Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.2 - city servo ; senzor pozicije volana

Recommended Posts

Al sta moze da bude ovo sto je kao tezak na volanu..evo upravo presao 350km autoputem i kad treba da se namota na stranu kao da ima neki otpor volan malo teze ide...jel ima neko neki predlog sta da se pogleda..znaci nema brujanja iz motora nov senzor stavljen uradjena kompletna dojagnostika i resetovane greske...jedino sto nisam centrirao trap skoro dal moze to da bude?
Hvala

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si kalibrisao senzor pozicije? 

Ja dok nisam odradio to-vukao mi je u desno. A onda sam naštelovao optiku dok je auto bio zakačen na dijagnostiku koja očitava tacnu silu koja  deluje sa volana na senzor. Sila treba da je na 0 Nm,tj tada je volan tačno na sredini. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor pozicije?..mislis preko dijagnostike jel tako..nisam to radio a planiram sutra u Vranju posto sam sad dosao tamo da centriram trap mozda to resi volan...ne znam kako da objasnim sve lepo ide al je mnogo tezi za motanje volan pogotovo na desno...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da. Preko dijagnostike. Tako jedino i može. Pravilno kalibrisan senzor šalje ispravne podatke centrali serva, a ovaj to šalje u el.motor. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kole021

Nisam do sada ulazio u ovu temu.

Sad vidim da pitaš za nekog majstora serva u N. Sadu.

Jedan drugar trguje kolima i nalazi razne majstore pri rešavanju problema na koje nailazi.

Sećam se da je spominjao majstora za elektroserva kod Fiata.

Servis se nalazi, čini mi se, u ulici Koste Abraševića na Telepu.

Kad ideš Vršačkom iz pravca Futoške, skreneš kod Doma zdravlja (tamo je taxi stanica) desno u ulicu Jovana Popovića. Prvo ide jedna ulica samo u levo, pa sledeća ulica je K. Abraševića, skreni levo. Već sa raskrsnice ćeš videti dosta parkiranih automobila uz ogradu kuća.

Mislim da je servis 4-5. kuća sa desne strane. (Mislim da je u toj ulici servis, jer kad produžiš ulicom K. Abraševića na sledećoj raskrsnici je Ilirska ulica gde se nalazi Autorad tehnički pregledi i praonica kola.)

 

Znam samo da je drugar tamo radio popravke par serva, pre par godina i da je bio zadovoljan.

Ili probati da ti problem reši autoservis Zoran u Petrovaradinu, u blizini nekadašnjeg Točka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Goran iz Sombora dolazi na kućnu adresu i reši ti problem ima nove i polovne delove pa šta ti je volja a telefon je 0616542923 pa se dogovoris sa covekom

Meni dolazio u Futog i menjao senzor pozicije volana odradio posao za pola sata a ja bi ono menjao pola dana sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam kod Gorana iz Sombora zamenio motor serva, tj. on je zamenio kod mene, decko je dosao na poziv i za jako pristojne pare odradio posao. Taj motor vec 4 godine radi bez greske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,

 

Pocelo je da me zeza servo, t.e unazad nekoliko vremena, pri palenje auto, crveno lambica se upaluje, i tesko se mota volan. Ali od 2-3 palenje auto, je ok, radi... i to tako 1-2-3 puta u mesecu..

 

E sad danas u sred voznja mi se upalila lambica... Zastanuo sam izgasnuo auto i posle 4-5 pokusaja pali-gasi, servo je proradilo...

 

E sad shta ovo znaci? servo je pred otkazivanje ili? 

 

I inache kad motam volan od kaj servoto se cuje neki zvuk... potocno ovako -https://drive.google.com/open?id=0B0NIyKc6APygY0JRS1R1NmZxNWM

 

 

Pomosh?

 

Edited by BumbHGT

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=18409]BumbHGT[/mention] proveri za pocetak koliko puni akumulator.

