Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.2 - city servo ; senzor pozicije volana

Recommended Posts

Dijagnostikom se radi, toliko znam :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kalibracija je neophodna posle takve intervencije.Da objasni senzoru šta je pravo,a šta levo i desno.

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jedan autoelektricar rekao kako, ukoliko ne kalibriraš, da se senzor sam kalibrira nakon što se volan kroz dan/dva namota više puta puni lijevi i puni desni. Dakle, on i sam bez kalibracije nauči položaj. Koliko je ovo točno ne zmam, ali meni je nakon par dana od zamjene išao volan lakše nego na početku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, dodo said:

Meni je jedan autoelektricar rekao kako, ukoliko ne kalibriraš, da se senzor sam kalibrira nakon što se volan kroz dan/dva namota više puta puni lijevi i puni desni. Dakle, on i sam bez kalibracije nauči položaj. Koliko je ovo točno ne zmam, ali meni je nakon par dana od zamjene išao volan lakše nego na početku. 

Pogresna informacija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Goran Zemun said:

Pogresna informacija. 

Super. Dobro da znamo za ovo. Dakle, na kalibraciju nakon zamjene. A može li se išta senzoru dogoditi ako se ne kalibrira? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, dodo said:

Super. Dobro da znamo za ovo. Dakle, na kalibraciju nakon zamjene. A može li se išta senzoru dogoditi ako se ne kalibrira? 

Ne

Share this post


Link to post
Share on other sites


Drugari, jedno pitanje...da stalna, neprekidna upotreba City Serva, skraćuje radni vek elektromotora (ili senzora)?

Da li generalno postoji neki razlog, zbog čega bi City Servo trebalo isključivati.

Hvala i pozdrav!

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ženinom automobilu se par puta desilo da se upali crveni volan i da oteža okretanje. Svaki put je bio akumulator u problemu.

Posle zamene akumulatora, sve radi normalno.

Punto 1,2 - 8V - 2011 godište tek nešto više od 85 000 km

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Drugari, jedno pitanje...da stalna, neprekidna upotreba City Serva, skraćuje radni vek elektromotora (ili senzora)?

 

Da li generalno postoji neki razlog, zbog čega bi City Servo trebalo isključivati.

 

Hvala i pozdrav!

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

 

 

Iz mog iskustva ne, predjeno za 9.5 godina 138k,od toga 110-120k u gradu Beogradu (punto classic 1.3 multijet 2010) sa non stop upaljenim city servom. Par puta se gasio servo, sto je rešavalo gasenje i paljenje auta. Dešavalo mi se zimi samo da se upali lampica a sve radi normalno (verovatno zbog temperature).  

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Iz mog iskustva ne, predjeno za 9.5 godina 138k,od toga 110-120k u gradu Beogradu (punto classic 1.3 multijet 2010) sa non stop upaljenim city servom. Par puta se gasio servo, sto je rešavalo gasenje i paljenje auta. Dešavalo mi se zimi samo da se upali lampica a sve radi normalno (verovatno zbog temperature).   
Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
 
 
 
 
Najlepše hvala na odgovoru....a ja ga štedim kao budala godinama... misleći da se više greje/opterećuje zbog veće snage...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana crveni volan, skroz je zakucao, tvrd kao traktor da teraš. Dešavalo mi se to i ranije pre godinu, dve,tada ugasim auto, upalim i sve ok. Sada neće i neće i dalje tvrd volan. Odem kod komšije autoelektricara greška c1050.stavi svoj motoric i sve ok. Vozio po gradu nikakav problem. Probao u mestu pun levi, pun desni nekoliko puta i Upalio je lampicu crveni volan ali servo i dalje normalno radio. Ugasim, Upalim ugasi se lampica i od tada city normalno radi. Čuo sam se i sa goranom koji kaže da je senzor pozicije volana s tom greškom. Komšija mi zamenio motoric misleći da je do njega, imao je na poslu i kaže aj da probamo. Nije još naplatio kaže Teraj nedelju dve pa vidi šta ćeš.
Sad ja vas pitam šta raditi? Da li da mu platim za motorić ili da mi skine celu pušku volana, da pošaljem goranu da zameni senzor pa da mi komšija vrati moj motorić?
U totalnoj sam dilemi. Najviše me nervira što kako je stavio svoj motorić servo normalno radi,a pitanje je do kada će. Da ne bude da bljunem i za motorić i za senzor.

