Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.2 - city servo ; senzor pozicije volana

Recommended Posts

Danas mi se dva puta ugasio servo u vožnji. U zadnjih nekoliko meseci još par puta a ukupno za ovih deset godina koliko je auto star, verovatno i više od 10ak. Po pravilu prilikom skretanja - manevrisanja sa 0 na sat. Stanem, ugasim, upalim - fercera ... Između tih gašenja sve je funkcionisalo normalno, tako da nikad nisam ni terao auto kod majstora niti priključivao na dijagnostiku. Je l' mogu nešto da za*ebem vozeći tako ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš da ostaneš bez volana u najgorem momentu i da se zalupaš...
Popravi to!

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali volan radi, samo treško, je l' ... Al' u pravu si, naravno ...

 

Možda se desi kad sedne žena da vozi ... taštu ... hmmm ...:devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to što kažeš...tvoj problem što imaš pare za bacanje...ssmo jedna fabrika pravi te senzore,tako da su svi isti,a ovaj ti ne bi otišao bez dobre probe,plus garancija od 24 meseci...

 

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vredi,hoćeš da isteraš svoje uz omalovažavanje pa to ti je..

Prvo,nemam para za bacanje,čak sam i pozajmio,ako te baš zanima..

Drugo,nisam neki poznavalac automobila da sam to rešim,priznajem,pa sam razmišljao ziheraški da budem što sigurniji ako se nešto desi nepredviđeno..

Ili je možda trebalo da sutra zavisim od dobre volje i vremena Gorana da dođe ponovo za Bg..Opet,ništa loše za čoveka,naprotiv...

Da imam para za bacanje otišao bih kod Bogunovića koji  mi je na 2 minuta i platio 25 hiljada koliko mi je tražio..

Nisu svi tako upućeni i iskusni jbg..

Edited by Milos1976

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije to,krivo mi je,što pitaš na forumu,mi se potrudimo da ti pomognemo i da ne bude skupo,a ti ipak uradiš po svome...
Imaj malko poverenja u nas,ono što na sopstvenoj koži nismo iskusili nećemo ti ni preporućiti,ili ćemo ti usloviti time da nešto nismo probali,ali nam je neko rekao...

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

@Rasta
Pročitaj malko ovde po forumu,šta ti se učini najpametnije uradi,samo požuri,to može tako da radi dugo,a može sutra da crkne...


Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi,zahvalan sam svakome ko se javio da mi bilo šta preporuči..Naravno da sam razmišljao o tome,čak sam i zvao čoveka,u poslednjem momentu sam se predomislio..Možda bi sve bilo ok i u toj varijanti,ali eto..Rekoh već,da sam se vodio možda i ziheraškim načinom razmišljanja..Opet,nisam od onih koji imaju para za bacanje,ali ovo je prevagnulo..

Znaš i sam da je baš oko toga i bilo nekih "prepucavanja",apropo te neke dijagnostike,mislim da je bio spomenut i Goran sa Altine itd..Tako da ako gledaš strogo,bilo je mišljenja ovde i "za" i "protiv"..No,nije mi ni to bilo presudno,isključivo ta neka "sigurnost" u smislu da mogu da skoknem tu i reklamiram itd..Ipak čovek živi u Somboru i ne čeka da ga ja pozovem i da potegne za Bg..Ako me razumeš..

A bilo je i saveta da idem ovamo,onamo,ne samo za Gorana iz Sombora..I šta,da sam poslušao recimo taj savet,opet bi neko mogao da mi kaže "e,imao si na Altini,što nisi išao tamo,ja ti pomažem, a ti po svome.."

Još jednom,hvala svima koji pomognu savetima,ali nemojte to uzimati lično ako ipak ne uradim(o) tako..

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan ,evo ovako je problem u mom jebenom puntu 1.216v .kupio sam ga pre 7 meseci i ama jednom se nije palio taj lampica crvena volan .juce ja odo kolima do  posla  sve lepo .udjem upalim auto da se vratim ono ukljuci mi se ta lampica crvena volan .volan tezak u pm .sta da radim sa ovim problemom ali evo prvi puut mi se pali i nece da se ugasi uopste .dam kontakt ona se ugasi i upalim ga ona se vrati odma .pa opet dam kontakt ugasi se pa ukljucim ono se vrati 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorče... 50jura!
Odakle si?

