Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.2 - city servo ; senzor pozicije volana

Recommended Posts

Ja kada menjam glavu upravljaca ili cauru nije mi potrebna kalibracija....mada mi ni to nije problem jer imam dijagnostiku.Na kraju krajeva i da plati nekome kalibraciju bice mu jeftinije nego da placa sve...

 

ma imam kanal samo me stra da ne zajebem nesto pa da bude jos gore.  ako mozes jos malo da mi pojasnis kako to da utvrdim.

Odvijes iz auta kardance i povuces ga u vis ,znaci skines ga sa glave upravljaca.Udjes u kanal popustis lafet,odvijes glavu i vadis napolje.U najkracim crtama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lakše, brže je da probaš prvo sa kalibracijom senzora, pisali su ranije ljudi iskustva o tome u temi na kojoj smo (sada nakon spajanja tema možeš to i da pročitaš). :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze, ja sam kod sebe vadio sve dzekove i dok je auto bio na akumulatoru (glupo znam), i sve radi opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

upali se lampica u obliku volana i sigurno da ces izgubiti servo,il ce ponekad da se pojavi da imas servo,iako lampica i dalje gori

tako je barem kod mog drugara bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je bilo da se servo isklučivao u vožnji (oteža volan i upali se lampica). Ugasim auto, ponovo upalim i radi normalno. Prvo se dešavalo jednom u tri meseca, pa jednom mesečno, pa jednom nedeljno... i onda sam izbrojao RSD 18.500 za novi senzor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni senzor volana ne radi od kad sam pazario punta, tj sija lampica za servp... Popravka oko 4 soma... Sve u svemu, nikad problem sa servom nisam imao,samo eto sto sija lampica... 


Kvar,jednostavno otezano motanje volana... Meni se vrlo retko desava da nekad tako zakuca,nakon toga samo ugasim auto,upalim i opet sve ok... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na dijagnostici pisalo da je u pitanju greska c1004 "kvar motora servo upravljaca (povremen)". Bukvalno tim recima.

Lampica se palila u toku voznje, na pravcima iskljucivo, i gasila nakon gasenja automobila. Zamenio sam motor serva, i posle 2 nedelje je opet ista stvar pocela da se desava. 

Nemam pojma sta da radim, decko koji mi je menjao motor serva sada predlaze da mi zameni centralu jer ocigledno nije do motora.. Ja sumnjam na senzor mada on tvrdi da nije senzor. Ne znam sta da radim, ako neko moze da pomogne savetom, bilo bi lepo :) (punto 1.2 8v 2002 godiste je u pitanju)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze zbog loseg akumulatora da se gasi servo?Prvo mi nije radio servo,onda sam odneo elektricaru prelemio je lemove na stampanoj ploci i normalno je radio do malopre :) inace mi je akumulator negde izvlacio struju,ali sam skidao kleme,auto je stajao 2-3 dana i nije vozen i kad sam ga upalio ne radi servo i sija lampica volana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad upališ,napon u autu nije više 12v akumulatorskih,već iznad 13,7 recimo (najmanje).A ti sam zaključi ko održava napon u autu ;)

Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih da kažem i ovo : kad sam kupio Punta,akumulator nije držao struju ni deset minuta,morao sam ga prespajanjem paliti.Ali,čim upali,sve radi bez problema,svaki potrošač.Tako da se nadam da si ti proverio punjenje prilikom zamene akumulatora

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

upalila se kada sam danas vozio po snegu.... da li je zbog snega ili nečeg drugog to me zanima? :help:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na puntu mk2b jednom u sred ljeta sam od sebe upalio lampicu i sam od sebe ju ugasio, a kaže stari dok smo prije imali mk2a punta da je isto par puta sam od sebe upalio lampicu. Ugasiš auto, upališ i sve radi
Također zna se na puntu dogoditi da kada malo više motaš da se "pregrije" servo pa upali lampicu, recimo kad se uparkiravas u neko usko mjesto pa mal jače vrtiš puni.

Da nisi možda driftao po snjegu pa ga malo preforso :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...