Jump to content
FAS Goran
bolens

Ugradnja tempomata u Punto/Stila/Multiplu/Nouva Bravo/Alfa 147/Alfa 156

Recommended Posts

Radi tempomat i u drugoj (provereno) ali se preporucuje 4 ili 5 sto je i logicno jer se tada vozi pri brzinama izmedju 70-120km pa i vise.

Na kraju sto rece onaj vic "moz tako a moz i ovako"........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ,procitao sam temu od prve do poslednje strane ..

Problem je sledeci :

U pitanju je ugradnja tempomata na fiat bravo 2001 god ,1.9 jtd euro 3 ,uradio sam sve po upustvu.Posto bravo nema nikakvu pripremu za tempomat morao sam da izvucem zice direktno iz kompa ,izvukao sam 4 zice na pinovima 53,55,56,57 ,zakacio sam prekidac i 3 tastera ,sve to isprobao preko fesa i u programu mi registruje svaku komandu kad pritisnem i prepoznaje bez problema ali tempomat nije radio .Uporedio sam instalaciju od stila i skuzio da je na njemu prekidac kocnice sa 4 pina a na bravu sa 2 i zato mi izbacuje gresku p0703 brake switch i na diagu mi na brake switch pokazuje stalno open a trebalo bi closed ,to sam resio tako sto sam ubacio relej sa 5 pinova i doveo zicu na pin kompa 54 ,tako da mi sada relej izigrava ta druga 2 pina koja fale i  brake switch stoji closed uvek dok je papucica kocnice relased,cim je pritisnem ocita pressed i promeni brake switch na open , tako sam resio gresku p0703.Isproban je prekidac kvacila i njega ocitava normalno i registruje pressed i relased .. 
Ali tempomat i dalje ne radi ,preko dijagnostike ocitava sve kontakte i prihvata ih bez problema ,krenem u voznju,ukljucim taster na on i zadrzim + na 3 sekunde (cak sam drzao i mnogo duze ) i nece da ga ukljuci,probao sam u 3. 4. i 5. brzini i ista situacija ,brzina je bila 40-60 km/h
Vec cetvrti dan bez ikakvog rezultata i uspeha.Ima li neko ideju zasto nece da radi i gde pravim gresku ? 
Ne vidim razlog da ne radi na ovom autu tempomat jer ocitava sve komande preko dijagnostike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i jedan video,isprobavanje komandi i prekidaca

Jedina greska koja se moze videti na snimku je brake contact 2 na kom je u trenutku probe bio doveden stalan plus na pin 54 ali to je reseno relejem i sada pritiskom kocnice menja na open 

sve reseno ali tempomat i dalje ne radi ,na stranom forumu sam dobio komentar da tempomat ne moze da se ugradi na modele koji na tabli imaju check engine lampicu "slavinicu" ,moze jedino na one koji imaju lampicu greske u obliku dizne ,kod mene je u obliku dizne 

Edited by denmlaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam novi fiat bravo 1.4. tjet, 2008god, imam jack za tempomat i nasao sam rucicu od fiat stila. Da li ona takodje odgovara? Procitao sam da od alfe 147 odgovara u potpunosti, pa me zanima kakvo je stanje sa rucicom iz stila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rucica iz Alfe moze da se koristi na Stilu, tako da ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko znam novi bravo i delta imaju ablendere od stila pa malo verovatno da nije i tempomat stilov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma isto je sve maltene... Mehanicki i elektronski Bravo je malo prepakovan Stilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece ti valjati taj od Stila na Novi Bravo, zato sto ta tvoja plastika oko volana ''ne podrzava'' tempomat! U fabrickoj varijanti je druga situacija!

Bavim se sa tim tako da ti je to proverena informacija. Lepse lezi od Alfe 147, nego od Stila! Izrezati plastiku da to na nesto lici je mnogo tesko!

Share this post


Link to post
Share on other sites
A za tempomat od 147 ne treba seci plastiku?

