Jump to content
FAS Goran
raligno

Reparacija boje i poliranje

Recommended Posts

Da se nadovezem na temu, ima li kakve razlike izmedju poliranja i voskiranja auta? Da li postoji tecni vosak koji se samo nanese i lagano skine, dobije visok sjaj, a sve to bez mukotrpnog trljanja ??? :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji vosak koji je tecan koliko i mleko za poliranje, naravno da mora da se utrljava ali nije strasno-bez znoja puntica izvoskiras za manje od 1 sata, aposle toga i sija i mirise !!!!! :band:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smekeru 192, mislis na TURTLE WAX ili....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne, ima u SPINU u Karadjordjevoj da se kupi (tecni vosak kao mleko) proizvodjac 3M, pa trazis recimo 150 grama a ne celo pakovanje.

Taj vosak je extra, ja ga koristio vise puta na tudjim kolima ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da l' ja da kupim jedno 150gr , pa ti to koristi na mojim kolima? :rofl::rofl::rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, kupi ti jedno 100 grama pa daj meni da ja ispoliram moj auto a sto ostane potrosi na svoj :animier: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd' javicu ti se na PP ako se odlucim za tako nesto! :fish:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da se nadovežem, čim prođu ovi kišni dani ( verovatno za vikend) izvešću jedno ručno Low-budget voskiranje sa TURTLE wax da pokušam da skinem tragove nalepnica,

a pre toga ću sa T-cut da pokušam da skinem onu žutu ogrebotinu sa donje strane desnih vrata... :construction:

sunđer i krpe imam, a "hemija" je koštala 950 din u metro-u .... :alien::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao tragove kada sam skinuo FIAT bedz sa zadnjih vrata. Medicinski benzin je skinuo ostatke lepka, ali su tragovi ostali i njih sam bez problema skinuo nekim gelom za poliranje koji sam kupio u Merkuru, ako se dobro secam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno nisi zagledao previše moju makinu (beli ko beli), ali ovo ću raditi čisto iz zezanja da vidim našta će da liči...,

jer momci iz perionice koji su potpuno skinuli sve nalepnice koristili su fen i bmb 95 i to skoro 10 lit, ali je ispalo OK !!!

mene sad smo nervira žuta traka sa donjeg dela vrata i tragovi gde su bile nalepnice se vide na suncu i kad je auto potpuno čist - što je izuzetno retko !!! :cool::detective::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si pazario i koliko para?

Inace, posto mi se cini da nije ekscentricna, drzi je na najnizim obrtajima da ne spalis boju/lak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, da li je neko video da li ima da se kupi, i naravno gde, Turtle Wax ICE? :thumbup:

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites
najmanji obrtaji su 600....

max 3000 rpm

Mislim da do nekih 1500 mozes, ali pazljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turtle Wax meni skine sve tragove nalepnica, ali se posle nekog vremena opet pojave. U principu kad jednom kreneš da voskiraš auto njime, moraš stalno, jer posle nekoliko pranja postane nejednako.

Ali, kad se izvoskira, autić izgleda baš meraklijski. Treba samo trljati dobro i boja će svuda da seizjednači super, a sija kao ogledalo. Moj autić kao da više nije beo, koliko reflektuje svet oko sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zivi li ko od Vas iz Bg-a blizu TC Merkur ili odlazi tamo? Da li bi mogao neko da mi proveri ukoliko ode tamo da li ima da se kupi Turtle Wax ICE, jer mi TW distributeri rekose da ga ima u Merkur !!! TNX :thumbup:

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja sam na n.bg pa ovih dana ako budem isao na bezaniju ja cu da banem nije mi problem ali pokusaj da nadjes njihov tel pa ih okreni reci da ne zoves iz bg pa ih zamoli da ti kazu cenu i da li ima

probaj na ovaj broj: 011 205 72 11

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za broj, probao sam, izbacuju me ili prekidaju, videli na identifikaciji da nisam iz Bg-a pa da me otkace!!! :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko da je polirao auto sa ovim amaterskim polirkama tipa Einhell i Womax. Cene su im oko 6000 dindzi pa ako ima neko iskustva sa istima ili nekom drugom firmom u tom cenovnom rangu neka preporuci.

Nabavio sam 3M paste i sundjere, jedan mali deo sam odradio rucno i nije lose ispalo samo sto treba da se radiiii...

Ako je neko vec kupio polirku i odradio posao a sad mu skuplja prasinu moze na PP da sibne porukicu ako je voljan da je se resi za odredjenu svotu novca :whistle: (mozda je trebalo da ide u oglase ali rekoh kad sam vec ovde :sofa: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...