Jump to content
FAS Goran
raligno

Reparacija boje i poliranje

Recommended Posts

Tako je, ako nisi nikada radio veće površine, može ispasti gore nego što je trenutno, plus ako nemaš odgovarajući alat, dobre jastučiće za poliranje, na nekim mestima potrebno je šmirglom lagano skinuti oksidovani sloj...
Ja sam jednom probao i napravio katastrofu ;) , bez alata i prakse nema dobrog rezultata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni koji su profi iz pre par postova su 12000, 33000 je komplet spolja iznutra i ludila... A zar stvarno misliš da će ovi za 2000 din da to urade bolje od tebe? :D 

 

Edit: ja sam tako pojeo govno jer sam hteo da uštedim i preko kupona uzmem ugradnju parking senzora i ljudi mi ugrade na pogrešnim mestima.. mislim, rade i ovi super i sve hvataju, ali ne izgleda kao fabrika :D 

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja sam to postavio da pokazem kolegi da ima u velikom rasponu cena, cim ti doneses kupon ko zna sta ce da koriste i kako ce to da urade :D

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Nikola 1.6 said:

Planiram za vikend da uzmem Sonax u crnoj boji i ispoliram haubu i vrata gepeka, trenutno nemam kinte da poliram profi trebam da menjam neke gluposti. Auto je generalno sav izgreban zbog stručnog pranja prethodnog vlasnika i pranja na četkama, ali su hauba i gepek najgori riseva - koliko oćes. Jel radio neko u medjuvremenu sa ovom pastom? Ne znam dal ce biti razlike u boji medju panelima s obzirom da je polirka u boji :ermm: 

Crna polir pasta sluzi za pokrivanje ostecenja i za nju ne treba nikakva masina.

Pasta se jednostavno nanese  sundjerom i saceka da se osusi a zatim suvom pamucnom i cistom krpom se skine ta pasta  a ostatak koji se zavukao u brazgotine i rupiuce  se nece skinuti krpom i pokrice  ta sitna ostecenja.NAravno ta polir pasta daje i extra sjaj  ali koji traje oko 2-3 pranja.

Auto ne mora da bude crn da bi se koristila ova pasta na njemu i to moze da bude i neka druga tamna boja tipa teget,braon,zelena tamnija i slicno.

A sto se tice poliranja  kod nas u NS ima majstora i perionica koje za 50-60€ ispoliraju auto,odrade ga dubinski i operu motor i to zaista zna da izgleda fino jer  eto svi placevi gde su kola usijana  rade kod tih ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako korisna informacija. Videcu sad za vikend da probam da uradim ako ne bude kise,  principu meni samo i trebaju da se popune risevi od pranja smirglom. Ortak sa faxa radi poliranje, po automobilima i slikama koje izbacuje deluje da je bas profi. Moracu da ga cimam kad sredim neke decije bolesti na autu. Za dubinsko mi je drug koji radi u rent-a-caru preporucio nekog njihovog, 25 jevreja sve osim neba. 

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj kontakte ortaka koji radi poliranje, kao i onog što radi dubinsko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danilo1 za dubinsko ili za poliranje? :D 

 

Edit:  Sad vidim da trazite brojeve i za jedno i dugo. Cim saznam javljam. 

Kazem za dubinsko sam dobio preporuku a poliranje radi ortak sa faxa i po kolicini posla rekao bi da su ljudi zadovoljni, nisam bio ni kod jednog ni drugog za sada. Planiram posle registracije u oktobru da ih obidjem.

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Nikola 1.6 said:

Nadam se da smem da okacim ovako.. 

Slobodno, znacice ljudima. Sve je OK dok ne prelazi u otvoreno reklamiranje ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam se sa Lazom sad. Kaze da je zauzet do sledece srede, posle toga moze da te primi ako si idalje zainteresovan. Zbog velike kolicine posla uveo je zakazivanje ponedeljkom.

Za dubinsko cekam ortaka da mi javi broj telefona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ostavio brava na kompletno sredjivanje u Sapcu kod nekog decka, mogu da vam dam kontakt kad vidim kakav ce bravo da ispadne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/4/2018 at 10:10 PM, Dule 021 said:

Crna polir pasta sluzi za pokrivanje ostecenja i za nju ne treba nikakva masina.

Pasta se jednostavno nanese  sundjerom i saceka da se osusi a zatim suvom pamucnom i cistom krpom se skine ta pasta  a ostatak koji se zavukao u brazgotine i rupiuce  se nece skinuti krpom i pokrice  ta sitna ostecenja.NAravno ta polir pasta daje i extra sjaj  ali koji traje oko 2-3 pranja.

Auto ne mora da bude crn da bi se koristila ova pasta na njemu i to moze da bude i neka druga tamna boja tipa teget,braon,zelena tamnija i slicno.

A sto se tice poliranja  kod nas u NS ima majstora i perionica koje za 50-60€ ispoliraju auto,odrade ga dubinski i operu motor i to zaista zna da izgleda fino jer  eto svi placevi gde su kola usijana  rade kod tih ljudi.

Ako može neki savet iz iskustva,da li da uzmem crnu ili sivu polir pastu za moju Merivu?

image.thumb.jpeg.4461929fc78ffe4c58e9fed968a9b7a4.jpeg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze i crna. 

Siva je svetlija od nijanse tvog auta i postoji mogucnost da se vidi jos vise. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako se i meni čini,mislim da je bolja crna za ovu moju nijansu.

image.thumb.png.9fb35f170c48f6573555cf18c7951546.png

Paleta boja prikazanih na samom proizvodu mi se više uklapa na crnoj pasti.

Hvala Dule!:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam bas juce presao sa crnom polir pastom  na mom autu branik koji ima veoma sitne tackice na levoj polovini i odmah je prestalo da upada u oci. 

B7A1FC58-1356-41BB-8EE4-CA620ABBE114.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super!

Probaću da saniram oštećenja,pa javljam utiske!

Lepa Bengula Dule,serija 1?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran gde da stavim ovo pitanje, pa ću ovde.

Kupio sam sasvim dobrom Punta mk2b, ali jedini problem mu je izbledela crvena boja. Znam da nije jedini koji ima takav problem pa tražim savet kako da to probam da sredim u nekoj meri. Hauba, krov i jedna strana mi je svetlija od druge strane.
Fotka nije mog auta, nego nekog sa oglasa, ali identičan problem ja imam.

78f0725eb6c7-1920x1080.jpg

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@M1K194

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve OK, uzivaj ;) ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...