Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.2 - city servo ; senzor pozicije volana

Recommended Posts

Meni letva ima lufta definitvno.(bio sam kod majstora).ali mi ne ukljucuje crveni volan :) moracu sve napred da uradim :( amorte(procureli),solje i opruge cu druge..a sta da radis. Nasi putevi uzimaju danak..a i godine.

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uradio pre par dana desnu oprugu koja je pukla, obe šolje amortizera, diskove i pločice. Kaže majstor letva baš ima lufta, a i osetim naročito na ivičnjacima, oseti se na volanu a i čuje se. Tačno u tom trenutku se upali lampica i oteža volan baš, restart i vozi. Ne dešava se često, možda jednom mesečno već skoro dve godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta vam je opruga jel to ona viljuska sto je zovu majstori? Ako je to.stavio.sam od tejovica obe pre 6 meseci i menjao solje i svasta nesto...a za luft na volanu ne znam kako to vidim ne primecujem da nesto bezi na prazno .sem tog ToK zvuka cudnog nista ne provaljujem drugo..

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opruga je sastavni deo amortizera, kao onaj feder, da tako kažem, znači nije viljuška.

Oseti se kod mene taj luft na volanu, a i čuje se baš tako, tok-tok preko neravnina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored sve zahebancije sa PUS brojem i kucanjem istog,danas mi crkao i servo....

Da ga uteram u dvorište,kad ono u jednom momentu cvrc...ne koristim city nikad,stajao par meseci,akumulator mu je slabiji

Šta da proverim?Šta je najčešći uzrok?Koje su cene delova?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo sam akumulator a onda i punjenje alternatora. Elektro-servo je veliki potrošač struje i veoma je osetljiv na slabu struju.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije problem više i ako su relei. Daš svoj motor, 10-15eur. i čovek ti da motor sa zamenjenim releima. Naravno, pre toga ustanovi da li je to razlog.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije akumulator,nije alternator,idemo dalje....proverio

Ovaj je skroz mrtav,nije samo na jednu stranu...Imali neki majstor koji rešava taj motor u potezu Novi Sad-Sombor?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas u Somboru je decko koji nas je sve snabdevao repariranim motorima, pokusacu da u starijim postovima pronadjem kontakt. Ja se secam da je dosao kod mene na posao (Beograd), na parkingu smo zamenili motor, on meni ispravan, ja njemu moj neispravan i 10 Evra.

 

On 5/2/2017 at 8:39 AM, zoran rakita said:

Goran iz Sombora dolazi na kućnu adresu i reši ti problem ima nove i polovne delove pa šta ti je volja a telefon je 0616542923 pa se dogovoris sa covekom

Meni dolazio u Futog i menjao senzor pozicije volana odradio posao za pola sata a ja bi ono menjao pola dana sigurno.

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nerazumna cena, kada radite na parkingu ili u garazi musterije a pritom nemate nikakvih troskova i pritom mozda jos radite u nekoj drzavnoj firmi pa socijalno i penziono ide....milina...moze i dzabe.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sada sam pregledao evidenciju, jeste mi toliko naplatio, a njegov trosak su samo novi releji koje je prelemio. Od mene je uzeo moj motor, tako da ima racunicu.

 

Inace ja sam i sam senzor zamenio za jako male pare, ne mogu se setiti da li sam ga platio 10 ili 20 evra, pisao sam vec ovde, covek je rasprodavao sve sto je imao od delova na lageru (polovno naravno), ja uzeo visse delova i na kraju pitam coveka za taj senzor i on mi ga da sa sve kucistem za cini mi se 20 evra. Tri godine mi je stajao na polici i cekao da stari crkne pa da ga zamenim. To sam sam uradio i namucio se kao nikada do tada (imao sam zeder), ali sam ga zamenio... Tako da me je kompletan servo sa motorom i senzorom kostao oko 30 evra i polomljenim prstima! Vec sam pisao detaljnije o tom poduhvatu ovde...

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Bg- u "Miloš relei" 065 8006818. Za neke stvari se isplati preći neke kilometre.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala momci!

Puno mi znači,jer će ovi da me dekintitaju dibidus za PUS 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Goran Zemun said:

Nije nerazumna cena, kada radite na parkingu ili u garazi musterije a pritom nemate nikakvih troskova i pritom mozda jos radite u nekoj drzavnoj firmi pa socijalno i penziono ide....milina...moze i dzabe.. :)

Ma sve ja to razumem ali opet ne razumem gde mu je računica. I ta dva releja koštaju neki dinar (osim ako ih krade), i to gorivo do tog parkinga, garaže, mušterije košta neki dinar (opet ako ga ne vadi iz nečijeg tanka krišom) a i vreme brate košta....

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Markobgd said:

Ma sve ja to razumem ali opet ne razumem gde mu je računica. I ta dva releja koštaju neki dinar (osim ako ih krade), i to gorivo do tog parkinga, garaže, mušterije košta neki dinar (opet ako ga ne vadi iz nečijeg tanka krišom) a i vreme brate košta....

Sta bi ja dao da zaduzim raskrsnicu na sat dva.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 05/10/2017 at 11:10 AM, milan-jtd said:

Bas u Somboru je decko koji nas je sve snabdevao repariranim motorima, pokusacu da u starijim postovima pronadjem kontakt. Ja se secam da je dosao kod mene na posao (Beograd), na parkingu smo zamenili motor, on meni ispravan, ja njemu moj neispravan i 10 Evra.

 

 

On 05/10/2017 at 11:37 AM, vicent said:

U Bg- u "Miloš relei" 065 8006818. Za neke stvari se isplati preći neke kilometre.

Sent from my LG-G3 using Tapatalk
 

 

Zvao sam Gorana iz Sombora, baš sutra dolazi za Beograd i naći ćemo se na parkingu da mi zameni motorčić, ja njemu stari i 20 EUR a ne 10. To mi je ipak i razumije jer samo releji koštaju 10 eur-a i 10 eura za njegove ruke što je OK. Zvao sam i Miloša iz BG-a, kod njega je cena 4500.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 3-4 meseca, Miloš mi dijagnostikovao i zamenio el-motor za 1000rsd. Ja ga skinuo i zamenio.

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidiš, mada je meni rekao zajedno sa skidanjem starog i nameštanjem novog. Ne verujem da mu skidanje i nameštanje motorčića košta 3500, jer ja sam ga sam skidao pre mesec dana i trebalo mi je oko 10 minuta tako da verujem da on za par minuta može da ga skine pošto to radi pretpostavljam češće od mene. Baš tolika razlika u ceni, ne znam zašto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Goran Zemun said:

Sta bi ja dao da zaduzim raskrsnicu na sat dva.... :)

"Pa Goran mislim nije mogao da uzme pare u servisu, pa došao ovde sada. Mislim stvarno......". Tako bolje ništa od toga Gorane nastavi da radiš dobro i ništa ne menjaj.Lako je tako raditi,ali kada nastane problem onda će odmah servis da zovu. Veliki pozdrav uz dužno poštovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni danas upali crveni volan i code(za kljuc) naravno iskljucim auto..ukljucim i sve proradilo. Da li mora obavezno senzor da bude ili nesto drugo?

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...