Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.2 - city servo ; senzor pozicije volana

Recommended Posts

Zvao sam Gorana koji je rešavao prošle god-kaže nije senzor sigurno. Da je on, povremeno bi palio grešku. Sumnja na motor ili centralu. Centralu imam,a ako je motor...kod električara i ciao
Ima Goran i motor,meni je zamenio skoro.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam motor(rotor/stator) veoma retko stradaju. U glavnom su releji...tj neka elektronika.. 
Releji 200%

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se i ja prijavim u klub, sta je u pitanju, ne vraca volan u normalan polozaj posle namotavanja. 1.2 8V 2001.g

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti pali lampicu(crveni volan) i da li je padala kisa(mokar kolovoz) kada se to desilo i da nisi naleteo na neku rupu ili udario u npr ivicnjak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista, ne pali lampicu, nisam udarao, volan najnormalnije radi, samo sto ga ne vraca kako treba

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz svima imam jedan problem sa servom na puntu 1.9 JTD

Izbacuje mi gresku Motor phases i neradi mi servo uopste cak i kad ukljucujem dugme city ne pojavljuce mi se na tabli lampica city

Sta to moze da bude, sad su mi trenutno rasturene plastike oko volana, iskopcavao sam dzekove i cistio ali su kristalno cisti. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao narode :) procitao sam celu temu(uhh)....

Pa rekoh I ja da se prijavim, moj punto je 2011 god emotion abs paket ali imam problem sa sitnim lupkanjem letve I povremeno gasenje serva I paljenje lampice a I volan mi stoji naget na stranu kada su tockovi ispravljeni...

Interesuje me da li se ljudi koji su pominjani kroz temu (Goran, Tim servis, Goran zemun) I dalje bave ovim stvarima. Razumeo sam problematiku, ali mi ipak treba strucni savet sta prvo da pocnem da radim....sredjivanje letve, ugao volana, releji ili senzor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi prvo na centriranje trapa pa kod majstora da ti resetuje sta treba oko senzora pozicije volana pa vidi. Meni je pomoglo i sacuvalo mi 150 evra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih da napisem da sam samostalno resio problem. Problem jebio u hladnim lemovima releja u motoru serva i to sam resio ponovnim prelemljavanjem unutar motora serva na plocici. Nije nista komplikovano ali je neophodno da se odleme svi kablovi sa plocice i da se plocica izvadi vani. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da i ja sam citao dosta kazu da je u glavnom tu problem, kao hladan lem.

Moze biti senzor pozicije da je otisao ili se treba samo kalibracija uraditi,motor riknuo ili hladan lem, tako pise vecina da je tu problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da si malo procesljao temu video bi da moze...

A mogu da budu i druge stvari, imas dosta toga objasnjeno ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni povremeno pali lampicu dešavalo mi se i u vožnji da rikne servo ali jako retko tada stanem i upalim auto i proradi. To mi se dešavalo i na Opelu.

U City modulu mi auto vuče u stranu na malim brzinama a normalno ne! Tako izbegavam City servo samo kad uparkiravam. 

Inače auto ide redovno na reglažu, i dobro je podešen da drži pravac.

Hoće da pali lampicu ako je loš ili manji od propisanog akumulator, loše gume, slab pritisak u gumama ili ne uravnotežen pritisak tj nesrazmeran. Onda ako je loša reglaža ili ako je nema.

A mislim da je generalno ako mnogo pali i blokira dibidus riknuo motor serva tj senzor pozicije volana i treba ga zameniti, ali jbg mislim da je oko 150e nov u Kit Komerc-u...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel moze meni pomoc drugari izludecu..dakle pisao sam vec na ovoj temi, oitisao mi bio senzor ugla volana u aprilu prosle godine ,stavio sam nov i posle toga nikad se nije motao volan kao pre. Objasnjenje - ma novo je utegnuto sve ovaj tvoj bio razlokan itd. Ok, vozim ja tesko islo, i posle 2 iljade km volan poceo lepo da se okrece tj kolko tolko lepo. e sad imam problem posto nikako nece da se vraca volan posle motanja pun levi ili pun desni. Krene i onda nekako oteza i ne vrati u prav polozaj. Isao u servis koji mi odrzava kola, zamenjena letva volana totalno nova sa novim gumicama , stavljene nove solje amotrizera, nove kocnice prednjie i zadnje, gume naduvane na 2.2 ( takodje su stare 2 sezone samo ), skidani i zatezani amortizeri, proverene viljuske koje sam menjao prosle godine ( tejovic) , proverena poluosovina, centrirao trap i napred i pozadi ( ADAM servis ) i opet isto nece pa nece.

