Jump to content
FAS Goran
raligno

Reparacija boje i poliranje

Recommended Posts

Momci, treba da skinem vosak sa kola (mislio sam da stavim onu keramičku zaštitu) pa mi treba savet koje je jeftino sredstvo za odmašćivanje i skidanje voska a, koje može da se kupi kod nas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, da ne listam 20 strana, pogledao sam jos neke teme, da li imate neku preporuku za polianje vozila? Ko to radi dobro, dugotrajno, a da nije tipa preko 100 eur i neke cifre za koje mogu da ofarbam pola auta.

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, dellas said:

Drugari, da ne listam 20 strana, pogledao sam jos neke teme, da li imate neku preporuku za polianje vozila? Ko to radi dobro, dugotrajno, a da nije tipa preko 100 eur i neke cifre za koje mogu da ofarbam pola auta.

Možda suvišno pitanje - a što ne uradiš sam ?

 

Prvi put rađeno, ručno, pa još i pogrešno a efekat...proceni sam 

 

!_avatar.jpg

Edited by Zastavnik10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hauba je u losem stanju, nije lak los ali je neko polirao uradi sam pa je napravio gomilu sitnih riseva, ipak bih kod nekog profi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije "neko" nego ja i nisam se propučivnudio za "posao". To je nešto što se radi za svoju dušu.

Btw, nema nijednog risa na haubi nego sa strane par fleka preskočenog voska ,  koje su posle uklonjene. 

 

A ako hoćeš da ti neko uradi i povoljno prođeš - najbolje pogledaj na sajtovima za popuste. 

Pogotovo zimi imaju vaučere i sa 50% sniženja na dezinfekciju klime i poliranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ti Džemo idi kod tih sa popustima, ma rade vrhunski, od dubinskog pranja pa na dalje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, marko.jovanovic said:

Samo ti Džemo idi kod tih sa popustima, ma rade vrhunski, od dubinskog pranja pa na dalje :D

Ja takve stvari radi sam za svoju dušu.

A ako bude trebao savet, pitaću tvoju kumu...zna bolje nego ti :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao si:

Quote

A ako hoćeš da ti neko uradi i povoljno prođeš - najbolje pogledaj na sajtovima za popuste. 

Pogotovo zimi imaju vaučere i sa 50% sniženja na dezinfekciju klime i poliranja.

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dellas said:

Drugari, da ne listam 20 strana, pogledao sam jos neke teme, da li imate neku preporuku za polianje vozila? Ko to radi dobro, dugotrajno, a da nije tipa preko 100 eur i neke cifre za koje mogu da ofarbam pola auta.

 

Rele iz S.Mitrovice, Pro Shine Detailing.

 

http://www.mitsubishiclubserbia.com/forum/viewtopic.php?f=41&t=1495 

Aktivan je i na Detailing Serbia forumu...

 

Drugar za 60e proslog leta uradio detailing enterijera, prezadovoljan je. Poliranje je slicna cena a momak radi vrhunski, imas slike u linku, ja sam hteo da sredim prosli auto kod njega ali nisam stigao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Drugari, da ne listam 20 strana, pogledao sam jos neke teme, da li imate neku preporuku za polianje vozila? Ko to radi dobro, dugotrajno, a da nije tipa preko 100 eur i neke cifre za koje mogu da ofarbam pola auta.
Jako nezahvalno to moze da bude, znam servis koji je to radio bas bas dobro, radili mnogi iz grada kod njih, neki auto placevi prvo tamo istovarali ceo sleper pa tek posle njih na plac i uvek sve bilo extra, i ja posaljem drugara kod njih, kao znam ih licno, dobri smo, rade odlicno, i uniste mu auto, prosmirglaju na par mesta, nikada vise taj auto nije bio kao do tada, realno mu nije to ni trebalo nego drugar hteo da jos malo zasija....
Drugi slucaj, komsija klinac otvorio perionicu, poceo odlicno da radi, sve zivo ima, dobre masine, paste, odlicno radi, poceo da radi bas bas skupa kola, proculo se, burazeru polome soferku i prave se ludi, pa se to moralo resiti na ne finiji nacin, posle cujem opet nekom soferka, opet fuserisanje u poliranju, pa ne zasrafe sediste posle dubinskog, pa na nekom audiju novom sjebu far, pa napune neku kabinu vodom....
Bolje da sam nadjes, procenis, dogovoris, ja sam tad prestao da preporucujem vise bilo kog, dva puta sam se zeznuo....
FB reklamiranje ne znaci nista, tu svako kaci ono sto zeli, samo radove sa kojima su zadovoljni, a to su obicno kola stara do 3 godine koja bi sijala i da su samo izvoskirana.
Treba znati ispolirati starije boje i vec farbana kola na kojima oni ne znaju koliko ima laka....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, confratelli said:

Rele iz S.Mitrovice, Pro Shine Detailing.

 

Rele je bio jedan od najkvalitetnijih ali ujedno i ubedljivo najskuplji detailer. Preporuka za njega nikako ne ide uzimajući u obzir šta je Dellas napomenuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ja ne znam da li racionalno razmisljam, ali ja cu (kod mog farbara koji stvarno radi dobro svoj posao) da ofarbam, haubu, krov i gepek za 150 eura, 2 krila za jos 80e, ako je ceo auto u banani ok mi je da ga posaljes kod nekoga ko ce da ga ispolira profi za 150 eura, ali ako je neki deo kritican bolje da ga ofarbam nego da idem svakih 6 meseci kod polir majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skroz racionalno, ali onda u jednačinu ubaciš 1001 činilac i dobiješ ozbiljnu glavobolju u procesu donošenja odluke.