Ovo i mene zanima. Jel ima jos neko da je ubacivao tempomat u novi bravo?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tempomat moze i na punto 2, ali ne bas u svaki :)

 

 

On 12. 5. 2016. at 11:42 PM, stefanan said:

Ovo i mene zanima. Jel ima jos neko da je ubacivao tempomat u novi bravo?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Kada budes rezao plastiku shvatices o cemu sam pisao! Ali bojim se da ce tada biti kasno!!!

Ne znam kako da ti objasnim dok ne vidis obe plastike kako izgledaju ili dodji do mene da ti objasnim (objasnjenje i savet ne naplacujem :) )

Ako bas insistiras onda ponesi po jedno hladno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima na koje pinove treba spojiti tempomat za Punto mk2b 1,3 multi jet(instalaciju nemam). Jer nisu isti pinovi kao na 1.9. Nesto sam nasao ali nisam siguran da je to to.(pinovi na ecu 19,20,21i 22)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎5‎/‎12‎/‎2016 at 11:42 PM, stefanan said:

Ovo i mene zanima. Jel ima jos neko da je ubacivao tempomat u novi bravo?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk


Kod mene je prethodni vlasnik dobudzio tempomat, vidi se da je neko "strucno" zarezao plastiku u trouglic. Ruzno jeste, ali posto taj deo volana ne vidjam cesto, ni ne smeta mi.
Okacicu ti sliku kad dodjem kuci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, nemam pojma. Treba uskoro sve komplet da skidam posto treba da menjam ablender pa ce mi i rucica biti visak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cujemo se ako ne nabavim do tad. Mada ima na kp vec od 20e, pa cu verovatno neki dan to da probam da sredim. Tj neko da mi namesti :)

Sto menjas ablender inace ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi mi prskalica na soferci, rekli su mi da motrocic ne dobija struju I da treba da zamenim rucku. E sad, posto niko koga znam nece da se upusti u popravku toga, treba da menjam ceo komplet. Malo sam se raspitao po otpadima I jeftinije mi je da uzmem ablender sa tempomatom za 45e i posle prodam moj za tipa 20e, nego da uzmem bez tempomata za 30e I jos platim nekome da prebaci ovu rucku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima smisla :D

Aj mi pusti broj od otpada gde imaju bravo, treba mi suncobran suvozački

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da kod Pedje ima svega i svacega, jedino ako ti je daleko.. ima i onaj otpad u Vinogradskoj na NBG...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam povezao tempomat na stilu i probao ga i ne radi.

Znam da bi trebalo da pogledam taj crni konektor kod akumulatora i crnu zicu, ali sam se nadao da mi to nece trebati posto su u crnom konektoru tj u oba dela konektora sva mesta ozicena.Medju tim mucime drugi problem ,elem ranije sam ukljjcio lampicu tempomata sa ELMom posto mi je bio pri ruci kada sam radio mf volan.Danas cim sam povezao 12v sa kontakt brave i prekidac off-on prebacio u on polozaj tako se i upalila zelena lampica tempomata i dobio sam odgovarajucu poruku na displeju instrument table,i tako nekoliko puta i svaki put pali lampicu sa porukom.Kada sam u voznji ukljucio tempomat uredno se upalila lampica sa porukom da je tempomat ukljucen,kada sam u 4 brzini pri 50 km/h preklopnik za speed+ zadrzao par sekundi tako se lampica za tempomat ugasila i on ne prihvata odrzavanje brzine a i ponovnim davanjem kontakta lampica vise se ne pali i nema poruke na displeju.Da li je ipak u pitanju 12v u crnom konektoru ili nesto drugo?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredjen tempomat.Greska bila do jedne zice koja je bila u prekidu posto sam stavio utp kabal i to pun presek,sada sam ga zamenuo sa licnastim kablom za zvucnike i fercera kao sat.

Uopste nema potrebe da da taster speed + drzim duze od 1 sekunde posto hvata u sekundi .

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...