Jump to content
FAS Goran
bolens

Ugradnja tempomata u Punto/Stila/Multiplu/Nouva Bravo/Alfa 147/Alfa 156

Recommended Posts

Hvala, uzeo sam od Alfe, dobro pase na Com, malo duzi saraf, nisam imao nikakav pa sam skinuo sa eletricne uticnice na zidu  :police: izrezao rupu na onoj

plastici na volanu, malo one krajeve sa upaljacem istopio obradio da se bas nevidi da je budzeno i odlicno stoji. Samo sam ustekao konektor i radi bez problema, sutra ujutro idem za Srbiju pa cu ga valjda iskoristiti. Nisam ni sa akumulatora skidao kleme, samo kontakt, upalio i testirao. Za koji dan bi trebao u B. Palanku da mi ga jos uljkuci na dijagnostici i eto vrednostno skuplji auto za 200e  :clap:  :clap:  :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo aktiviranje preko dijagnostike i ko fabrika :) inace tempomat za duza putovanja po meni nesto sto bi svaki auto trebao da ima :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne radim u fabrici automobila ne bi ni znao da postoji takva varijanta naknadnog ubacivanja, video sam u fabrici kad se nesto zaboravi onad doju zamene, dobace i to je to onda me interesovalo da li to moze skoro na svakom autu, malo na foruma i eto preko ovog foruma sam dosao do tempomata.

Na peugeotu 208 ima fora za osvetljene suvozacevih nogu, zicu pokidaju i montira se sijalica ako je zica smotana onda ide bez lampe al zica je sakrivena , zavisi samo od opreme  :wallbash:  :wallbash:  :wallbash:  pa ti placaj po opremi ili trazi po otpadima pa sta izadje jeftinije. Nije pravilo ale eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nasao sam rucicu tempomata ali od alfe 147 30e ali kaze mi covek da ne odgovara za stila slao je ali su mu vracali kazu da ne moze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi cesto pricaju gluposti i ne istine,jer ih mrzi da se malo informisu !

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam sto mi je onda to covek sa otpada rekao da ne moze da su mu vracali,inace taj lik mi je komsija ne bi me lagao. ali opet mozda ti nisu imali izvedene kablove za temp. pa mu vratili

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel pase tempomat od stila , alfe 147... i sta je potrebno uz njega da ide ili mora bas od brava nisam video kako izgleda

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko se ja sećam nekog uputsva, pasuje, i prilično je isti princip kao na stilu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to nista, u ovlascenom servisu kazu da uopste ne moze naknadno da se ugradi :laughing: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

razocarao sam se saznajuci da moj stilo nema taj beli konektor ispod volana,e sad ne mogu ni da vidim gde se nalazi taj braon konektor kod akumulatora,da li treba da se skida akumulator da bi se video taj konektor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba,bar ovaj lik sto je meni ugradjivao,nije ga skidao.

Samo se skine poklopac akua.

 

Nije to nista, u ovlascenom servisu kazu da uopste ne moze naknadno da se ugradi :laughing: .

U ovlascenom nista ne moze da se uradi,jer ne znaju. 

Smehoteka... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali off

 

 

Nemanjas tvoji stilo ima 133 konja a ne 98 !

 

  • Gender:Male
  • Location:sabac
  • Garage:stilo 1.8 98ks

________________

 

Sto se tice tempomata iscitaj celu temu od pocetka imas zilion detalja o svemu !

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe jeste pise ks nisam ni primetio promenucu ima 133 ks.

joj pa citao sam sinoc do 12 u noc i opet mi nije jasno kad svako razlicito pita i objasnjava najbolje bi bilo kad bi nazvao nekog pa telefon da mi objasni neko kako to ide.


sad sam nasao taj braon dzek i u njega ulazi sedam zica a izlazi tri i sta sad tu treba uraditi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tempomat se relativno lako "instalira". Jeste da nemam gumicu oko ruckice ali mi to uopste ne smeta, tempomat mi radi kako treba i to je to.

 

cxcb9400.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razvući instalaciju od konektora do stuba volana. Imaš ranije pisano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma to mi je najmanji problem razvuci kablove nego kako povezati kojim redosledom i dal treba tu zicu od kocnice da posebno dovlacim ili je vec imam u dzeku, ja se izvinjavam ali sam iscitao skoro celih 15 strana ove teme ali mi nije jasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

D4B (Brown Connector) ------> H7 (Cruise Control Stalk)
Pin A02 ------> Pin 1 (Green) RESUME
Pin A03 ------> Pin 6 (Orange/White) SPEED -VE
Pin A04 ------> Pin 5 (Orange/Black) SPEED +VE
Pin A05 ------> Pin 4 (Violet) ON/OFF  

nasao sam ovu semu za povezivanje e sad da li samo te cetri zice treba dovesi kod volana ili treba jos neke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...