 

Lepo si rekao, deo koji je kritičan - farbar. Al' to kad imaš, kao ti, nekoga ko stvarno dobro radi svoj posao. Kad nemaš, ili neko neće da farba auto, onda se traži spas na drugoj strani. Suština je da sve dobro izvagaš ali da imaš i osnovno predznanje šta se čime postiže i šta kako radi. 

 

Evo desetara gore koji bi na popust.com da polira auto. Kada i ako se uputi i edukuje dovoljno u materiju poliranja farbe na vozilima, nikada više mu ne bi palo na pamet da to uradi. Problem je u tome što mnogi rade posao kojim se bave onako kako ne treba. Da je sve uređeno, ne bi imali ovaj problem. Ali nije.

 

Da ne dužim (smaram) dalje, tebi je još bitnije da se dooobro uradi pošto ti je auto crne boje (ako pričamo o tvom novom autu). Tu se amaterizam i loše poliranje još više primeti i pravi ozbiljan problem. 

 

edit: ne mogu sad da se setim jedne korektne perionice u BGD (nešto tipa iskra, sjaj, caklica, tako nekako), ali ako ti i Dragan hoćete da se provozate do NS - znam gde da vas pošaljem.

Mada, kao što ja ne bi došao u BG za pranje i poliranje, pretpostavljam da i vi nećete do NS-a...

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dellas potpuno racionalno razmišljaš . I meni je taj momenat sa cenom uvek bio :blink:

E sad, obzirom da ne znam koliko koštaju hemije kojom se radi proces i koliko radnih sati treba da odvoji čovek (majstor) za dobar detiling jednog auta nikada nisam hteo da komentarišem ali mi jednostavno izlazi nenormalno mnogo 300-400-700e za predmetno! 

Da da, nisam pogrešio i po 700e daju ljudi za to:o

Ja ću najverovatnije u SM oterati i ostaviti auto na sređivanje/poliranje. Šurak poznaje momka koji vrhunski odradi posao za razumnu cenu. Njemu je G6 crni doveo do perfekcije! Jedina mana je što radi polako i obično mora auto da ostane 2-3 dana kod njega što meni ne predstavlja problem.

Nemam nikakvih ozbiljnih problema na boju ali obzirom da je crn i ima dosta tragova pranja po njemu hoću da ga upicanim. Ništa strašno ali na ovoj boji i površinama dosta upadljivo za moj pojam :)

Najverovatnije ću to tek na proleće da radim ali nikad se ne zna. Javljam utiske kad uradim ali kažem njemu je farba nakon tretmana izašla kao nova a imala je isto oštećenja od pranja i nekog šiblja kroz koje je auto prošao baš baš dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, PremieRacing said:

Skroz racionalno, ali onda u jednačinu ubaciš 1001 činilac i dobiješ ozbiljnu glavobolju u procesu donošenja odluke.

 

Lepo si rekao, deo koji je kritičan - farbar. Al' to kad imaš, kao ti, nekoga ko stvarno dobro radi svoj posao. Kad nemaš, ili neko neće da farba auto, onda se traži spas na drugoj strani. Suština je da sve dobro izvagaš ali da imaš i osnovno predznanje šta se čime postiže i šta kako radi. 

 

Evo desetara gore koji bi na popust.com da polira auto. Kada i ako se uputi i edukuje dovoljno u materiju poliranja farbe na vozilima, nikada više mu ne bi palo na pamet da to uradi. Problem je u tome što mnogi rade posao kojim se bave onako kako ne treba. Da je sve uređeno, ne bi imali ovaj problem. Ali nije.

 

Da ne dužim (smaram) dalje, tebi je još bitnije da se dooobro uradi pošto ti je auto crne boje (ako pričamo o tvom novom autu). Tu se amaterizam i loše poliranje još više primeti i pravi ozbiljan problem. 

 

edit: ne mogu sad da se setim jedne korektne perionice u BGD (nešto tipa iskra, sjaj, caklica, tako nekako), ali ako ti i Dragan hoćete da se provozate do NS - znam gde da vas pošaljem.

Mada, kao što ja ne bi došao u BG za pranje i poliranje, pretpostavljam da i vi nećete do NS-a...

Kod mene je upravo to problem, neko je u kucnoj varijanti polirao haubu i ostavio gomilu sitnih linija po njoj, mislim da pravom majstoru to nece biti problem.

 

@Markobgd Javi utiske i cenu kod tog majstora, vreme nije problem, a ako ces ti tek na prolece mozda i da nam das kontakt pre toga? Ja bih to uradio sto pre, cim mi stigne auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da nije Rele... a pošto je SM u pitanju, velika verovatnoća da jeste  :D mislim, ne zato što je loš, nego zato što nije tu.

 

Dellas, ako ti nije problem da odeš za Mitrovicu, nije ti problem ni za NS da dođeš. Neka ti opcija bude i da ti ja zakažem kad ti odgovara da dođeš i da se isti dan (samo kasno popodne) vratiš kući. Taman probaš auto  B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rele je u DE i na njega ne računajte - iako je vrhunski radio. 

 

U SM ima jos jedan detailer, ako smo Marko i ja mislili na istog ("Luksar" ili tako nešto). Planiram kod njega da oteram autić na poliranje (jer se vozimo svakodnevno u kombiju koji je sređivao zaista je pedantno urađen i stepen enterijer).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...