Proverio, ok je


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma senzor pozicije je 100%. Isti simptomi bili i kod mene. Sve sam proveravao i nadao se da nije to....ali jbg...ipak je bio on. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasta senzor ili releji na motoru zavisi od godista auta...meni evo senzor zamenjen pre 1500km i idalje ne mogu da se naviknem da mi servo malo teze radi kad se mota na sporim brzinama...al.svuda sam isao na 5 dijagnostika ponovo skidao ceo volan i kardan i senzor i izgleda da je tako...predugo sam vozio sa pohabanim senzorom i puklim soljama amortizera pa mi je volan bio lagan tolko da je mogla moja cera da ga mota dok je u mestu...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam lemio releje pre 5 godina i evo ove godine senzor. Imam isto filing da mi j pre zamene servo bio meksi. Ali ko zna zasto...? Uglavnom, ako je sve ok, tj i servo i CITY rade-narani prasice, ne diraj dugmice! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

502f3d296a2fc3be39f925735ac55c01.jpg

Eve shta kazhe na kompjuter, inache sam izvadio vcera i prolupao ta releji i sad je ok...

Izgleda releji su problem, ja chu naruchuti od ebay novih i prelemeti gi... pa vidichemo...





Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se javim problem rešen, unazad nekih dve nedelje posle 3 godine kako je auto kod mene, servo počeo da zeza, čas pali grešku i ne radi čas radi i volan je nepodnošljiv za okretanje.Motorić serva sam lično demontirao i prelemio kontakte releja sa donje strane ploče i evo nekoliko dana bez ikakvog problema se vozimo, moja preporuka da ako imate isti problem vredi pokušati, uštedećete novac i nerviranje jer je vrlo brzo i lako rešivo a motor je za nekih 10 do 15 minuta napolju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se od pre dva dana cuje zvuk TOK bas tako kad motam npr na desno volan a idem sporo..e sad dal ima veze sa ovim senzorom sto sam zamenio ili je homokineticki ili nesto peto videcemo...uglavnom TOK TOK pa onda se ne cuje nista pa onda kad usporis i namotas na desno opet zvuk...ah taj punto. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima nekoj iskustva sa menjane releji na servo motor? Ja sam procitao ponazad da posle promeni servo radi bolje i lako...

Mene si tok na vreme duri i na city po tesko se vrti volan...

Chat pat mi se pojavjue sijalici so crveni volan... ali sam ustanovio ds je alternator...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/7/2017 at 10:34 AM, shortee said:

meni se od pre dva dana cuje zvuk TOK bas tako kad motam npr na desno volan a idem sporo..e sad dal ima veze sa ovim senzorom sto sam zamenio ili je homokineticki ili nesto peto videcemo...uglavnom TOK TOK pa onda se ne cuje nista pa onda kad usporis i namotas na desno opet zvuk...ah taj punto. :D

 

Evooo ga i kod mene TOk TOK haha..da li si saznao sta je? :) isto mi se desava kao kod tebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre dva dana pokušao sa prelemljivanjem releja. Ne znam kako ste se snašli i sa onih šest debelih licnastih žica, ali ja sam ih jedva skinuo-vratio. Zalemljene su i stegnute tako da moraš da ih odlemljuješ i u isto vreme izvlačiš iz ležišta. Nekako sam ih skinuo al dok sam ih vratio... posle toga onaj bužir izgleda kao kupus.

Uglavnom prelemljivanje nije dalo rezultata, probaću da zamenim releje. Motor vidi se da nije bio otvaran i sami lemovi su izgledali ok ali i dalje mi se poneki put upali crvena lampica i oteža volan, uglavnom kada se penjem ili silazim sa ivičnjaka. Znam da imam lufta u letvi volana, možda je to problem, probaću prvo da rešim luft pa ću videti da li će nastaviti da iskače servo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam resio problem i dalje se ponek ad cuje TOK TOK ..skidao sam tockove da vidim da nije neki kamen upao pa lupa gledali su mi letvu volana pa solje pa amortizere i nista od toga nije...ne znam sta moze da bude sem da mozda taj senzor ugla koji sam stavio nesto preskace...lupam al zaista ne bi znao sta moze da bude

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...