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš broj od Gorana iz Sombora 061 6542923, pa zovni i vidi šta će ti reći

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na svakih 7 dana odprilike zablokira kada motam pun levi...moram da odem na dijagnostiku ali me zanima da li bi mogao motor ili pre senzor da bude? Ugasim-upalim i sve je normalno opet jedno vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, tvzmaj said:

Da li osetiš neki trzaj u volanu kada ti izbaci servi?
I izbaci uvek pri brzinama manjim od 30km/h?

Da uvek tako...nikada brze od 20/30kmh. I trzne fino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga kupio sa tim problemom, isto u levo ispada. Mada sada kada je toplo vreme radi normalno. Kada su jaki mrazevi ispadne iz funkcije u gradskoj vožnji i po 3x dnevno. Probaj i ovo: kada stojiš, ugašen, stavi volan na sredinu ili blago u levo. Ne diraj volan, ali ga posmatraj šta se desi kad upališ auto? A onda šta kada ga ugasiš?
Meni su neki profesionalci rekli da je to senzor. Motore sam popravljao na više njih do sada, tako da mi rasturanje motora nebi bio problem. Za senzor mi treba više vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, tvzmaj said:

Nisi napisao godište Punta? Motorče se popravlja za 20€. Mnogo je pametnije popraviti ga novim delovima nego kupiti polovno.

2002 godiste je punto .ne znam ja cu da platim nego sad da ne bude npr prvo motor pa ono kupim i na kraju nije to 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo bas danas sam isao do grada nema sance da se ugasi lampica .ne cuje se nista sve je ono normalno samo eto od jedanput mi se pojavila to crveni volan  lampica i nece uopste da se ugasi koliko god probao da ga ugasim i upalim.vozim ga vec 7 8 meseci i nije mi pokazalo ni jednom to sve je bilo lp .zvao sam nekog coveka iz sombora i rekao mi je da je 90 posto motor e sad je pitanje .koliko nov i polovan motor kosta  i sta ako nije motorcic sta ostaje  i koliko to kosta 

ipak imam 18 godina i tek poceo da radim kao automehanicar ne razumem te stvari bas lepo .nisam pri nekim parama tek  poceo 

Edited by Alki

Share this post


Link to post
Share on other sites

ipak imam 18 godina i tek poceo da radim kao automehanicar ne razumem te stvari bas lepo .nisam pri nekim parama tek  poceo 

 

Ja ne razumem da li si mehaničar ili nisi? Sa 18 bi trebao više da korisriš interpunkciju da bi bio razumljiv godište je bitno jer Punto iza 2003 nema releje u motoru.

Motor se lako skida. Imaš na YouTube masu uputstva. Kada ga skineš možeš da voziš auto. Radiće ti lakše volan bez motora. Da bi prošao jevtinije od ovih 3050 DIN na KupujemProdajem, moraš da poznaješ nekog ko je vičan lemilici i vakum pumpici za razlemljivanje. Takođe i za to imaš dosta videa koji detaljno pokazuju gde su releji u motoru i kako se otvara. Da bi nabavio nove releje, treba ti 1.000din. Oni plavi, kao originali, Tyco ili kako već, prodaju se na AliExpress pa ne znam koliko jesu originali. U prodavnicama autodelova možeš da kupiš/poručiš Italijanske zamene tih releja koji su provereno dobri.

Tako možeš da ušteš pola novca i ujedno da budeš siguran da su ti oba releja nova i kvalitetna.

Jeftinije varijante nema.

 

Edit:

Ima jeftinije varijante ali je ne propuručujem. Neko ko je vičan preciznoj mehanici, može da ugreje i podigne kontakte koji su se utopili u plastiku releja. Onda ih fiksira tvrdim dvokompomemtnim lepkom. I to može mnogo dugo da radi, ali zahteva veliku veštinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...