Jump to content
FAS Goran
raligno

Reparacija boje i poliranje

Recommended Posts

Jedno pitanje.

Bio mi je auto kod limara na sredjivanju (punto 2), i kad je zafarbavao neke delove nije lepo zastitio ostatak pa mi se prasina od farbe zalepila za neke delove limarije i za stakla, sad je onako hrapavo pod rukom. Sa stakala sam skidao nitrom, na krpu i trljaj, skinulo se dosta ali je i ostalo. Haubu sam ispolirao sa G3, ispalo je super, ionako je bila zrela za poliranje. Onda mi pade na pamet da probam sa polir pastom na staklu, namazao sam cosak zadnje soferke i istrljao, bukvalno za par sekundi je bila glatka i cista kao led. Nikakve nezeljene posledice nisam primetio, e sad, da ne bude nesto na duze staze, tipa da matira posle mesec dana ili tako nesto, pa sam hteo da proverim pre nego sto predjem sva stakla. Ili da probam sa necim drugim, nitro mi se cinio kao pravo resenje ali nikako da skine sve, ni posle 10 minuta trljanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali Giljardo nije moj :D

Salim se, probacu i stakla kad budem polirao ostatak auta, imam i na soferci polukruzne tragove od brisaca, mozda ce i to da se skine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoće ako nađeš dobru pastu. Pošto staklo ima dosta veću površinsku tvrdoću od boje uzmi neku pastu za poliranje metala. Trebalo bi da skine tragove od brisača.

Pazi samo kad budeš radio, nemoj nikako na suncu i pazi da ne pregreješ šoferku pošto može da pukne. To ćeš izbeći tako što ćeš da "trčiš" mašinom i da se ne zadržavaš dugo na jednom mestu.

Javi šta si uradio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Danas sam vozio auto na poliranje. Boja je crna. Generalno sam zadovoljan ali se na laku vide mjesta gdje je tackano, posebno hauba. Kupljena je originalna boja po naljepnici ali se vide tacke. Da li je to uobicajeno tako?

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, silenci said:

drugar neki dan zakacio punta o neki lim,pa sad dal moze ovo da se ispolira i sredi il mora farbanje

0-02-01-cfb2e67489a50f89847e0376d410e83b094d95ab65a1070fc7e70d582acc11d9_full.jpg

Ogrebotine su preduboke i skinut je lak. Moze da proba smirglanje vodeno pa poliranje ali sigurno ostaju risevi. Riseve moze probati popuniti bojom (namakanjem sa masnim papirom) ili sa onim markerima za reparaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedno upozorenje za sve - skidajte ptičiji izmet što pre!

 

Sa desne suvozačke strane ostalo mi je duže vreme neočišćeno jedno manje govance. Primetio ga jesam, ali stalno sam u nekoj gužvi, tada da nisam imao vremena da ga očistim, a nije mi ni bilo uvek pred očima, jer ne prilazim kolima sa te strane... tek posle mesec dana sam se setio da ga sredim, i ima šta da vidim - rascvetao mi se lak na tom mestu - ko da je neko lupio čekićem da naprsne, pa onda još počupao komadiće laka - i to sve u veličini nokta. Da čovek ne poveruje - da nije govance bilo na tom mestu pre minut, ne bih nikad poverovao. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo duze od mesec dana nisam dovoljno ni spavao, a kamoli prao auto... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidam ta sranja da izvineš čim vidim. Na Y jedno nisam oprao odmah jer smo bili na godišnjem...nakon tih 10tak dana ispod izmeta matirao lak dobrano.

Na ovim novijim kolima (čitaj sa lošijim farbama) progrizlo bi do lima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt ovo kao da se posrao ker koji ima dijareu, i to neki rot....

 

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, totti said:

E gle šta je vrana koja je polila litru borovnice napravila emoji3.png6d611422c1d669d7acdf686d0a07b46f.jpge88c839ec50a0ea73a835730019db813.jpg

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 

Kako ga je prokomentarisala... :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takvi reptili su i kod mene, uzas, nije mi jasan toliki kapacitet! Jedno veče sam čuo komšiju kako ih gadja vazdušnom puškom. Unakazili BMWa po soferci i haubi, kompletno! Užas... 

Imaju jedno omiljeno drvo ispod koga je uvek prazno mesto za parking, niko ga neće :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci, jamačno je problem u kvalitetu farbe. Imao sam stila na kome sam farbao haubu i na ostalim delovima kola se ptičiji produkt probavnog trakta skine bez poslaedica ali na haubi farba matira.

Morate se prema kolima ponašati ažurno (ko možee) (ovo je pametovanje tipa voda je mokra...) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezultat na Toledu je za postovanje, ali evo i mog skromnog doprinosa problematici, iako se sukob desio pre par godina - moguce da je ovde bilo u pitanju torpedovanje iz vise cevi, manjeg kalibra:

19052012315.thumb.jpg.94c8a67dbadda48f2ae69b615af14926.jpg

Takodje cim vidim produkte olaksavanja, skidam to momentalno sa laka. A za ovo se odlicno secam da sam, uprkos brzoj reakciji, gadeci se i s mukom ocistio i kad je bilo dobro nakvaseno.

Dok se bela skidala vrlo lako, braon komponenta je bila kao zacementirana za staklo i lim, vise za neko skidanje spaknom :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...