Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.2 - city servo ; senzor pozicije volana

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Meni se pali lampica za volan kad smotam pun desni, ali za sad je samo lampica, nema otezanog motanja volana. I lampica se ugasi kad smotam levi. Imam Lanciu Ypsilon, 2005. Vodila sam ga na dijagnostiku i kazu da je to senzor ugla volana i da mora da se menja. Da li neko ima ideju koliko to kosta i gde moze da se kupi nov, preporuceno mi je da ne uzimam polovne.

Hvala unapred! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovne nikako,meni se upalila lampica posle nepunih god dana. Za sada samo iritantno svetli i samo čekam kada će da krene da zakucava volan. Do tada ne menjam... Cena za punta je oko 100e sa ugradnjom 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, salevs said:

Polovne nikako,meni se upalila lampica posle nepunih god dana. Za sada samo iritantno svetli i samo čekam kada će da krene da zakucava volan. Do tada ne menjam... Cena za punta je oko 100e sa ugradnjom 

Hvala, meni je majstor rekao oko 18 000 - 19 000 za Punta, pa mi se ucinilo previse. Daklem da menjam majstora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je taj senzor sa zamenom izasao 9000 din, nov i u pitanju je Grande Punto.
Do duse, ne znam ima li kakve razlike.
Kraljevo
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, nikte said:

Hvala, mada sam u Bgu, ako neko ima preporuku za nekog iz Bga bila bih zahvalna! :)

Klik na:

https://www.fiatservis.rs/

 

Usput, slobodno pročitaj postove napisane u proteklih barem nekoliko meseci...samo ideš unazad u temi na kojoj si. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, rage_man said:

Meni je taj senzor sa zamenom izasao 9000 din, nov i u pitanju je Grande Punto.
Do duse, ne znam ima li kakve razlike.
Kraljevo
 

Hvala puno!

10 minutes ago, neshaoct said:

Klik na:

https://www.fiatservis.rs/

 

Usput, slobodno pročitaj postove napisane u proteklih barem nekoliko meseci...samo ideš unazad u temi na kojoj si. :thumbup: 

Hvala puno! Hocu, svakako. :)

Edited by nikte

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, nikte said:

Hvala, mada sam u Bgu, ako neko ima preporuku za nekog iz Bga bila bih zahvalna! :)

Dođe on do BG,piše u temi,mislio sam da si čitala….uradi sve na parkingu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hello ekipa nemogu pronać ovu temu. 

Uglavnom dva mjeseca unazad se upali lampica kvara i tesko se okreće volan , ugasim ga, upalim lampica se ugasi. Normalno se okreće. E večeras upali se lampica al okreće se prelabavo. Funkcionira zasad u sepertinama:crazy:.

znaci od 5 mj. vozim svaki dan i vikende 64 km , zavojita cesta.

Čitah moze se vozit ali pitanje je do kad i kuda.:whistle:

i da tisuću stvari moze bit . Da li mogu išta sama vidjet šta je ili ipak na servis :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Beogradu imate za Fiat punto 2,3 za 14000 dinara kod Milosa na Vilinim Vodama NOV zuti senzor ugla volana ,ruke,kalibracija i pismena garancija 2 godine. Sve zamenjeno za manje od sat vremena BEZ cekanja. Moja preporuka jer je extra covek,a vi kako zelite. Milos 0658006818.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam sličan problem na fiat punto mk2b 188, u biti kod mene pri paljenju, ukoliko su gume ispravljene, senzor koji se nalazi u "ručicama" ispod volana jednostavno se ne upali, ne dolazi mi nikakva greška i ne lupnje ništa, samo se oteža volan, zatim samo pomjeriš malo na silu vilan i ugasiš/upališ auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, fintostyle said:

Pozdrav, imam sličan problem na fiat punto mk2b 188, u biti kod mene pri paljenju, ukoliko su gume ispravljene, senzor koji se nalazi u "ručicama" ispod volana jednostavno se ne upali, ne dolazi mi nikakva greška i ne lupnje ništa, samo se oteža volan, zatim samo pomjeriš malo na silu vilan i ugasiš/upališ auto.

Pa to ces da palis i gasis auto sve dok ne zamenis senzor ugla volana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, Sinisa011 said:

Pa to ces da palis i gasis auto sve dok ne zamenis senzor ugla volana.

Ne, sada sam našao soluciju, prije nego ga ugasim, samo ga pomjerim u bilokoju stranu, samo da gume ne stoje ravno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani potrebna mi je pomoc,grande punto vuce u levu stranu,trap pregledan i sve je u redu,gume su zamenjene sa drugim felnama i dalje se desava ista stvar,prijavljuje kvar servo volana,povremeno hoce da iskljuci servo,da li je moguce da vuce u stranu zbog senzora ugla volana?

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekom ne radi servo na puntu a sumnja da su releji neka mi se javi. Imam viška 2kom. Kupio sam napamet za novijeg punta mk2b kojeg sad vozim ali nisam bio upucen da su na novijim godistima izbacili releje sa motora.

Inače prošli koji sam vozio bio je 2001god. Zamenio sam releje i sve je bilo ok posle toga a i dan danas ga vozi prijatelj.

Mogu i da vam ja zamenim uz dogovor ako niste vični. Elektroničar sam po struci pa znam nešto o tome B)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da li je otisao senzor ili  nesto drugo.  Volan mi se blokira kad namotam pun levi ili pun desni (kao da nesto udari kad ga namotam u jednu ili u drugu stranu) samo  kad pada kisa.  Kad je  suvo to se nikad ne desava. Nekad se upali lampica (crveni volan) ali sve funkcionise (u kisnim uslovima :)), kad je suvo to mi se skoro nikad ne desava. Nikad mi nije ukljucen city, mislio sam da je do njega pa sam ga iskljucio, vremenom sam prestao i da ga koristim.

Hvala

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, rknbgd said:

Nisam siguran da li je otisao senzor ili  nesto drugo.  Volan mi se blokira kad namotam pun levi ili pun desni (kao da nesto udari kad ga namotam u jednu ili u drugu stranu) samo  kad pada kisa.  Kad je  suvo to se nikad ne desava. Nekad se upali lampica (crveni volan) ali sve funkcionise (u kisnim uslovima :)), kad je suvo to mi se skoro nikad ne desava. Nikad mi nije ukljucen city, mislio sam da je do njega pa sam ga iskljucio, vremenom sam prestao i da ga koristim.

Hvala

 

Samo zamenije senzor i rešen problem naročito ako je Punto stariji od 10 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam se čuo sa Goranom iz Sombora - cena zamene senzora sa njegovim dolaskom u BG je trenutno 18000 RSD (nov senzor, garancija 1 godina).

Dolazi vikendom, i menja na parkingu Sava centra. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...