Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.2 - city servo ; senzor pozicije volana

Recommended Posts

Fiat punto kragujevacki 1.3 mtj...kada sam placao parking karticom, naletim levim tockom i ocesem od ivicnjak i od tada mi vuce u desnu stranu.....sta bi moglo biti....da li mogu da resim tom kalibracijom i ko to radi ili je nesto drugo u pitanju. ....da se nije iskrivila guma ....gde ti mogu da proverim ...da nije nesto otislo na trapu 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/4/2022 at 12:48 PM, kakoonobese said:

Popravljeno kod Milosa Viline vode. Cena je 16000 dinara. Milos je super lik ! Preporucujem ga....

Jel imate kontakt 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da napisem nesto. Meni je takodje senzor ugla volana menjao Iva iz Vrsca i kostao je nov 9500 din. plus nekih 30e za ruke. Majstor rece da se ugao volana pravi u Meksiku, a obavezno traziti garanciju jer imate 2 godine na sam ugao volana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je malo off, ali ima veze sa volanom. Jel moze neko da mi kaze koliko krugova se vrti volan Puntu 2?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@YUgisa mislis od sredine pa kad namotas levo ili desno koliko krugova se okrene volan do punog namotaja ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo ljudi imam problem fiat grande punto menjana je letva volana i volan je poludeo namotam pun desni i sam namota pun levi. Tvrde da treba kalibracija da se odradi. Da li je neko imao slican slucaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago forumaši

 

Mislim da moj problem treba da postavim ovde.

 

Ne mogu volanom da skrenem udesno! Udara u kraj.

Dakle, mogu pun ulevo, da ispravim - ali ni makac udesno.

 

Da napomenem da je moj Punto 2 iz 2001. i NEMA SERVO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto sa letvom volana najverovatnije.

 

https://novi.kupujemprodajem.com/automobili-delovi-i-alati/auto-volani-i-upravljanje/fiat-punto-188-99-12-letva-volana-bez-serva/oglas/94328888?filterId=2411146611

 

Polovne su 25-30e, fala bogu rasprostranjen je auto, ima ih dosta i u delovima tako da bi trebalo relativno povoljno da resis problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Milos1 said:

Nesto sa letvom volana najverovatnije.

 

https://novi.kupujemprodajem.com/automobili-delovi-i-alati/auto-volani-i-upravljanje/fiat-punto-188-99-12-letva-volana-bez-serva/oglas/94328888?filterId=2411146611

 

Polovne su 25-30e, fala bogu rasprostranjen je auto, ima ih dosta i u delovima tako da bi trebalo relativno povoljno da resis problem :)

hvala ti

 

samo još jednu sumnju da otklonim

ako nemam servo - da li to znaci da nemam ni taj senzor ugla volana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Imam nedoumicu, danas sam bio kod jednog majstora da mi ocita preko dijagnostike gresku i izbacilo je sledece (slika).

 

E sad, sta moze da bude problem? Ovo nije moj auto, ne vozim ga cesto ali me tasta zamolila da ga sredim kod majstora :) Naime, cesto se desava da odjednom ne radi senzor. Ne znam tacno kada i kako, ja retko vozim taj auto i desilo mi se jednom da nakon paljenja ne radi, ugasim i upalim auto i proradi.

Da li napamet menjati senzor ili pak probati sa nekim majstorom koji se razume u materiju i da isproverava preko dijagnostike i proba da podesi, odradi kalibraciju ili sta vec pre samog menjanja. Ja sam iz Nisa i ne poznajem nijednog takvog. Pitao sam isto i mog autoelektricara i on mi telefon rekao da se menja senzor :)

 

Auto je inace Zastava 10 1.2 8V.

 

Hvala unapred.

 

0-02-05-d0c3fdf2b895fb7b01e3ef94017798f3cc1cf492696c52a8b1b9bdcfbaac82c5_af8ba726f95edb6e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjati pod hitno,može da radi tako,a možeš da završiš i u kanalu porad puta vrlo lako…

Evo ti broj od našeg Gorana i  INK do teme na forumu

IMG_1673.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, neshtry said:

Menjati pod hitno,može da radi tako,a možeš da završiš i u kanalu porad puta vrlo lako…

Evo ti broj od našeg Gorana i  INK do teme na forumu

IMG_1673.jpeg

Stvarno moze da se desi da zablokira volan zbog tog senzora?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Swiper said:

Stvarno moze da se desi da zablokira volan zbog tog senzora?

Pre ce da ti otpadne tocak nego da ti se desi da zablokira volan zbog senzora.  Kada servo otkaze u voznji volan ide teze  a nekad se oseti i imupls trzaja koji (mozda) moze da zbuni neukog vozaca pa da nastavi pravo.  Kod Punta se to desava i kada je sve ispravno. U uputstvu za koriscenje pise ako vam se upali lampica servo, lampica imobilajzera... itd - ugasite pa upalite auto. To se veoma retko  desava i  na 100% ispravnom autu, ali se desava i opisano je u  uputstvu.  Inace da senzor zablokira volan, bregastu, radilicu nema mogucnosti. Nije to lager.
Senzor volana menjate kada ste 100% sigurni da je do njega. 

Ja za malo da ga zamenim, no kako sam  izdzekao sve iz kompjutera za servo i ukljucio vise nemam problema.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

senzor hoće da skreće u stranu bez kontrole( jer šalje loše informacije upravljaču) a motor kada crkne oteža volan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam senzor, videcemo kako ce da se ponasa. Video sam na netu (YT) da je lik rastavio senzor i da ga je lepo ocistio i da radi kako treba. Tako da, ako neko hoce da otvara i cisti imam jedan za njega :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, jucer mi se desilo pri punom motanju da je volan trznuo malo i potpuno otezao, kad se ugasi i ponovo upali sve je normalno. Testirao sam ga i svaki 4-5x pri punom motanju volan se trgne i oteza. Vidio sam da ima dosta takvih slucajeva, ali ne mogu nikamo upratiti šta se ispostavio kao problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...