Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.2 - city servo ; senzor pozicije volana

Recommended Posts

6 hours ago, snebojsa said:

 

 

Zvao sam Gorana iz Sombora, baš sutra dolazi za Beograd i naći ćemo se na parkingu da mi zameni motorčić, ja njemu stari i 20 EUR a ne 10. To mi je ipak i razumije jer samo releji koštaju 10 eur-a i 10 eura za njegove ruke što je OK. Zvao sam i Miloša iz BG-a, kod njega je cena 4500.

I ja cu kod njega,ipak mi je komsija iz Sombora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo original Tyco relei koštaju 9 eur par. Ima i nekih zamenskih od 7 eur. 10 eur je smešna cena da se zamene.

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio mi majstor Goran,promenio Servo motor,sada radi ko singerica!

Dao sam mu 3000 rsd,pa mi očistio i greške iz kompa što ih nisu izbrisali skuplji majstori!

Goran je extra!Hvala momci na kontaktu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam se sa Goranom ali nismo nista uradili.

Pre nekog vremena sam radio letvu volana i majstor je posle obrisao greske tako da Goran nije mogao da vidi koja je

i nije bio siguran da li je motorcic ili mozda senzor (nadam se da nije).

Meni otkaze servo jednom-dvaput u mesec dana recimo pri parkiranju ili silasku sa ivicnjaka ali evo sad nije dugo.

Maltretirao sam ga po parkingu i pokusavao da upalim lampicu, ali kao kad odes kod zubara i ne boli te vise,

tako je i tad sve radilo kako treba i servo nije iskakao.

Videcemo, kad se upali sledeci put necu brisati greske nego cu zvati Gorana pa da vidimo sta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako..danas sam otisao kod majstora,kaze da li ti pali kada motas volan ili nasumicno? Meni palio na levu stranu kad namotam. Kaze ajde idi nacentriraj trap,odem ja kad pobegao isti za 2.5cm!!! Nacentriram ga,vratim se majstor mi uradi kalibraciju i kaze teraj pa cemo da vidimo ali 99% smo resili problem. :) Videcemo jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, shortee said:

Meni prestao da se cuje onaj TOK zvuk koji sam imao kada sam u aprilu menjao senzor ...kao da je nesto konacno leglo na svoje mesto i radi kako treba.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Da i meni je taj zvuk nestao pre mozda mesec dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima!

I mene nahvata, ova poznata Fiatova boljka!  https://www.youtube.com/watch?v=-BkI25uBHHA

Podrhtavanja su masivna i poprilicno neprijatna, cak se oseca i na suvozacevom sedistu, dok se volan okrece sa jednog kraja ka drugom. Ceo auto vibrira i podrhtava. U poslednje vreme, to radi sam i na leru tj. u stanju mirovanja, kao sto se moze i videti na snimku. Osim podrhtavanja, osecaj je kao da ima lufta u trapu, ali to mislim da nije slucaj, obzirom da je poprilicno utegnut i dosta stvari sam mu izmenjao. Obzirom da je u pitanju Punto 1.2 8.v 2009. godiste, meni ovo lici na pokvaren senzor pozicije volana.

Ima li jos ko ovakvih iskustava?

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/16/2017 at 11:08 PM, Disco Baja said:

Cao svima!

I mene nahvata, ova poznata Fiatova boljka!  https://www.youtube.com/watch?v=-BkI25uBHHA

Podrhtavanja su masivna i poprilicno neprijatna, cak se oseca i na suvozacevom sedistu, dok se volan okrece sa jednog kraja ka drugom. Ceo auto vibrira i podrhtava. U poslednje vreme, to radi sam i na leru tj. u stanju mirovanja, kao sto se moze i videti na snimku. Osim podrhtavanja, osecaj je kao da ima lufta u trapu, ali to mislim da nije slucaj, obzirom da je poprilicno utegnut i dosta stvari sam mu izmenjao. Obzirom da je u pitanju Punto 1.2 8.v 2009. godiste, meni ovo lici na pokvaren senzor pozicije volana.

Ima li jos ko ovakvih iskustava?

 

Pozdrav!

 

kao da motor vrti u prazno,to jest kao da zupcanici grebu u prazno

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na moju zalost, bio sam u pravu. Ipak je otisao senzor pozicije volana! :(

Zbog njegove istrosenosti, davao je los signal, pa je volan podrhtavao cak i u stanju mirovanja. Ta gimnastika me je kostala 120 eura sa ugradnjom, ali sada barem sve radi kako treba. Malo se teze okrece volan, sto bas i nije po mom ukusu, mada vidim da svi koji su menjali sentor to isto prijavljuju. Navodno, stari senzor je davao vise struje motorcicu, pa je zato i vrteo lakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je bajo...procice neko vreme zavisi koliko vozis i motas volan dnevno dok se nekako taj novi senzor.razradi i posle ima volan da se okrece super...e sad ako u medjuvremenu dobijes neke zvukove tok tik i to je normalno
Pozdrav.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje je godiste Punto, i koji je? Obicni puntici nemaju hidraulicni vec elektro servo koji zna da zeza. Stari uljni nisam cuo da su nekoga zezali. Ako ti sija lampica, pravac kod elektricara, moze biti servo elektromotor, senzor ugla volana ili redje racunar.

Pozdrav,

Vladimir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema on hidraulicni servo vec elektricni. Neki problem imas sa elektrikom, motorom serva, alternatorom..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milli-89

Mozes da procitas i dosadasnja iskustva, pisano je vec na 46 strana

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni je pre mesec dana otisao senzor pozicije volana , jel mozete da preporucite nekog ko je proveren i pouzdan za taj zahvat. Hvala !
Goran iz Sombora,120€ je,pitao sam ga kad je bio kod mene....kaže visoka je nabavka cena

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga resavao(senzor pozicije) pre godinu dana...i sinoc namotam pun levi...i tanananaaa-crveni volan opet...nista ne pomaze skidanje kleme i slicna bajanja... 

Ko zna sta mu je sad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam Gorana koji je rešavao prošle god-kaže nije senzor sigurno. Da je on, povremeno bi palio grešku. Sumnja na motor ili centralu. Centralu imam,a ako je motor...kod električara i ciao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...