Jump to content
FAS Goran
bolens

Ugradnja tempomata u Punto/Stila/Multiplu/Nouva Bravo/Alfa 147/Alfa 156

Recommended Posts

Planiram da ugradim ručicu tempomata na moj Stilo. Kada završim, interesuje me da li bi bio voljan da mi FES-om uključiš lampicu na tabli, pošto nemam nikakvu dijagnostiku za Fiat? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi da li zna neko gde mogu da nadjem oblogu volana za novog brava sa mestom za rucicu tempomata ?

Nije bas fabricki, ali moze od alfe tempomat ako ne nadjes tu plastiku

Photo0078.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas uzeo tempomat, da li ima neko ljubazan sa foruma ko bi mi preko dijagnostike aktivirao temp? :)
ja imam FES, ali onaj sa blututom i nece da se konektuje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle si?

Moze neko da ponese na skup pa da ti aktivira... A to mozes da vidis u temi o redovnim okupljanjima....

Ako si blizu Batajnice ukljucicu. ti ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad otisao kod druga da mi prikaci tempomat, ukljucimo ga preko dijagnostike, kad ono nista.. izgleda da ima samo dzek a nema instalaciju do motornog kompa  :realmad:  :realmad:  :realmad: 
sta sad raditi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako sa prodaju i sredjivanje instalacije.

Kao prvo on mora da radi i bez aktiviranja dijagnostikom, sa njom se ukljucuke samo lampica na tabli.

1.Da li ste pratili na dijagnostici komande da li reaguju, upaljen-ugasen, +-......

2.Da li ste pogledali na dijagnostici kako rade prekidaci kocnice i kvacila i da li rade?

3. Nemoze da bude samo dzek bez instalacije, mora on na necemu da stoji :) ali prebroj koliko zica ima na tom dzeku od auta, moze da se desi da ti fali jedna zica, a to mozes naci u ovoj temi, ali moras malo da prelistas.....

Javi sta je od svega ovog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vratio se Stilo iz CG pa mogu sad da cackam oko tempomata :)
na dzeku imam 5 zica, prekidaci kocnice i kvacila rade, prikljucicu opet tempomat i probati da ga aktiviram u toku voznje pri 60-70 na sat 
pa javljam sta sam uradio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuvalja hvala puno na savetima, uspeo sam  :thumbsup:  jos samo preko dijagnostike da aktiviram

 

zza56.jpg

Edited by neshaoct
popravio link za sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

za one koji nece da citaju temu od pocetka:
-dzek ispod volana
-tempomat u dzek
-u cetvrtoj i petoj radi samo tempomat
-aktivacija preko dijagnostike 
FIAT > STILO 1.9JTD > Body > CAN Setup / PROXI Alignment Procedure > Adjustments (F7) > Cruise control light > click Execute (F10) > choose: Enabled > go to: PROXI Alignment Procedure > click Execute (F10) > when you got success to all systems than turn the key OFF > wait for 15-30 seconds > turn key ON > turn the cruise switch on 

aktivirana lampica
12506761_10207850895448244_180815450_n.j

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije ti menjac automatik pa da ecu zna u kojoj je brzini,ja bi mogao i u 1 da aktiviram tempomat al moram preko 30km/h da idem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam, brzina mora biti iznad 30 km/h, a menjac u 4. ili 5. stepenu prenosa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja proverih za svaki slucaj, ipak se dobro secam, e sad ako je nesto izmenjeno... Ovo je iz uputstva za Stilo posle restyle:

 

cruise.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...