stvarno mi treba pomoc sta da radim, majstori kazu vozi bar 500km ( presao samo 150 od tad ) i opustice... ja nesto ne verujem u to. Lampica se nikakva ne pali, ne otezava volan u voznji, i motor serva nema releje posto je punto iz kraja 2003 dakle neki prelazni period.

Danas sam cuo i da moze da bude krst u pusci volana sta god to bilo, ne znam sta da radim posto ne mogu da ostavim majstorima kola na 3 4 dana i kazem jeb'te se :) mala deca zena ih vozi i stalno mi treba auto

Dajte pomoc malo drugari.

hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I bre drugari niko da da neki savet ili predlog..svi ste na strajku protiv poskupljenja corbe..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari pomagajt

Punto 2b upitanju

Kada motam u levu stranu non stop vibrira i drci ceo volan nemogu da ga drzim koliko vibrira dok u desnu stranu se normalno mota. I ponekad mi ugasi servo u voznji. 

Sta li to moze da bude? 

Kada ukljucim city onda bas mnogo vibrira i drci a bez city je onako manje dosta ali bas drci, toliko drci da nemozes da stavis ruku na tocak ali samo kada motam u levo a u desno sve normalno. 

Punto je 2009 godiste 1.2

Pozz

 

Edited by coa565

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, coa565 said:

Drugari pomagajt

Punto 2b upitanju

Kada motam u levu stranu non stop vibrira i drci ceo volan nemogu da ga drzim koliko vibrira dok u desnu stranu se normalno mota. I ponekad mi ugasi servo u voznji. 

Sta li to moze da bude? 

Kada ukljucim city onda bas mnogo vibrira i drci a bez city je onako manje dosta ali bas drci, toliko drci da nemozes da stavis ruku na tocak ali samo kada motam u levo a u desno sve normalno. 

Punto je 2009 godiste 1.2

Pozz

 

Senzor polozaja volana..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci on crko, de mogu da ga nabavim i jel teska zamena

A cudno mi da se u motoricu serva cuje lupnje i zujanje i on se trese prilikom motanja

Da nije on overio

Share this post


Link to post
Share on other sites
I sta bi na kraju?
Da odgovorim nisam stigao nikako...preso sam 400km i volan opustio skoro pa skroz vraca kad smotas ...tako da izgleda da su majstori bili u pravu..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se povremeno palio servo,i tad je volan lepo radio,takozvani "majstor" mi je trazio 50e za drugi,ispostavilo se da su u pitanju losi kontakti,sve ce ocistilo i vise se ne pali.

Nasi "majstori" izgleda najbolje poznaju jugice,cak im je i punto svemirski brod.

Edited by Max82

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolege,

cudan problem jutros, upalio auto sve ok i posle 2km stao da istovarim decu, kad sam ga opet upalio volan ni da mrdne ni levo ni desno a ne pali onu gresku crveni volan na tabli.. slusao sam motor serva nista se ne cuje samo sto nema sanse da se smota volan.. ugasio kola upalio i sve super bez problema.. buduci da sam pisao vec na temi u junu i da je sve zivo zamenjeno.. da nije ovo mozda akumulator problem buduci da hocu da ga menjam vec je poceo slabije da pali kad je ispod 10 C. ?

Pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je već vreme da menjaš akumulator,zameni ga,imaćeš jednu sumnju manje...


Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, shortee said:

vec je poceo slabije da pali kad je ispod 10 C. ?

Pravac Metro po Biloxxi akumulator. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...