Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.2 - city servo ; senzor pozicije volana

Recommended Posts

@rage_man, ja sam platio 120EUR (CG), mislim da se u Srbiju moze jeftinije proci..

 

senzor polozaja volana.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da javim samo, bio na dijagnostici ipak je famozni senzor ugla volana...jbm te sudbino..

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

E moj ragw brate...ja platio 80e pre dve godine..mislim da je bio zuti senzor ugla volana...lik doso namestio uglavio i cao...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio kupiti u Gorana al kako sam iz Hr nismo uspjeli zbog granice. Na kraju sam, narucio s ebay jer su mi rekli da nema boljih i losijih, svi su meksicki i svejedno di ih kupiš.. Mozes onda gledat tamo, kreću se od 50 do 80 eura.. Znao sam da ti je senzor otisao :D nije to problem, zamjeni sam ili daj nekom ako sumnjas u sebe. Pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što ne pozoveš Gorana, ima broj negde gore, ako nema, daću ti broj300af8c0cb4e8ef92e6c4f5aefd4c348.jpg

Послато са 9003X помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sledeci, posle vise kratkih relacija i pali gasi, stanem pred prodavnicom. Zavrsim sve upalim auto, naglo smotam skoro pun desni.

E sada, nije bio bas ivicnjak iza mene, vise uzdignuce novog sloja asfalta, krenem u rikverc i preko tog uzdignuca da se ukljucim na put. Nakon toga otezao city, obican servo kao Tamic, ali se nije upalila lampica.

Palio gasio auto, volan i dalje tezi. Kvar prisutan vec tri dana. Pali gasi bezbroj puta ista situacija.

Ranije kad mi oslabi aku izbaci lampicu i za nijansu oteza. Ovog puta bez lampice.
Drugo sto moram spomenem da auto vuce u levo i posle pregleda trapa i optike koja je bila uredna, jos pre ove trenutne situacije.

Ima li ideja? Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, John Wicked said:

Iz Pozarevca sam. Ako neko ima preporuku za dobrog trapadziju, moze i okolina, pp. Goran mi je prva opcija uvek, ali rizik mi je da ga vozim tako.

 

Moze pomoc oko dijagnostike... Parkirate auto na ravnu povrsinu... Ukčjucite CITY mod... Stavite volan u ravan polozaj... Upalite motor i pratite da li se volan sam pomera na neku stranu... Onda ugasite motor i gledate u volan... Ako se volan pri palenju motora pomera u jednu a pri gasenju u drugu stranu... Potrebno je uraditi kalibraciju. Naravno za vreme ovog testa ruke ne smeju biti na volanu. Do razkalibrisanja senzora inace dolazi usled udara u ivicnjak ili rupu.. 

Edited by Goran Zemun

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, John Wicked said:

Gorane, proverio. Volan ne mrda.

 

Da li moze da bude mehanicki deo, tipa letva, kardan..., nesto sto bi otezalo okretanje volana?

 

 

Prvo proveriti dijagnostikom parametre volana.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/20/2019 at 11:44 AM, dodo said:

Nakon zamjene senzora s volanom je sve u najboljem redu, što se tiče motanja, paljenja greške i sl. Međutim, negdje nakon promjene senzora mislim da mi je otlisla letva volana. Preko sitnih rupa u volanu jako suska, treska ugl. totalno neugodan osjećaj. Zanima me, postoji li mogućnost da san nešto zaznuo u senzoru pa da neki vrag u njemu klapa ili je naprasto otišla letva koja se samo slučajno poklopila negdje oko promjene senzora? 

To što si opisao je letva volana, ja sam moju radio prošle godine. Svi su me upućivali na novu ili polovnu i na kraju nađem legendu od majstora iz Loznice koji je skinuo letvu i odneo metalostrugar-u da napravi uložak letve koji je inače od plastike i kada se plastika pojede dolazi do tih problema. Rešena stvar za 20e koliko je uzeo metalostrugar...

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, John Wicked said:

Da li si tesko motao volan kod problema sa letvom?

Desilo mi se par puta u zimskom periodu kada mi auto stoji napolju i upalim ga da odem na kraću relaciju 5-6 km da upali lampicu i oteža volan(čak mi je jednom istrgnut volan iz ruke) ali ipak mislim da je to imalo veze sa slabijom strujom u tom momentu.

Inače volan mi je stajao 20' tak stepeni u levo. Ali nakon remonta letve i reglaže trapa, volan je bio prav, nije lupkalo a više mi se nije ni ponavljala gore navedena situacija. To je moje iskustvo...

Edited by Aleks_91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, vozim Fiat punto 1.3mjet 2003god. i imam problem sa tezinom okretanja volana. Lampica za servo se retko pali, mozda jednom u dva meseca. Problem je to sto se volan teze okrece u desno nego u levo. kad okrecem u desno kao da ima neki otpor i da sam hoce da se vrati, dok kad se mota u levo ide lagano i normalno se vraca na sredinu.

Razmisljam da nisu u pitanju solje amortizera. Ovaj problem je uglavnom prisutan, ima trenutaka kada se se volan mota lagano i desno i levo.

 

Da li je neko ima slicna iskustva? Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li savet... Od kako sam kupio auto 2 puta menjam  levu viljušku. U vožnji mi uvek malo volan u levo, često se ne vrati skroz u nulti položaj. Čuo sam da je boljka taj senzor za vraćanje volana?? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li radio reglazu - centriranje trapa? Volan se kalibrise inace

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK mislio ja da je do toga... Reglaza kod jednog, isto, kod drugog isto... voleo bih da znam sta je stos, jer drugi put vec menjah viljusku samo levu. Ne znam zasto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije nesto krivo u trapu?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, MS PK said:

Da nije nesto krivo u trapu?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

reci mi da ti kazem... Nisam strucnjak, ali sad kad pitas moram oterati da se pogleda... Jedino to, drugo nema sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kalibracija jel je radjena nekada? Ne razumem se nesto u to ali znam da se radi :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...