Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.2 - city servo ; senzor pozicije volana

Recommended Posts

On 9/17/2020 at 8:48 AM, salevs said:

poručio senzor od Gorana iz Sombora za 3000 (nov je oko 8000), majstoru za ruke 3600 i to je to. videćemo dal će se u narednih par meseci opet praviti problem, nadam se da je problem rešen. 

volan isti kao i pre bilo kakvih problema. 

city ne gasim :)

Idem sutra da menjam senzor pa me zanima kakva je situacija, jel si resio problem? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo od Gorana ili nov?

Evo prošlo mesec ipo dana od zamene bez ikakvih problema, nijednom nije palio lampicu niti volan zezao. Goran inače daje garanciju od 30 dana...za sada zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja da izložim moj slučaj

 

već tri puta, ali na oko nedelju dana mi se pali greška volana

 

uvek na pravcu, i ne gubi servo / ne otežava volan, mada mi se dešava na putevima gde nema baš krivina, oštrijih

 

po ponovnom paljenju kola, mada nikad nisam gasio i čekao, pa palio, nego ostavim kola i završim neki posao par sati, mi se greška izgubi,

 

koliko sam pročitao ove stranice, za MK2B, nema prelemljavanja, nego mogu da proverim akumulator, da očistim kontakt sprejom i toliko od DIY

 

šta kažu poznavaoci... MK2B...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napumpah gume... Kazu moze i zbog toga

Svratih do servisa / prodavnice akumulatora

Testiran Exide iz 2017god. Kaze da nije bas kako treba, kaze ostavi ga da ga dopunim.

Ja na stalazi videh smart punjac, celih 3600 din. A po internetu je 3700 pa do 5000din, naravno plus trosak brze poste. Toliko o konkurenciji prodavnice i online prodavnice.

Kupih ga, nocas punjenje. I javljam dal se ponavlja greska volana u buduce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako vozim skoro svakodnevno, juče sam prešao oko 150km, akumulator se ne napuni dobro.

 

Jutros mi ponovo zasvetle lampica volana, a nema nikakvih promena na volanu. Servo radi.

 

U servisu su mi skoro rekli da alternator dobro puni, ali da akumulator nije baš kako treba, pa mi predlažu da ostane kod njih, da ga oni dopune, jer imaju neku tehniku koja to bolje radi a valjda još nešto odradi u međuvremenu, za celih 200din.

 

da teram u servis akumulator

da povremeno sam dopunjavam

ili da menjam akumulator

 

šta da radim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako jeste moguce da ti aku iz 2017. nije u nekom stanju, meni se cini da to nije razlog lampice za servo... 

 

Ako se lampica pali dok auto radi, a u servisu ti kazu da alternator dobro puni, meni to onda deluje da nije povezano. Ali naravno ne znam, samo ovako razmisljam "na glas"...

 

Ja sam kupio punjac za aku u Lidlu za 2000 din. Punim svoj dva puta godisnje, pre i posle zime...  

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da se ne napuni dobro je vrlo moguce. Znao sam da za jedno startovanje motora treba dosta voznje da se akumulator vrati u prvobitno stanje, mislio sam da npr.do Nisa i nazad bude dovoljno (70-ak km), mada mi nije jasno kako onda radi uopste kada se desi npr.da ne izadjemo po mesec dana iz grada default_D.gif E sad, na kamionu imam na b.c. skalu koja prikazuje stanje akumulatora ( koliko su napunjeni) i recimo vrlo cesto mi se desi da za tu relaciju cak preko Doljevca i nazad on ne mrdne skalu uopste ili "napuni" vrrrlo malo. Kada je toplo napolju i kada tako vozim svaki dan, on do kraja nedelje podigne skalu skoro do punog kapaciteta. E sad, ovo sam napisao zbog tog dopunjavanja o kom si pisao a da li je to konkretno razlog da se kod tebe pali lampica za servo je znam ali nesto i ne verujem. Ako krene da zeza cesto, stavi neki drugi dobar akumulator pa uporedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije meni problem da dopunim akumulator, ali nije ni poenta dopunjavati sedmično, i to na temperaturama iznad nule, kako će kada padne u valjan minus...

 

Nisam do sada imao problema sa akumulatorima, uvek uzimam u kvalitetu, vozim svakodnevno, i obično traju 5-6godina. Baš ovih dana sam prešao dosta, petak 70km, subota 70km, nedelja min 150km, ako se sad nije dopunio KAD ĆE...:wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam gledao mami Pande, vozio sam nekih 6 primeraka i na jednoj je bila takva scena, povremeno se upalila lampica za servo, ali sve normalno radio volan, nije bio tezak ni nista, i samo se sama od sebe ugasila posle nekog vremena. Sve vreme u voznji pricam. Ne znam sta je bilo posle s njom, niti kakav joj je akumulator, samo znam da je kresnula veoma lako iz prve... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazovi bre Gorana iz Sombora pa kada bude u blizini nek ti proveri sa onom njegovom dijagnostikom...
hoće on i preko telefona da posavetuje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko si....da si bliže,....
Nazovi ga svejedno,reći će ti šta misli... imaš broj u temi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/22/2012 at 5:20 PM, neshaoct said:

A, koliko je veliki potrošač pogledaj direktno sa akumulatora tako što ima poseban kabal sa + koji ide samo za njega. Tako je na Stilu, verujem i da je na Puntu. :thumbup:

poz, mozel se ispitat sity vola tj, motoric izvaden iz auta probat na akumulatoru direktno gde  ide plus a gde masa motoric 2002g fiat stilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav društvo. Imam problem s volanom u punta dvojke redizajn. Naime, svjetlila je crvena lampica volana i dijagnostika je pokazala da je riječ o senzoru. Uz pomoć Gorana zamijenim senzor i prošlo je već godinu dana bez da se lampica upalipa i da se volan ukrutio. S te strane, nemam nikakav problem. 

U međuvremenu sam auto dao curi i sad kad je moje na remontu uzmem ga par danaprimjetim da je volan krajnje čudan. 

U jednu stranu ide puno lakše, volan odaje dojam da je nesiguran 'kao na vodi' i na koncu uopće se ne vraća u središnji položaj nego ostane smotan kad izidjete iz okuke. 

U čemu može biti problem? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda treba da se ponovo izbaždari,a možda je udarna rupa napravila haos na vešanju...
Opet moraš kod Gorana

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Septembra uzeo od gorana senzor, 9 meseci posle ugradnje ponovo greška c1006.

Definitivno se ne isplati uzimati polovan deo, naročito ne ovakav. Za sada ne kruti volan, a lampicu te pali te gasi. Ne menjam ga dok ne kruti volan, pitanje je samo kad će i to početi.... 

Uzimajte nov senzor zaobiđite polovan

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, salevs said:

Septembra uzeo od gorana senzor, 9 meseci posle ugradnje ponovo greška c1006.

Definitivno se ne isplati uzimati polovan deo, naročito ne ovakav. Za sada ne kruti volan, a lampicu te pali te gasi. Ne menjam ga dok ne kruti volan, pitanje je samo kad će i to početi.... 

Uzimajte nov senzor zaobiđite polovan

Molim Vas da napisete od kog Gorana.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Goran lepo pita,hoćeš nov sa mojom garancijom ili polovan bez garancije upola cene…

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 meseca će kako maltene svakodnevno pali grešku nekad se desi da ne upali ali uglavnom pali. Još nijednom nije zakucao volan samo čekam kad će i to da se desi.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...