...