Послато са Redmi 7A помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, salevs said:

Pre par dana crveni volan, skroz je zakucao, tvrd kao traktor da teraš. Dešavalo mi se to i ranije pre godinu, dve,tada ugasim auto, upalim i sve ok. Sada neće i neće i dalje tvrd volan. Odem kod komšije autoelektricara greška c1050.stavi svoj motoric i sve ok. Vozio po gradu nikakav problem. Probao u mestu pun levi, pun desni nekoliko puta i Upalio je lampicu crveni volan ali servo i dalje normalno radio. Ugasim, Upalim ugasi se lampica i od tada city normalno radi. Čuo sam se i sa goranom koji kaže da je senzor pozicije volana s tom greškom. Komšija mi zamenio motoric misleći da je do njega, imao je na poslu i kaže aj da probamo. Nije još naplatio kaže Teraj nedelju dve pa vidi šta ćeš.
Sad ja vas pitam šta raditi? Da li da mu platim za motorić ili da mi skine celu pušku volana, da pošaljem goranu da zameni senzor pa da mi komšija vrati moj motorić?
U totalnoj sam dilemi. Najviše me nervira što kako je stavio svoj motorić servo normalno radi,a pitanje je do kada će. Da ne bude da bljunem i za motorić i za senzor.

Послато са Redmi 7A помоћу Тапатока
 

Da, to je greška senzora. Da je motoric crkao ne bi nikako radio. Ne bih te volio zeznut jer nisam baš expert u tome, al po mom iskustvu ta greška i ti simptomi su isključivo senzor. Pogotovo ako ti se to i prije povremeno događalo. Vrati motor pa ga lako kasnije kupiš ako bude do njega. Prvo riješi senzor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško je to tako bez dijagnostike...
Ja bih zamenio sve bez obzira na troškove, vitalan je deo a kad zameniš miran si godinama....

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostika je pokazala grešku c1050 i goran iz sombora kaže da je senzor pozicije volana.... Ne znam šta ću, pratim vaše komentare možda odem kod još nekog električara

Послато са Redmi 7A помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi sa Goranom sa Altine. Ima i svoju temu ovde. Za punta 3 1.3 multijet je nov senzor sa zamenom i 2g garancije 150e kod njega.
Vidi to sto pre da ti ne daj Boze ne otkaze negde na otvorenom pri velikoj brzini.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze da otkaze volan, moze da otkaze servo samo

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gubis asistenciju el.motora, servo volan i city mod a ostaje ti u funkciji volan, ukrucen sto bi ti rekao

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna da bude zajebano kad se skreće mora se biti oprezan. videću šta ću, pitaću još neke električare šta da radim.po meni menjao bi senzor,goran iz sombora daje garanciju 30 dana na polovan i svaki reparira ako može da se reparira ako ne može kanta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje sam na početku priče. I pored zamenjenog motorića isto prijavljuje grešku i volan je tvrd kao u traktora. Vratio mi komšija moj motorić i ujutru teram kod drugog majstora jer (komšija) neće polovan deo (senzor) da menja jer kao ako bude zvekno posle mesec dva treba 2puta da skida, naplaćuje ruke... Iako mu rekao da nema veze ja preuzimam rizik nije hteo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada senzor staviš moraš da izbaždariš!

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista stvar,jedna došla iz nemačkog druga iz francuskog jezika...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

poručio senzor od Gorana iz Sombora za 3000 (nov je oko 8000), majstoru za ruke 3600 i to je to. videćemo dal će se u narednih par meseci opet praviti problem, nadam se da je problem rešen. 

volan isti kao i pre bilo kakvih problema. 

city ne gasim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...