Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.2 - city servo ; senzor pozicije volana

Recommended Posts

Ma necu axicu ne mogu nekako da uzimam ta djubrad kad vec vozim djubre onda bar da imam zmaj amburator nasao sam za 6000k energizera 52ah plus to cu da turim kazu nov nije stajao puno... a sto se tice teme nadam se da je to posto je sve ostalo promenjeno ne znam sta jos moze da ga muci..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj za početak akumulator da  zamenis, ako i ne bude do njega i ne resis problem svakako ti je bio pri kraju stari pa nisi bacio novac uzadud. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma punto mi je upravo napunio 15 godina ..kupim ja dobar akumulator posto dnevno prelazim 4km sa njim pa nek bar drzi struju kad vec ne moz da se napuni..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, milan-jtd said:

Kupi najjeftiniji sa dovoljno snage, radice ti isto kao i najskuplji (ako je ostatak auta ispravan)

Rekoh mu i ja isto ovo ali kolega @shortee se ne da. Resio da pljune 6k umesto 4k i ne da se pokolebati.:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam takvo iskustvo,da kupujem skoro pa najeftinije,sa tim da ja mogu stari da prodam u istoj radnji,pa da dodam do novog...Nova mi varta nije izdržala ni 18 meseci,zamenio opet crkla posle 12 meseci....
U alfi imam exide sa gelom


Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moj punto prodao,daleko mu lepa kuca.

Servo,ABS,losa instalacija ABS-a,patos pokazao...a sve ovo moj "majstor" nije ni video,napravio mi stetu od 500e.

Sto se tice punta odrzavanje bas i nije jeftino,lepo kazu ljudi:spasi me rata i fiata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma,uvezen iz Nemacke,bio dve godine vec u Srbiji gde je izgleda dodatno zapusten.

Inace vecina nemaca koje sam video je pokazao koroziju sto se tice podvozja,kolega s posla je takodje kupovao punto,takodje nemac,prvi je vlasnik bio,posle mesec dana provalio da je zamazan bitumenom koji je posle otpao a patosa skoro da nije bilo.

Video sam i par vozila iz italije,cudo da nijedno nije pokazalo koroziju,izgleda da toliko hvaljeni nemci bas i ne vode racuna o vozilima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je Nemac,isto se vide tragovi rizle i soli,ali je zdrav.Pred registraciju sam pretresao limariju i odradio neke sitne intervencije pa je još bolji...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panda 2013. godiste - srednja pozicija volana se pomeri u desno.

 

Stavnjene nove Mishelin gume, otisao na stelovanje trapa kod Viktora u Ap Sport - sve je u merama.

 

Volan stoji ravno, ali nakon par kilometara, pozicija volana se pomeri na desno za 5 stepeni.

 

Zamenjene gume (leva i desna strana), ponovo nastelovano, ponovo sve ravno i nakon par kilometara ista prica - volan se pomeri u desno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjaj majstora,čak i da je lupan to može da se namesti

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, neshtry said:

Menjaj majstora,čak i da je lupan to može da se namesti

 

Nije lupan, prva boja.

Auto ne vuce, samo se pozicija volana pomeri na desno za par stepeni, posle nekoliko kilometara.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim na majstora generalno....

Idi kod majstora za volan,imaš tu negde broj Gorana iz Sombora ako nisi predaleko

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

9cbece7109dbec2dc20f7a312db14e85.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć se upalila lampica, jutros u toku vožnje otežao volan..Reče mi majstor u servisu kada sam ga pozvao da je 90% alternator?Izvrteo sam temu na forumu i vidim da može da bude više stvari,ali koliko sam shvatio posao je za električara..ili..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko preporuku za dijagnostiku na Nbg/Zemun,ono što sam uspeo da nađem je Bogunović 2400 din, a ljubazna devojka je već najavila "da je 99% senzor volana koji je kod njih 22-24 hiljade" 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je senzor volana imaš gore broj telefona Gorana iz Sombora.
A za dijagnostiku imaš Gorana iz Zemuna 9f4209d3f0eec3d34f8de9d045640a5e.jpg

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo nebezbedno ako je baš crklo.Ako možeš da motaš sa poteškoćom onda moraš da se prilagodiš.Neki put neće da skrene

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...