Jump to content
FAS Goran
bolens

Ugradnja tempomata u Punto/Stila/Multiplu/Nouva Bravo/Alfa 147/Alfa 156

Recommended Posts

Na levoj strani dzeka ima imam 7 zica na na desno 3 zice ! Kad se rasklopi dzek ima 3 iglice. Nemam bas takvu sliku iz tog ugla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam juce povezao ona 4 kablica i pustio 12 v sve to vezao na 4 prekidaca,i nista se ne desava ne pokazuje mi na tabli kad upalim tempomat...

 

A inace radio sam po ovoj semi

 

cxca64030.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam za lampicu nego mislio sam da n adispleju treba da ispise CC on i te fore !

 

Doduse, nisam ni probao u voznji mozda i radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi kaze samo dal se uvek koriste 4 zice i do Ao2,ao3,ao4,ao5 (pitam posto ih ja imam 7 na braon dzeku a ilaze 3) ili mora neka kombinacija boja neke 4 od tih 7 ili boja nije bitna ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proprati gde ti te zice idu na kompjuter,na kojim oznakama zavrsavaju pa ce ti posle biti lakse

Edited by vedran770

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neko da ostavi fotku kako izgleda kad onaj decko sa NBG-a uradi tempomat na dugmice? Znam da se nalaze na levom panelu kod podesavanja visine svetala, ali me interesuje gde ce ih spakovati uopste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javice se onda Rax,pa ce ti on objasniti sve.

Vidi,imas 3 dugmeta,a kada bolje razmislim ,ni ne treba vise. Jedno sluzi za paljenje tempomata ili memorosanje brzine,a druga dva za povecanje ili smanjenje brzine. Tempomat se iskljucuje pritiskom na kocnicu ili kvacilo. Mislim da je to to,ako nije ,onda se izvinjavam. Ja ga imam ugradjenog ali sa rucicom,ali isti je princip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prvoj slici, na stubu volana, kod poluge za podesavanje volana ima skriven pekidac on/off, vidi se malo ako se zagleda (uvecaj sliku). Skriven je od nogu tako da se samo rukom moze ukljuciti.

Elektronika je identicna sa originalnom rucicom! Eto toliko! Poz

A da, jos ovo posto coveku nije jasno

3 dugmeta su : reset, plus i minus.

Edited by Rax011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rax, koliko bi kostalo da mi ugradis tempomat, ali sa mojom rucicom koju sam nabavio? Radis li to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova tema je toliko konfuzna da sam je vise puta iscitao a nisam skontao kako da ugradim tempomat !

 

Da ponovim moj braon konektr ima 7+ 3 zice

 

Tancije na jednm kraju D3 konektora je 7 ( u prvor redu 4 a u drugom 3) a na drugom kraju D3 izlaze 3 zice (vidim da vecini izlazi 2)

 

virio sam ispod volana i nisam nasao nista !!!

 

Ja sam skontao da + treba da dodje preko osiguraca na sva 4 tastera posebo ili gresim(ako uzmemo u obizr da su obicni) ?

 

vodio sam se onom skicom sa predhodne strane

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledaj lepo da nije ustekan dzek ispod gornje plastike s leve strane :) kod mene je bio zavucen gore i privezan izolirkom :) isto tako je bilo i kod drugara kome sam ugradjivao tempomat  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se skida da gornja plastika,nisam mogao nikako da je iscupam izgleda da je nede usrafljena ?

 

Donju sam skidao opet u petak i virio na sve strane ali je nema !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usrafljena je, sa dva imbusa, kad se skine donja plastika pogleda se odozdo srafovi su izmedju rakete za migavce i volana i s druge strane rakete za brisace i volana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala tebra nasao sam ih...

 

Odradio juce,i bukvlano sam se usro dok sam ih zavio (odvio onako) jbg kad imam samo neki kratke imbuse od 5 cm...

Naravno dzeka nije bilo sto sam i predpostavio,nego reko ajde da me ne grize savest...

Nego jel nego zna onaj dzek D3 jel zice za tempomat uvek ide sa one 4 zice za tempomat ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto sam koleZi odradjivao za tempomat, pa da okacim slicice i ovde:

CC_wiring.jpg  CC_desc.jpg  CC_location.jpg

 

 


I ovde se lepo vidi veza izmedju pinova rucice (H7) i D4B konektora. Tj. ono sto je i potrebno u najvecem broju slucajeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto da se i ja prikljucim sa ugradnjom tempomata. Sutra idem po rucicu cena 30e... Rasturio sam Com kod volana i nasao sam konektor za tempomat, takodjer 

sam pogledao kod akumulatora braon konetkor D3 ako se nevaram, ima po 6 zica na obe strane. Zaboravio sam da pogledam na D4 konektoru da limu izlazi ona 

"zelenobela" zica odnosno sa drugog pina...  :wallbash:  E interesuje me za nadaj Boze ako ne izlazi ona zeleno zeleno bele zice na D4 konektoru, u tu zleneo-belu zicu bi trebao samo da dovedem +12v i to je to???? Mislim na ovu zicu kao na slici.... 

 

DSC00137_2_15asdfghjk.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si uzeo orginal od stila ili od alfe ?

 

 

To zeleno uopste nije zica nego onaj kao chepic

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...