Jump to content
FAS Goran
raligno

Reparacija boje i poliranje

Recommended Posts

Zanima me savet,citao sam na raznim forumima(al se tema uglavnom otegne pa i ne razumem naj naj ),imam crnu ,metalik farbu na kolima,i primecuje se da je lose ispolirano bilo pred kupovinu,..pa bihh hteo da ispoliram lepo,pritom,i obavezno sa nekom polir pastom u boji(crnoj) da dobije nov izgled potpuno,da se osvezi full :w00t: .Koja pasta je za preporuku,znaci vrh(sa bojom),eventualno,kod koga da to uradim,da je proveren i posten lik,a ne neki dripac pa da mi zasere jos vise kola. :coffee:

pomagajte :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina,3G pasta,pa kvalitetno poliranje.Sve to mora da odradi neko proveren.Osnovno je da se sa 3G prvo koriguje :horse: koje je napravljeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti je samo lose ispoliran onda probaj sa G6 (farecla) ona je slabije gradulacije i preporucivija je za metalik boje inace po mom misljenju najbolje paste za poliranje kod nas

aV1pCcIr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E i meni treba ovo za ono mesto gde mi je bio cuknut auto, pa ispravljeno kod Duleta... Ajde preporuka nekih mesta gde bi to moglo da se odradi, naravno sa kvalitetnim pastama...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ako ti je samo lose ispoliran onda probaj sa G6 (farecla) ona je slabije gradulacije i preporucivija je za metalik boje inace po mom misljenju najbolje paste za poliranje kod nas

aV1pCcIr.jpg

Ja sam citao,cuo,da postoje paste u "boji",konkretno crna,koja polira i ujedno prevlaci neki sloj koji izjednacuje svaku neravninu,malo lupam,ne umem tehnicki da se izjasnim. To me zanima,..,koja firma tih polir pasti u boji,..eventualno sto "kolegu" Stefana isto zanima,koji majstor to radi kvalitetno,povoljno,..(moze na pm),jer nesto nisam za varijantu da mi to rade neki iz perionica,sem da nisu surovi profi,a da neko od nas ima preporuku. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidjao sam "kornjace" u boji u AP ali mislim da ih imaju bolje snabdevene radnje delova.inace ja sam entuzijasta pa poliram sam nekako sam najsigurnije tako.seti se imao ih je i shopinvest ovi sto rade champion program

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, jel' zna neko radju u gradu koja ima veliki izbor tih zaebavancija ?

Ja sam citao,cuo,da postoje paste u "boji",konkretno crna,koja polira i ujedno prevlaci neki sloj koji izjednacuje svaku neravninu,malo lupam,ne umem tehnicki da se izjasnim. To me zanima,..,koja firma tih polir pasti u boji,..eventualno sto "kolegu" Stefana isto zanima,koji majstor to radi kvalitetno,povoljno,..(moze na pm),jer nesto nisam za varijantu da mi to rade neki iz perionica,sem da nisu surovi profi,a da neko od nas ima preporuku. :thumbup:

perionica plus kod ljermontove na pravcu ka slapu provereni sto se tice poliranja. Polirao sam jedno 5 automobila, i likovi rade sa ozbiljnim pastama, a sto se tice hemijskog - vrhunsko je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam rucno polirao nekom turtle wax pastom svog starog punta na njoj je pisalo da se zastite gumeni i plasticni delovi, tako da mislim da oni ne smeju da se poliraju, zasto ne znam...

A bas cu otici kod tih u ljermontovu sto vaskez preporucuje, meni i onako treba malo parce da se ispolira, ali hocu da mi to neko odradi kako treba.

A jel moze neko da pojasni princip tih pasta sa bojom, to ne kapiram... Sta one u sebi sadrze boju i npr, tebi ogreban auto ima na crnoj farbi recimo bele i ona ti to prefarba??? :dizzy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...na svakom automobilu ima dosta sitnih, veoma sitnih oštećenja farbe. Najlakše ih je videti na haubi, tj. na njenom prednjem delu koji je najbliži putu. Svi kamenčići upravo tu udare, i ostave trag. Tokom poliranja, sitna oštećenja se napune pastom za poliranje. Ukoliko je automobil tamne boje, a pasta npr. bele boje, onda će i nakon završetka poliranja u svim tim sitnim oštećenjima ostati tačkica, trag bele polir paste. Naravno, sve se to vidi kad se približiš na 20, 30 cm, ali je tu.

Polir-pasta neće tu ostati stalno, i već posle 2, 3 pranja ona nestane, tj. izađe iz tih sitnih oštećenja.

Pasta u boji neće ostaviti takve tragove. Naravno, i ona će ući u ta oštećenja, ali neće biti tako lako vidljiva jer je u boji automobila.

Ovo je razlog za koji znam...možda ima i još neki... :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je ono sto me zanima,..sto nesha rece,...samo "dajte" marku,i majstora i ode crna guja kod "kozmeticara" . :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja kad sam rucno polirao nekom turtle wax pastom svog starog punta na njoj je pisalo da se zastite gumeni i plasticni delovi, tako da mislim da oni ne smeju da se poliraju, zasto ne znam...

naucio na tezi nacin, tj, farbaru je padalo gita i kasnije delova polir paste koje masina razbacuje po prednjoj masci, posle toga, mozes samo da prefarbas te delove ponovo u crno... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ako ti je samo lose ispoliran onda probaj sa G6 (farecla) ona je slabije gradulacije i preporucivija je za metalik boje inace po mom misljenju najbolje paste za poliranje kod nas

aV1pCcIr.jpg

Polir pasta G6 Farecla namenjena je za grubo poliranje i uklanjanje riseva od smirgle granulacije 2000 a inace je

grublje gradacije od G3.

Bavim se prodajom istih tako da znam o cemu se radi.

Pokusaj da pogledas na Ehomovom sajtu mozda nadjes o Farecla proizvodima neku brosuru.

www.ehom.co.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

videcu da postavim na rapidu film o koriscenju Farecla proizvoda tako da mozete da se upoznate sa proizvodima

i sa tehnikom poliranja.

nas drug Bokija je uspesno upucen u tu problematiku.

Evo ga link kao sto sam obecao pa mozete da skinete filmic o poliranju i koriscenju Farecla polir pasti

i ostalih stvari.

http://rapidshare.com/files/197804584/Poli...skom_jeziku.rar

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravo za up druze. upravo skidam.. pogledacu ovih dana. posto me ceka sredjivanje limarije, malo farbanja i sl bas mi je trebalo ovako nesto

tnx

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam sta mu bi!

normalno sam ga okacio i radio je!

ajd videcu da ga okacim ponovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja zaboravio da ostavim comment :)

film je super. lepa vizuelna objasnjenja. za mene (totalnog pocetnika) je fenomenalno.

tnx m8

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stilista, tvoj gornji link ne radi...a, ovaj ponovljeni radi... :thumbup:

znam znam!

jos u subotu vece nije radio a zlox je jedini koji ga je skinuo i posle toga CVRC

tako da je Zlox postavio filmic ponovo.

tnx ZLOX!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg reko mozda sam ja maler pa upropastio linAk :) pa reko daj da ispravimo to :)

no prob.. tnx jos jednom tebi za ovo.. pomocice mi dosta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...